GRUNDFOS TİCARİ BİNALAR EKİBİ MÜKAD İLE BİRLİKTE ANLAMLI BİR ETKİNLİĞE EVSAHİPLİĞİ YAPTI DALMAÇYALI STONEWOOL SİSTEM’DE MÜKEMMEL ISI, SES VE YANGIN YALITIMI İLE 3’Ü 1 ARADA FORM’DAN HER İHTİYACA UYGUN YERLİ ÜRETİM FKS KLİMA SANTRALİ YÜKSEK VERİM VE ÜSTÜN PERFORMANSIYLA PAZARIN VAZGEÇİLMEZİ BAYMAK LECTUS YOĞUŞMALI KAZANLAR TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK R744 İÇİN 2028E PWM GENLEŞME VALFLERİ MITSUBISHI ELECTRIC MELCloudTM İLE KLİMALARDA UZAKTAN KONTROL, YÜKSEK KONFOR ALİZE MÜHENDİSLİK PROMATE AQUABRIGHT, ARC SERİSİ İLE ENTEGRE OLARAK YENİLENDİ DETAYLARIN MÜKEMMEL UYUMU: BAYMAK BH 12 ŞOFBEN CAPAFLEX İLE D-TK: FRASCOLD KONFORDA EVRİME ÖNCÜLÜK EDİYOR BAYMAK’TAN TASARRUFLU VE ŞIK ALÜMİNYUM RADYATÖRLER FRİTERM İLERİ MÜHENDİSLİK ÇÖZÜMLERİ: PROJEYE ÖZEL IQF EVAPORATÖRLER ÇEVRECİ PROJE EKİNCİ SOLARIS’İN İKLİMLENDİRME ÇÖZÜMÜ DAIKIN’DEN GELDİ İZMİR İSTİNYE PARK AVM’NİN TERCİHİ KNAUF’UN ÜSTÜN PERFORMANSLI ÇÖZÜMLERİ OLDU YARGITAY’IN YENİ HİZMET BİNASINDA BİRLEŞİM MÜHENDİSLİK İMZASI VAR HAPPY CENTER’IN İKLİMLENDİRMESİ FORM’A EMANET

Enerjisa Üretim’in Hassas Kontrollü Klima Tercihi İmbat Oldu

Enerjisa Üretim iklimlendirme için İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri’ni tercih etti. Enerjisa Üretim’in Genel Müdürlük Binasında, İmbat hassas kontrollü klimalar ile ideal sıcaklık ve nem değerlerini sağlanacak.
 
29 yıldır sektörün ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi ürün tasarımlarına imza atan İmbat, Ar-Ge çalışmalarına yaptığı yatırımla güvenilir ve verimli ürünlerle projelere fayda sunmaktadır. İlk kez 22 yıl önce hassas kontrollü klima üretimini gerçekleştiren İmbat, bugün Avrupa ülkeleri başta olmak üzere 50’den fazla ülkeye, diğer ürünleri ile birlikte hassas kontrollü klima ihracatı gerçekleştirmektedir.
 
Proje kapsamında Enerjisa Üretim Genel Müdürlük Binasında, ihtiyaç duyulan sıcaklık ve nem değerlerinin ideal düzeyde korunması için; 16 kW - 25 kW soğutma kapasitesi aralığında, buharlı nemlendiricili, asimetrik devreli, yüksek verimli, İmbat hassas sıcaklık ve nem kontrollü klima cihazları kullanılmıştır.
 
Hassas kontrollü klimalar; insan konforundan daha farklı tasarım ve hassas iklimlendirme kriterlerine ihtiyaç duyulan sanayi tesisleri, müzeler, laboratuvarlar, arşivler, bilgi işlem odaları, pano odaları ve veri merkezlerinde kullanılmaktadır. Günümüzde özellikle küresel salgın ile birlikte yaşanan hızlı dijital dönüşüm ile özellikle dijital veri depolama ihtiyacı da hızla artmaktadır.
 
İmbat hassas kontrollü klimalar, sıcaklık ve nem kontrolünü yaz-kış, gece-gündüz sürekli, sabit ve hassas olarak sağlamak üzere soğutma, ısıtma, nemlendirme ve nem alma fonksiyonları ile kullanılacakları ortamın nem ve sıcaklık değerlerini, dar toleranslar içerisinde sağlamak üzere geliştirilmiştir. Standart olarak EC fanlı ve scroll kompresörlü olup hava veya su soğutmalı konderserli, üstten, önden veya alttan üfleme seçenekleriyle üretilebilmektedir. Asimetrik kompresör uygulamasıyla tam yükte ve kısmi yüklerde yüksek verime sahip olan cihazlarda DC inverter kompresör opsiyonu da bulunmaktadır. 
 
Soğutma kapasitesi 6 ila 220 kW aralığında, °C +/-1 ve % BN +/-2 toleranslarında, -30 °C ve +45 °C dış hava sıcaklık aralığında, 0,9-1 duyulur ısı oranları ile çalışan, internet üzerinden izlenebilme ve bina otomasyon sistemlerine bağlanabilme özelliklerine sahip İmbat hassas kontrollü klimalar, yüzde yüz yerli tasarım olması ile de değer taşımaktadır.
 
Kendi ürün tasarımlarını ve üretimini gerçekleştirerek Türkiye’de ve dünyaya mühendislik gücünü sunan İmbat, tercih edildiği projelere yüzde yüz yerli tasarımları ve verimliliği ile değer katmaktadır.
 
 
 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Çukurova ısı-32