GRUNDFOS TİCARİ BİNALAR EKİBİ MÜKAD İLE BİRLİKTE ANLAMLI BİR ETKİNLİĞE EVSAHİPLİĞİ YAPTI DALMAÇYALI STONEWOOL SİSTEM’DE MÜKEMMEL ISI, SES VE YANGIN YALITIMI İLE 3’Ü 1 ARADA FORM’DAN HER İHTİYACA UYGUN YERLİ ÜRETİM FKS KLİMA SANTRALİ YÜKSEK VERİM VE ÜSTÜN PERFORMANSIYLA PAZARIN VAZGEÇİLMEZİ BAYMAK LECTUS YOĞUŞMALI KAZANLAR TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK R744 İÇİN 2028E PWM GENLEŞME VALFLERİ MITSUBISHI ELECTRIC MELCloudTM İLE KLİMALARDA UZAKTAN KONTROL, YÜKSEK KONFOR ALİZE MÜHENDİSLİK PROMATE AQUABRIGHT, ARC SERİSİ İLE ENTEGRE OLARAK YENİLENDİ DETAYLARIN MÜKEMMEL UYUMU: BAYMAK BH 12 ŞOFBEN CAPAFLEX İLE D-TK: FRASCOLD KONFORDA EVRİME ÖNCÜLÜK EDİYOR BAYMAK’TAN TASARRUFLU VE ŞIK ALÜMİNYUM RADYATÖRLER FRİTERM İLERİ MÜHENDİSLİK ÇÖZÜMLERİ: PROJEYE ÖZEL IQF EVAPORATÖRLER ÇEVRECİ PROJE EKİNCİ SOLARIS’İN İKLİMLENDİRME ÇÖZÜMÜ DAIKIN’DEN GELDİ İZMİR İSTİNYE PARK AVM’NİN TERCİHİ KNAUF’UN ÜSTÜN PERFORMANSLI ÇÖZÜMLERİ OLDU YARGITAY’IN YENİ HİZMET BİNASINDA BİRLEŞİM MÜHENDİSLİK İMZASI VAR HAPPY CENTER’IN İKLİMLENDİRMESİ FORM’A EMANET

TOLKUN İÇECEK, SU SOĞUTMA GRUPLARINDA İMBAT’I TERCİH ETTİ

Tolkun İçecek Şişirme Makineleri ve Karbonatlı Su Dolum prosesinde kullanılmak üzere proses suyunun istenilen sıcaklıkta tutulmasını sağlayan soğutma grupları için İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemlerini seçti. 

Şişeleme hatlarında prosesin en önemli kısmı şişe dolum makinesi olarak bilinir. Bitmiş ürünle doğrudan temas eden tek makine olması nedeniyle, bitmiş ürün kalitesi açısından mümkün olan en yüksek oranda güvenilirlik sunması gerekmektedir. 

Tolkun İçecek tesislerinde, karbonatlı su dolum proses soğutması için +55 C dış hava sıcaklığı  ve +1/+6 C su rejiminde çalışmak üzere vidalı kompresörlü 594 kw kapasiteli , 2 müstakil gaz devreli chiller grubu kullanıldı. Vidalı chiller grubu gövde boru tipi evaporatörlü olup yüksek dış hava ve düşük su sıcaklığına uygun özelliklere sahip ve  kontrolörü gelişmiş bir yazılıma sahiptir. . Sıvı taşmalı gövde boru tipi evaporatörler kısmi donmalara karşı güvenilir yapıda ve korumalı; su haznesi sökülebilir ve borular mekanik olarak temizlenebilir yapıdadır. Kompresörler otomatik sıra ile devreye girmekte ve eş yaşlanmaktadır. 

Şişirme makinası kalıp soğutmasında kullanılmak üzere ise +55°C dış hava sıcaklığı ve +10/+15°C su rejiminde çalışmak üzere multi scroll 4 kompresörlü, 2 müstakil gaz devreli, asimetrik soğutma teknolojisine sahip 97,5 kW kapasiteli, hidronik üniteli, tüm bağlantı aksamı ile paket, tak çalıştır özelliğinde su soğutma grubu kullanıldı. Kullanılan İmbat multi scroll su soğutma grubu plakalı evaporatörlü olup yüksek dış hava sıcaklığında çalışmaya uygun özelliktedir ve kontrolörü gelişmiş bir yazılıma sahiptir.

İmbat su soğutma grupları kullanıldığı prosesler doğrulusunda; hava veya su soğutmalı olarak 2000 kW kapasiteye kadar üretilmekte; 0-600 kW arasında multi scroll kompresörlü, 350-2000 kW arası modeller ise vidalı kompresörlü, tek veya çok gaz devreli, tek su giriş ve çıkışına sahiptir. İmbat su soğutma gruplarında; evaporatör ve kondenser su tarafı düşük debi koruması, PC veya bina otomasyonu ile uzaktan kumanda ve kontrol, bakır boru ve bakır kanatlı kondenser, bakır boru ve eloksallı alüminyum kanatlı kondenser, hava soğutmalı kondenser tel kafes koruma, hidronik modül ve microprocessor ile evaporatör ve kondenser sirkülasyon pompaları kontrolü, düşük ses ve titreşim seviyesi, radyal fanlı bina içine uygun hava soğutmalı, ısı geri kazanımlı ve free cooling eşanjörlü, split tip kondenserli, radyal fanlı, AC veya EC fanlı, -15°C’ye kadar düşük su sıcaklığı için, +55°C’ye kadar yüksek dış hava sıcaklığı için özel model opsiyonlar mevcuttur.

Türkiye’de %100 yerli tasarım ile üretilen ilk A sınıfı su soğutma grubunun sahibi İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri, 1999 yılından bu yana 0 ila 2000 kW arası soğutma kapasitesine sahip su soğutma gruplarının üretimini gerçekleştirmektedir. 2017 yılında almış olduğu Eurovent sertifikasıyla ve ar-ge odaklı üretim anlayışıyla geliştirdiği yüksek verimli ve çözüm odaklı ürünleri, tamamen yerli tasarım gücü ile hazırlayıp üreten İmbat, Türk mühendisliğini dünyaya taşımaktadır.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Çukurova ısı-32