GRUNDFOS TİCARİ BİNALAR EKİBİ MÜKAD İLE BİRLİKTE ANLAMLI BİR ETKİNLİĞE EVSAHİPLİĞİ YAPTI DALMAÇYALI STONEWOOL SİSTEM’DE MÜKEMMEL ISI, SES VE YANGIN YALITIMI İLE 3’Ü 1 ARADA FORM’DAN HER İHTİYACA UYGUN YERLİ ÜRETİM FKS KLİMA SANTRALİ YÜKSEK VERİM VE ÜSTÜN PERFORMANSIYLA PAZARIN VAZGEÇİLMEZİ BAYMAK LECTUS YOĞUŞMALI KAZANLAR TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK R744 İÇİN 2028E PWM GENLEŞME VALFLERİ MITSUBISHI ELECTRIC MELCloudTM İLE KLİMALARDA UZAKTAN KONTROL, YÜKSEK KONFOR ALİZE MÜHENDİSLİK PROMATE AQUABRIGHT, ARC SERİSİ İLE ENTEGRE OLARAK YENİLENDİ DETAYLARIN MÜKEMMEL UYUMU: BAYMAK BH 12 ŞOFBEN CAPAFLEX İLE D-TK: FRASCOLD KONFORDA EVRİME ÖNCÜLÜK EDİYOR BAYMAK’TAN TASARRUFLU VE ŞIK ALÜMİNYUM RADYATÖRLER FRİTERM İLERİ MÜHENDİSLİK ÇÖZÜMLERİ: PROJEYE ÖZEL IQF EVAPORATÖRLER ÇEVRECİ PROJE EKİNCİ SOLARIS’İN İKLİMLENDİRME ÇÖZÜMÜ DAIKIN’DEN GELDİ İZMİR İSTİNYE PARK AVM’NİN TERCİHİ KNAUF’UN ÜSTÜN PERFORMANSLI ÇÖZÜMLERİ OLDU YARGITAY’IN YENİ HİZMET BİNASINDA BİRLEŞİM MÜHENDİSLİK İMZASI VAR HAPPY CENTER’IN İKLİMLENDİRMESİ FORM’A EMANET

GALATAPORT, İKLİMLENDİRMEDE İMBAT ÇATI TİPİ KLİMA’YI SEÇTİ

Dünyanın en büyük destinasyon projelerinden biri olarak görülen iddialı şehir projesi Galataport İstanbul, iklimlendirme için İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri’ni seçti.

 

Karaköy’ün 1,2 km’lik sahil şeridine, iki yüz yıl sonra erişim imkanı verecek olan Galataport İstanbul projesi; turizmden kültür sanata, gastronomiden alışverişe kadar hayatın her alanında yepyeni bir destinasyon merkezi haline gelecek. 2020 yılının Mayıs ayında açılması beklenen projede İmbat, çatı tipi kliması ile ideal iklim koşullarını sağlayacak.

 

Projenin Avlu-1, Avlu-2 ve Avlu-3 alanlarının iklimlendirmesini sağlamak için İmbat’ın %100 yerli tasarıma sahip çatı tipi paket klima cihazları tercih edildi. İmbat’ın enerji ekonomisi sağlama özelliğiyle ön planda olan dört adet çatı tipi kliması projede; yüksek enerji geri kazanımı sağlama, rotorlu ısı geri kazanımı, EC plug fan, inverter scroll kompresör, evaporatör yüzeyi epoksi kaplama, su soğutmalı kondenserli heat pump özellikleriyle sağlıklı ve ideal iklimi sunacak.

 

Projenin özgün yapısının bozulmaması adına, proje için belirlenen ürün modelinin tasarımını ölçü ve yerleşim sınırlamaları doğrultusunda yeniden ele alan İmbat, özel bir projeye özel bir ürün tasarımı hazırlayarak üretimde sunduğu tasarım esnekliği ile projeye avantaj sağlamaktadır.

 

7-350 kW kapasite aralığında, 65.000 m3/h debiye çıkan, tamamı A ve B enerji sınıfında yer alan İmbat çatı tipi klimalarda çevreci akışkan R410a kullanılmaktadır. Opsiyonel olarak da oldukça geniş seçenekler ile beklentileri karşılayan İmbat çatı tipi klima cihazlarının başlıca opsiyonel özelliklerini; %100 taze hava oranında çalışabilme ve oranı %0-%100 arasında otomatik olarak ayarlayabilme, plakalı ısı geri kazanımlı modeller, EC fanlı modeller ile değişken hava debisi ve düşük enerji harcaması, sıcak sulu buharlı veya elektrikli ısıtma, doğal gazlı ısıtma, CO2 iç hava kalitesi kontrolü, termal veya entalpik free cooling (ekonomizör), üç kademe filtrasyon imkanı (G4+F7+F9), dijital veya inverter scroll kompresörler, evaporatör ve kondenser yüzeyi hidrofilik/epoksi kaplama, su ve deniz suyu soğutmalı modeller olarak saymak mümkündür.

 

Türkiye’de tasarlanan ilk Eurovent sertifikalı çatı tipi klimanın da sahibi olan İmbat, %100 yerli sermayeyle kendi özgün ürün tasarımlarını hazırlamakta ve kendi üretimini gerçekleştirmektedir. İmbat, Türkiye ve yurt dışına ulaştırdığı yüksek verimli ürünleriyle hem projelere hem de dünyaya kazanç sunmaktadır.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Çukurova ısı-32