Masdaf, İç Piyasadaki Daralmayı, Küresel Pazarda Büyüyerek Fırsata Dönüştürdü İZODER, 2019’un beşinci ‘Yalıtım Semineri’ni Gaziantep’te düzenliyor BAYMAK'IN SİRKÜLASYON POMPALARI: EVOSTA-EVOPLUS E.C.A. CALORA PREMIX KOMBİ İLE TASARRUF ZAMANI RESA REZİSTANS "DEFROST ISITICI" YANMAYA KARŞI DAYANIKLI, PP BAZLI SILENTA EXTREME ALDAĞ A.Ş. KLİMA SANTRALLERİNİN BÜYÜK BAŞARISI 120 yıldır Vaillant logosunda yer alan Vaillant Tavşanı Brand Week Istanbul ikon yürüyüşüne katıldı ATIK BUHARDAN ISI GERİ KAZANIM UYGULAMALARI PRYSMIAN KABLO TARİHİN SIFIR NOKTASI GÖBEKLİTEPE’YE HAYAT VERİYOR PROJELERDE PA-FLEX KAUÇUK TERCİH EDİLİYOR ACREFINE ÜRÜNLERİ PPP ŞEHİR HASTANELERİ’NDE AKKUYU NÜKLEER GÜÇ SANTRALİ ‘NDE AFS ESNEK HAVA KANALLARI TERCİH EDİLDİ ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ YENİ KÜTÜPHANE BİNASININ HAVALANDIRMASINI ALDAĞ YAPACAK AIRONN ŞEHİR HASTANELERİ REFERANSLARINA TEKİRDAĞ’I DA EKLEDİ

ARÇELİK KOMBİLERİ İLE ISITMA SEKTÖRÜNE YÖN VERMEYE DEVAM EDİYOR

ARÇELİK, ERP YÖNETMELİĞİNE UYGUN “A+” SİSTEM VERİMLİLİĞİNE SAHİP KOMBİLERİ İLE ISITMA SEKTÖRÜNE

YÖN VERMEYE DEVAM EDİYOR

 

Arçelik bugün; dünya çapında 30.000’in üzerinde çalışanı, 23 üretim tesisi ve 12 146’dan fazla ülkede ürün ve hizmet sunuyor. 

 

Beyaz eşya ve tüketici elektroniğindeki başarısını, ısıtma sektöründe de sürdüren Arçelik, Arçelik ve Beko markalı ERP (Energy Related Products) yönetmeliğine uygun kombileri ile müşterilerine enerji verimliliği yüksek, teknolojik ve yüksek kaliteli ürünler sunuyor.

 

Kombilerde ERP yönetmeliği ile sektörde yeni bir sayfa açıldı

AB ülkelerinde daha önce uygulamaya giren ERP yönetmeliğinin ülkemizde yürürlüğe girmesiyle birlikte kombi ürünlerinde yeni kurallar tanımlandı.  Yönetmelik gereği, 400 kW ısıtma gücüne kadar konvansiyonel (yoğuşmasız) kombilerin üretim ve ithalatı yasaklandı ve 70 kW’a kadar olan kombilerde de enerji verimliliklerini gösteren enerji etiketleri bulundurulması zorunlu hale getirildi. 

 

Eylül 2019’da yürürlüğe giren LOT1’in yeni fazı ile birlikte LOW NOX Adaptation kapsamında NOx emisyonları istenilen seviyelerden (70mg/kWh) daha yüksek olan ürünlerin üretilmesi yasaklandı. Günümüzde hava kirliliğinin büyük bir sorun haline gelmesiyle regülasyona uyumlu yeni ürünlerin kullanılmasını zorunlu kılınmasyla dış atmosfere daha az zararlı emisyon salınacak ve hava kirliliğinin önlenmesi konusunda önemli kazanımlar olacak. 

 

ErP yönetmeliğine uygun kombiler ile Türkiye ekonomisinde yaklaşık 1 Milyar dolar üzerinde enerji tasarrufu bekliyoruz.

 

Avrupanın en büyük 2. kombi pazarı olan ülkemizde doğalgaz abone sayısı 13 milyon’u geçti ve 2020 yılı sonunda bu sayının 17 milyon seviyesine ulaşması bekleniyor. Bu dönem içerisinde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın desteklediği çalışmalarla 81 ilin tümüne, ilçeler bazında doğalgaz ulaşmış olacak.

 

Ülkemizdeki evlerde kullanılan doğalgaz için yıllık 4 milyar dolardan fazla ithalat yapılıyor, ErP yönetmeliği sayesinde doğalgaz faturalarında sağlanacak %25-30 oranındaki tasarruf ile yıllık yaklaşık 1 milyar dolar üzerinde enerji tasarrufu öngörüyoruz. Doğalgaz gibi ithalata bağımlı bir enerji kaynağının en verimli şekilde kullanılması sayesinde ülkemiz ekonomisi açısından önemli kazanımlar sağlamış olacağız.

 

Enerji verimliliğindeki liderliğimizi “ERP yönetmeliğine uygun, A+ sistem verimliliğine sahip kombiler” ile bir adım ileriye taşıyoruz.

 

“Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın” vizyonumuz çerçevesinde Dünyamıza ve paydaşlarımıza yönelik sorumluluk bilinci ve sürdürülebilir bir yaşam yaratmak için çözüm ortağı olma hedefiyle çalışmalarımıza yön vermeye, yenilikçi ve başarılı adımlar atmaya devam ediyoruz.

 

1999 yılında beyaz eşyalar için başlayan enerji etiketi uygulamaları kapsamında son 20 yıldır tüm ürün gruplarında müşterilerimize enerji verimliliğinde rekortmen ürünler sunuyor, teknolojik bilgi birikimimiz ile küresel enerji verimliliğine ve dolayısıyla iklim değişikliği ile mücadeleye destek veriyoruz.

 

Ülkemiz açısından hem ekonomik hem de çevresel tasarruf sağlayacak ERP yönetmeliği ile Arçelik ve Beko markalarımızla biz de kombi ürün ailemizi daha verimli, daha akıllı ve daha düşük baca gazı emisyonuna sahip ürünlerle yeniledik.

 

Tüm ürünlerimizde en yüksek verimlilik seviyesindeki premiks brülörlü tam yoğuşma teknolojisini kullanırken, farklı kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik ürün gruplarıyla müşterilerimize hizmet sunuyoruz.

 

ERP yönetmeliğine uygun 4 yıldız verimlilik sınıfındaki yoğuşmalı kombiler yüzde 107-109 oranında verimlilik sağlıyor.  DGK YP 25 serisi ürünlerimizle “A” enerji sınıfında ısıtma, “A” enerji sınıfında ve XL kapasitesinde sıcak su, yüksek verimli pompa, LCD ekran, yüksek modülasyon oranı ve üstün kontrol özelliklerini en uygun maliyetle sunarken, teknoloji sever müşterilerimiz için oluşturduğumuz ERP yönetmeliğine uygun CS NEO PLUS serisi ürünlerimizle ise “A+” sistem enerji sınıfında ısıtma, “A” enerji sınıfında ve XL kapasitesinde sıcak su, elektronik adaptif yanma sistemi, 3,5 inch renkli LCD ekran, teleskopik baca ve üstün kontrol özelliklerini sunuyoruz.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

aiolos-2