Masdaf, İç Piyasadaki Daralmayı, Küresel Pazarda Büyüyerek Fırsata Dönüştürdü İZODER, 2019’un beşinci ‘Yalıtım Semineri’ni Gaziantep’te düzenliyor BAYMAK'IN SİRKÜLASYON POMPALARI: EVOSTA-EVOPLUS E.C.A. CALORA PREMIX KOMBİ İLE TASARRUF ZAMANI RESA REZİSTANS "DEFROST ISITICI" YANMAYA KARŞI DAYANIKLI, PP BAZLI SILENTA EXTREME ALDAĞ A.Ş. KLİMA SANTRALLERİNİN BÜYÜK BAŞARISI 120 yıldır Vaillant logosunda yer alan Vaillant Tavşanı Brand Week Istanbul ikon yürüyüşüne katıldı ATIK BUHARDAN ISI GERİ KAZANIM UYGULAMALARI PRYSMIAN KABLO TARİHİN SIFIR NOKTASI GÖBEKLİTEPE’YE HAYAT VERİYOR PROJELERDE PA-FLEX KAUÇUK TERCİH EDİLİYOR ACREFINE ÜRÜNLERİ PPP ŞEHİR HASTANELERİ’NDE AKKUYU NÜKLEER GÜÇ SANTRALİ ‘NDE AFS ESNEK HAVA KANALLARI TERCİH EDİLDİ ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ YENİ KÜTÜPHANE BİNASININ HAVALANDIRMASINI ALDAĞ YAPACAK AIRONN ŞEHİR HASTANELERİ REFERANSLARINA TEKİRDAĞ’I DA EKLEDİ

BITZER, Almanya'daki genişletilmiş fabrikada üretilen ilk yeni kondenseri teslim etti

Nisan 2018'de Alfa Laval kabuk ve tüp evaporatörler ve kondansatörler portföyünü satın aldıktan sonra, soğutma ve iklimlendirme teknolojisi uzmanı BITZER, Rottenburg-Hailfingen'deki fabrikasını kuruyor. Burada üretilen ilk yeni kondenser ise müşteriye teslim edildi.

BITZER, klima ve soğutma uygulamaları için Alfa Laval kabuk ve tüp evaporatörleri ve kondansatörleri portföyünü Nisan 2018'de satın aldı. Mayıs 2019'a kadar, bu ürünler BITZER için İtalya, Alonte'deki Alfa Laval fabrikasında üretildi. O zamandan beri üretim, Almanya'daki BITZER HEXPV (ısı eşanjörleri ve basınçlı kaplar) fabrikasına transfer edilme sürecine girmiştir. 2019'un temmuz ayında ilk yeni BITZER kondenser Rottenburg-Hailfingen'de üretildi ve müşteriye sevk edildi.

Önemli kilometre taşı

Temmuz 2019’un başından bu yana, tüm CRF, CXP, CXPM ve McDEW kondansatörleri Alonte’de değil, BITZER tarafından doğrudan Rottenburg-Hailfingen bölgesinde üretiliyor. Genleşmeli buharlaştırıcılar da 2020 ocak ayından itibaren orada üretilecek.

2018'den başlayarak, BITZER’in Rottenburg-Hailfingen bölgesi, HEXPV üretimi için diğerleri arasında daha fazla üretim kapasitesi ve iş ekleyerek genişleme sürecinden geçiyor. Fabrika 1985'ten beri BİTZER ısı eşanjörleri ve basınçlı kaplar üretmektedir. 2019'un sonuna gelindiğinde, eski Alfa Laval portföyünün üretimi, tamamen Güney Almanya'daki BITZER bölgesine devredilecek. 2020'den itibaren kompresör ve evaporatör karışık siparişleri mümkün olacak.

BITZER, 1950'lerden bu yana tatlı su ve deniz suyu uygulamaları için kondansatör üretmektedir. Alfa Laval’ın kabuk ve boru evaporatörleri ve kondansatörleri portföyünün satın alınması, BITZER'i dünya çapında kabuk ve boru ısı eşanjörü pazarında en büyük bağımsız üreticiye dönüştürdü. Şirket, Almanya, ABD ve Avustralya'daki fabrikalarında HEXPV ürünleri üretmektedir.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

aiolos-2