YETKİLİ AĞIZDAN DOĞALGAZ FATURALARINI DÜŞÜREN ÖNLEMLER DÜNYA’NIN LİDER SU ÇÖZÜMLERİ ŞİRKETİ GRUNDFOS’TA ORGANİZASYONEL YAPILANMA İMBAT SU SOĞUTMALI PAKET KLİMA CİHAZLARI SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, YENİLİK VE SAĞLIK: FRASCOLD GENEL MERKEZİN VERİMLİLİĞİNİ ARTIRMASI İÇİN ENTEGRE PROJEYİ SUNUYOR MASDAF’TAN PETROKİMYA ENDÜSTRİSİNDE YÜKSEK VERİMLİLİK SAĞLAYAN “AKILLI ÇÖZÜMLER” “LOWARA e-SH SERİSİ” PASLANMAZ POMPALAR ENDÜSTRİYEL UYGULAMALARDA İDEAL ÇÖZÜMLER SUNUYOR CASTEL: DÜŞÜK GWP SOĞUTUCU AKIŞKANLAR İÇİN GELECEĞE HAZIR BİLEŞENLER VE ÇÖZÜMLER ALDAĞ A.Ş. İCRA KURULU BAŞKANI REBİİ DAĞOĞLU LG TERMOSİFON, ÖDÜL KAZANAN TASARIMIYLA SON DERECE ETKİLİ VE ÇEVRE DOSTU BİR PERFORMANS SUNUYOR VENCO EX-PROOF FANLAR ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ OLAY YERİ İNCELEME LABORATUVARINDA İMBAT ÇATI TİPİ KLİMA TERCİH EDİLDİ PA-FLEX KAUÇUKTAN YENİ PROJELERE DESTEK TERMOKON, KÜRESEL REFERANSLARINA TANZANYA’NIN EN BÜYÜK KESİMHANESİNİ EKLEDİ İMBAT SOĞUK DEPO CİHAZLARI NİJERYA’DA İZKA PORT BAYRAKLI’DA LOWARA POMPA VE HİDROFOR SİSTEMLERİ HİZMET VERİYOR

BITZER, Almanya'daki genişletilmiş fabrikada üretilen ilk yeni kondenseri teslim etti

Nisan 2018'de Alfa Laval kabuk ve tüp evaporatörler ve kondansatörler portföyünü satın aldıktan sonra, soğutma ve iklimlendirme teknolojisi uzmanı BITZER, Rottenburg-Hailfingen'deki fabrikasını kuruyor. Burada üretilen ilk yeni kondenser ise müşteriye teslim edildi.

BITZER, klima ve soğutma uygulamaları için Alfa Laval kabuk ve tüp evaporatörleri ve kondansatörleri portföyünü Nisan 2018'de satın aldı. Mayıs 2019'a kadar, bu ürünler BITZER için İtalya, Alonte'deki Alfa Laval fabrikasında üretildi. O zamandan beri üretim, Almanya'daki BITZER HEXPV (ısı eşanjörleri ve basınçlı kaplar) fabrikasına transfer edilme sürecine girmiştir. 2019'un temmuz ayında ilk yeni BITZER kondenser Rottenburg-Hailfingen'de üretildi ve müşteriye sevk edildi.

Önemli kilometre taşı

Temmuz 2019’un başından bu yana, tüm CRF, CXP, CXPM ve McDEW kondansatörleri Alonte’de değil, BITZER tarafından doğrudan Rottenburg-Hailfingen bölgesinde üretiliyor. Genleşmeli buharlaştırıcılar da 2020 ocak ayından itibaren orada üretilecek.

2018'den başlayarak, BITZER’in Rottenburg-Hailfingen bölgesi, HEXPV üretimi için diğerleri arasında daha fazla üretim kapasitesi ve iş ekleyerek genişleme sürecinden geçiyor. Fabrika 1985'ten beri BİTZER ısı eşanjörleri ve basınçlı kaplar üretmektedir. 2019'un sonuna gelindiğinde, eski Alfa Laval portföyünün üretimi, tamamen Güney Almanya'daki BITZER bölgesine devredilecek. 2020'den itibaren kompresör ve evaporatör karışık siparişleri mümkün olacak.

BITZER, 1950'lerden bu yana tatlı su ve deniz suyu uygulamaları için kondansatör üretmektedir. Alfa Laval’ın kabuk ve boru evaporatörleri ve kondansatörleri portföyünün satın alınması, BITZER'i dünya çapında kabuk ve boru ısı eşanjörü pazarında en büyük bağımsız üreticiye dönüştürdü. Şirket, Almanya, ABD ve Avustralya'daki fabrikalarında HEXPV ürünleri üretmektedir.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36