Masdaf, İç Piyasadaki Daralmayı, Küresel Pazarda Büyüyerek Fırsata Dönüştürdü İZODER, 2019’un beşinci ‘Yalıtım Semineri’ni Gaziantep’te düzenliyor BAYMAK'IN SİRKÜLASYON POMPALARI: EVOSTA-EVOPLUS E.C.A. CALORA PREMIX KOMBİ İLE TASARRUF ZAMANI RESA REZİSTANS "DEFROST ISITICI" YANMAYA KARŞI DAYANIKLI, PP BAZLI SILENTA EXTREME ALDAĞ A.Ş. KLİMA SANTRALLERİNİN BÜYÜK BAŞARISI 120 yıldır Vaillant logosunda yer alan Vaillant Tavşanı Brand Week Istanbul ikon yürüyüşüne katıldı ATIK BUHARDAN ISI GERİ KAZANIM UYGULAMALARI PRYSMIAN KABLO TARİHİN SIFIR NOKTASI GÖBEKLİTEPE’YE HAYAT VERİYOR PROJELERDE PA-FLEX KAUÇUK TERCİH EDİLİYOR ACREFINE ÜRÜNLERİ PPP ŞEHİR HASTANELERİ’NDE AKKUYU NÜKLEER GÜÇ SANTRALİ ‘NDE AFS ESNEK HAVA KANALLARI TERCİH EDİLDİ ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ YENİ KÜTÜPHANE BİNASININ HAVALANDIRMASINI ALDAĞ YAPACAK AIRONN ŞEHİR HASTANELERİ REFERANSLARINA TEKİRDAĞ’I DA EKLEDİ

ODE, 2019’DA YENİ ÜRÜN, ‘KATMA DEĞER’ VE İHRACAT İLE BÜYÜYECEK

ODE YALITIM PAZARLAMA DİREKTÖRÜ CEYLİN AKDEMİR

 

 

ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ceylin Akdemir, global bir marka olma vizyonuyla yol alan firmalarının, Türkiye yalıtım pazarının en önemli oyuncularından biri olduğunu ve dünya devi şirketlerle rekabet ettiğini kaydetti. 5 kıtada 70’in üzerinde ülkeye ihracat yapan ODE’nin, 2018’de ihracat cirosunu, dolar bazında yüzde 30’un üzerinde artırarak büyük bir başarıya imza attığının altını çizen Akdemir, “ODE olarak bu yıl da ihracat lokomotifliğinde, yeni ürünlerimizle, katma değerli hizmetlerimizle ve geçtiğimiz yıla benzer bir ivmeyle büyümeye devam edeceğiz” dedi. 

 

“Önümüzdeki süreçte ODE’nin en önemli farkı, paydaşlarına sağladığı faydalar olacak” 

“ODE olarak bu yıl pazarlarımızı çeşitlendirmek ve mevcut pazarlarımızda konumumuzu daha da güçlendirmek en önemli odak konularımız” diyen Akdemir, 2019’da yurtdışı gelirlerinin toplam ciro içindeki payını yüzde 40’a çıkarmayı planladıklarını kaydetti. Küresel pazarlara hitap eden bir marka olarak ODE Starflex, ODE R-Flex, ODE Membran, ODE Isıpan, ODE Rockflex, ODE Ductflex, ODE Nfaf markaları altında, su, ısı, ses ve yangın yalıtımı gruplarında, 4 bini aşkın üründen oluşan bir portföye sahip olduklarını belirten Akdemir, “ODE olarak tüm planlamamızı, küresel rakiplerimizle olan yarışımızda bizi bir adım öne çıkaracak her fırsatı değerlendirmek üzerine kurguladık. Bu anlamıyla önümüzdeki süreçte ODE’nin en önemli farkı, paydaşlarına sağladığı faydalar olacak. Hayata geçirmeye başladığımız katma değerli ürün ve hizmetlerle artık, ‘paydaşlarımızla birlikte büyüyeceğiz’ söylemimizin altını daha kalın çizgilerle çizdiğimiz bir döneme girmiş olduk” diye konuştu. Bayilerine sağladıkları hizmetleri daha katma değerli hale getirmek için, geçen yılın sonunda bir araştırma yaptırdıklarının altını çizen Akdemir, şöyle devam etti: “Bu araştırmayla, özellikle İstanbul’daki bayilerimiz için lojistiğin hızının rekabet için çok önemli olduğunu gördük. Bu sonuçla birlikte bayilerimizi rekabette bir adım öne çıkarabilmek adına hızla harekete geçtik ve ODE Express’i hayata geçirdik. Bu yıl attığımız bu adımla, yalıtım sektöründe bir de ilke imza atarak, membran ürünlerimizde İstanbul bayilerimize 24 saat içinde teslimat taahhüdü verdik. Artık İstanbul’da bayilerimiz, saat 16.00’a kadar verdikleri membran siparişlerini ertesi gün kapılarından teslim alıyor ve lojistikte kazandıkları bu hızı rekabette fırsata çevirebiliyor. Çok olumlu geri dönüşler aldığımız ODE Express bir ilkti. Bu yıl, başka katma değerli hizmetler de sunmaya ve sektörümüzde yine ilklere imza atmaya devam edeceğiz.” 

 

Yeni ürünleriyle ve doğru zamanda rakiplerinden ayrışıyor

ODE olarak lokomotifleri olan ihracatta en önemli güçlerinin Ar-Ge’de ulaştıkları yeni ürün üretebilme hızı ve kabiliyeti olduğunun da altını çizen Akdemir, şunları söyledi: “ODE, küresel yolculuğundaki hedeflerine Ar-Ge gücü sayesinde emin adımlarla ilerliyor. Ar-Ge’de çalışmalarını ihracat odaklı sürdüren firmamız, çıkardığı yeni ürünlerle ve doğru zamanda rakiplerinden ayrışarak, pazarın ihtiyaç ve taleplerine hızla yanıt verebiliyor. Çok ciddi yatırım yaptığımız Ar-Ge’mizle, sektörümüzde bu konuda en iyi firmalardan biriyiz. Ulaştığımız bu kabiliyetle örneğin geçen yıl, Katar pazarından aldığımız talebi, 11 gün gibi kısa bir süre içerisinde, ürünü sıfırdan üretip ihraç ederek karşıladık.” 

 

Tesisat yalıtımındaki liderliğini yeni ürünleriyle perçinliyor

Türkiye’de tesisat yalıtımında üç ürün grubunu da üreten ODE Yalıtım, Starflex markasıyla cam yünü, Rockflex markasıyla taş yünü ve R-Flex markasıyla da elastomerik kauçuk köpüğünü alıcılarıyla buluşturuyor. Avrupa’nın ilk 3 büyük şirketinden biri olduklarını vurgulayan Akdemir, “Çok ciddi hedeflerimiz ve büyüme planlarımız olan tesisat yalıtımında, yeni ürünlerle lider konumumuzu pekiştiriyoruz” ifadesini kullandı. Akdemir, “ODE R-Flex ailesinin yeni ürünü, özellikle soğuk hat tesisat yalıtımında, yüksek su buharı difüzyon direnç katsayısı (µ≥ 11.000) ile yoğuşmaya karşı maksimum koruma sağlıyor. Aynı zamanda bu ürünümüz, tesisatı koruyarak çalışma ömrünü de uzatıyor. 0,032 W/(m.K) (-20 °C)  değerindeki ısı iletkenlik katsayısı ile de enerji verimliliğini artırıyor. Bir diğer yeni ürünümüz ise 60 mm kalınlığındaki yeni R-Flex levha ürünümüz. Türkiye’de ilk defa üretilen bu 2 ürünü, Nisan ayında gerçekleştirilen Teskon+Sodex 2019 Fuarı’nda tanıttık” dedi. 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

aiolos-2