EKONOMİK KALKINMA RÜZGAR ENERJİSİ İLE GERÇEKLEŞİYOR BAYMAK’TAN KULLANICI DOSTU ATIK SU TERFİ İSTASYONLARI KENYA - Mega Clima HVAC Fuarı Buderus Star Club üyeleri Van’da bir araya geldi ​GENSED BAŞKANI HALİL DEMİRDAĞ, TÜRKİYE’NİN GÜNEŞ ENERJİSİ POTANSİYELİNE DİKKAT ÇEKTİ PRESTİJLİ PROJELERİN TERCİHİ YERLİ MARKA PA-FLEX KAUÇUK BÜYÜYOR DEPREMLER KAÇINILMAZ !!! Kanadalı ve Türk Bilim İnsanlarından Tehlikeli Kirleticileri Gidermek İçin İş Birliği İZODER’DEN ‘17 AĞUSTOS MARMARA DEPREMİ’ YIL DÖNÜMÜNDE AÇIKLAMA GF Hakan Plastik, ISK SODEX 2019’da LG Türkiye, İklimlendirme ve Enerji Çözümlerini İş Ortaklarına Tanıttı AVRUPA’DAKİ AĞIR SANAYİNİN TERCİHİ RÜZGAR ENERJİSİ İstanbul – İzmir Otoyolu Projesinde STOPER İmzası Enerjisa Enerji 2019’un ilk yarısında büyüme ivmesini devam ettirdi Büyük Ekipmanlarınız İçin Acrefine ASI-L Yüksek Kapasiteli Sismik İzolatörler

Frigo Block, Chillventa 2018’de çevreci ürünleriyle ziyaretçilerden büyük ilgi gördü

Frigo Block, Dünya’nın uluslararası nitelikteki en kapsamlı iklimlendirme fuarı olan 16-18 Ekim tarihlerinde Almanya’nın Nürnberg şehrinde iki yılda bir düzenlenen Chillventa 2018’de yer aldı. Dünya’nın dört bir yanından sektör profesyonellerini ve firmalarını ağırlayan fuarda Frigo Block’un son birkaç yıldır üretimde olduğu, doğal akışkanlarla çalışan ürünleri büyük ilgi gördü. Fuarda tamamı Türk tasarımı olan ve Frigo Block Ar-Ge departmanı tarafından hazırlanan,  CO2’li transkritik soğutma sistemi, CO2 kondenser ünitesi ve evaporatörü, propan chiller, R449A gazıyla çalışan merkezi soğutma ünitesi sergilendi. Doğal akışkanlara sahip bu ürün grupları, özellikle Avrupa ve diğer gelişmiş ülkelerde, Freon gibi HFC tip gazların yasaklanması veya kullanım vergilerinin çok arttırılmasından dolayı özellikle tercih edilir duruma geldi. Bunun yanında, üretilen soğutma sistemlerinde özellikle CO2 gazının tercih edilmeye başlanmasındaki sebeplerden bazıları; sızıntı durumunda gıda maddeleri üzerinde tehlike arz etmemesi, parlayıcı ve yanıcı bir gaz olmaması, ozon tahribat katsayısının sıfır olması, diğer soğutucu akışkanlara göre ucuz olması, dış ortam sıcaklığına bağlı olarak yüksek enerji verimliliğine sahip olması ve işletme maliyetlerini düşürmesi. Fuar katılımıyla ilgili Frigo Block yönetim kurulu üyesi Sn. Levent Aydın; uluslar arası pazarlarda yükselen bir ivme ile yer alan firmamız için ihracat hedeflerini gerçekleştirmede, yeni pazarlara ve müşterilere ulaşmada büyük önem taşıyan fuarlara katılmanın ve özellikle Chillventa gibi prestij sahibi, sektörün en büyüğü olan bir fuarda yer alarak, ürünlerimizi tanıtmanın ve yeni iş ortaklıkları kurma fırsatları yakalamanın çok önemli olduğunu belirtti.

Fuar süresince Frigo Block Soğutma Sistemleri yurt dışı satış ekibi ve yönetim üyeleri, 50’den fazla farklı ülkeden gelen 500’ün üzerinde ziyaretçiyle birebir temas kurarak firma ve ürünler hakkında detaylı bilgiler paylaştı.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

ingas-8