Wavin, dünya çapında nitelikli tesisatçı yetiştirmeyi hedefliyor ZeroBuild Türkiye'21 Yapı Biliminde En Yeniler İKLİM KRİZİNE DUR DİYECEK ÇÖZÜMLER ZEROBUILD TÜRKİYE’21’DE Türkiye’de Ürettiği Ekolojik Havalandırma Çözümü ile Dünya Mutfaklarını Havalandırıyor ALARKO CARRIER, TÜRKİYE’NİN İKLİM OKURYAZARLIĞI SEVİYESİNİ ÖLÇTÜ Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon’un Avrupa Üretim Üssü Oldu,İthalatı Kesildi Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek FORM ISI POMPASI ALANINDA YERLİ ÜRETİM WSHP İLE GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR DE DIETRICH MODULENS G ENTEGRE BOYLERLİ PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ GF HAKAN PLASTİK’TEN GELECEĞİ İNŞA EDENLERE GF AQUASYSTEM PP-RCT DÖRT MEVSİM KONFORUN ADI BAYMAK IOTHERM ISI POMPASI UV NANO TEKNOLOJİLİ LG UV SIRIUS KLİMA İLE TEMİZ VE SERİN HAVA TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK: CASTEL LOWARA e-LNE / e-LNT YÜKSEK VERİMLİ SİRKÜLASYON POMPALARI

FRASCOLD'DAN YENİ MANYETİK SERİSİ, 2. KADEMEYE CEVAP

İklimlendirme sektöründe, verimlilik açısından giderek katılaşan uluslararası düzenlemelere uyma ihtiyacının gerektirdiği bazı önemli değişiklikler olmuştur. Özellikle Avrupa'da sektör oyuncuları, 1 Ocak 2021'de ve 2012/27/EU'da yürürlüğe giren ikinci Tier 2 geçici aşama ile ilgili 2009/125/EC Ecodesign Direktifinin parametrelerini karşılayabilecek iklimlendirme teknolojileri, ısı pompaları ve soğutma grupları arıyorlar. Bu anlamda Frascold, özellikle kısmi yükte en iyi enerji performansını sağlayabilen yenilikçi IPM (İç Mekan Mıknatıslı) motorlara sahip kompakt vidalı kompresör serisi Magnetic'i piyasaya sürdü.

 

Gerekli olan katı SEER, SEPR ve SCOP standartlarını karşılamak üzere tasarlanan seri, konfor ve proses soğutma segmentinde ve ısı pompası uygulamaları için idealdir. Magnetic, 170 ile 310 HP arasında değişen 5 model sayesinde, 137 m3/sa ile 1.054 m3/sa arasında hacimsel deplasmanlar için geniş bir soğutma kapasitesi yelpazesi sunar.

 

Manyetik hattın kalbinde, küçük kompresörlerde bile yüksek soğutma kapasiteleri elde etmek için kaymayı ortadan kaldıran ve daha doğru hız kontrolü sağlayan elektrik rotorunda mıknatıslı senkron motor bulunur. IPM motorlarını seçmenin bir başka avantajı da, daha fazla enerji tasarrufu için geleneksel çözümlere kıyasla güç tüketimindeki önemli azalmadır.

 

Azaltılmış tüketime ek olarak, güçlü yönleri güvenilirlik, basitlik ve esnekliğin yanı sıra her türlü sisteme entegrasyondur. Bu anlamda, karmaşık sistem çözümlerine ihtiyaç duymadan Tier 2 standartlarına ulaşmak mümkündür, bu da invertör seçimi söz konusu olduğunda bile üreticilere sistemi tasarlama ve yapılandırma konusunda tam bir özgürlük sağlar. İkincisi, 1.000 ila 5.400 rpm arasındaki hızlara ulaşılmasına izin verir, geniş bir ayar aralığına sahiptir (%20-100 nominal) ve yumuşak bir başlatmayı garanti eder.

 

Son olarak, kompresörler, farklı çalışma koşullarına otomatik olarak uyum sağlayarak yüksek performans seviyelerini garanti eden yerleşik 2 seviyeli bir Vi kontrol sistemi ile donatılmıştır. Vi kontrolü, elektrik kutusunda bulunan ve basınç transdüserlerine ve kontrol valfine önceden bağlanmış olan bir ayar modülü aracılığıyla kompresörün tahliye portunun şeklini değiştirebilir.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36