Wavin, dünya çapında nitelikli tesisatçı yetiştirmeyi hedefliyor ZeroBuild Türkiye'21 Yapı Biliminde En Yeniler İKLİM KRİZİNE DUR DİYECEK ÇÖZÜMLER ZEROBUILD TÜRKİYE’21’DE Türkiye’de Ürettiği Ekolojik Havalandırma Çözümü ile Dünya Mutfaklarını Havalandırıyor ALARKO CARRIER, TÜRKİYE’NİN İKLİM OKURYAZARLIĞI SEVİYESİNİ ÖLÇTÜ Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon’un Avrupa Üretim Üssü Oldu,İthalatı Kesildi Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek FORM ISI POMPASI ALANINDA YERLİ ÜRETİM WSHP İLE GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR DE DIETRICH MODULENS G ENTEGRE BOYLERLİ PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ GF HAKAN PLASTİK’TEN GELECEĞİ İNŞA EDENLERE GF AQUASYSTEM PP-RCT DÖRT MEVSİM KONFORUN ADI BAYMAK IOTHERM ISI POMPASI UV NANO TEKNOLOJİLİ LG UV SIRIUS KLİMA İLE TEMİZ VE SERİN HAVA TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK: CASTEL LOWARA e-LNE / e-LNT YÜKSEK VERİMLİ SİRKÜLASYON POMPALARI

E.C.A.’DAN VERİMLİ KLİMA KULLANIMINA YÖNELİK TAVSİYELER

Gıda, tekstil, perakende, teknoloji gibi birçok alanda tüketicilerin satın alma refleksinde değişimler devam ediyor. Sıcak ve nemli havalarla birlikte yaşam alanlarında klima ihtiyacı artarken, tüketiciler birçok farklı ürün arasından en ideal çözümü tercih etmeye çalışıyor. Özellikle dijital dünyada yoğun araştırmalar yapan kullanıcıların en önem verdiği konuların başında maksimum hijyen, minimum enerji tüketimi geliyor. Türkiye iklimlendirme sektörünün öncü markalarından E.C.A.’nın klima uzmanları konuya ilişkin hem tavsiyeler hem de uyarılarda bulunuyor.

 

Klima tercihi yapılırken en önemli kriterlerin başında çevresel sürdürülebilirliğe katkı sağlamak geliyor. Yüksek enerji verimliliği sınıfındaki yeni nesil cihazlar doğa dostu olmasıyla ön plana çıkarken, cebe zarar vermemesiyle de ilgi odağı oluyor. Bu noktada full DC inverter teknolojisi sayesinde yüksek EER-COP değerlere sahip ürünler, doğaya zarar vermeyen R32 gaz geçişiyle çevreye olan saygısını koruyor.

 

Geniş bir pazara sahip olan klimalar, ortama ve ihtiyaçlara göre kullanıcısına çok sayıda alternatif sunuyor. Bu seçenekler arasından cihazın model ve kapasitesinin kullanım alanına göre tercih edilmesi gerekiyor. Bireysel konutlarda odanın büyüklüğü, ticari alanlarda ise hem mekanın büyüklüğü hem de klimanın çeşidi öne çıkıyor. Bir klimanın 1 saatte ortamdan aldığı ya da ortama verdiği enerji miktarını ifade eden BTU değeri, mekanın ihtiyacına göre hesaplandığında cihazdan ideal verim alınabiliyor. Aksi takdirde klimaların ısıtma/soğutma performansı düşerken, maddi anlamda da tüketiciye sorun yaratabiliyor. Klimalardan yüksek enerji verimliliği elde etmek için dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da cihazın kullanıldığı alanın izolasyonu. Eğer binanın izolasyonu iyiyse klimaların da verimliliği aynı ölçüde artıyor, enerji tüketimi ise azalıyor. Yanı sıra ortamda bulunan kapı ve pencerelerin kapalı olması, güneşin direkt olarak içeri girmesine engel olan ekipmanların kullanılması da yüksek enerji sarfiyatının önüne geçiyor.

 

Hijyen önlemlerinin üst seviyede alınmaya devam ettiği günümüzde, kolay temizlenebilme özelliği sağlayan ve hassas anti karbon filtre içeren klimalar ideal bir çözüm sağlıyor. Mekanlardaki temiz havayı ve nemi dengeleyen cihazlar, oluşabilecek bakteri ya da mikroorganizmaları bertaraf ediyor. Öte yandan klimaların fan ve filtre temizliği de mekanlardaki hijyenin maksimum seviyede olması açısından önem taşıyor. Cihazlar her mevsim kullanılıyorsa yılda iki kez bakım yapılması gerekiyor. Gerekli kontroller ve temizliğin yapılmasının ardından uzmanlar tarafından performans ayarlaması yapılıyor. Uzmanların devreye girmemesi halinde ise klimadan verim alınmadığı gibi elektrik faturaları da şişiyor. Duvar tipi klimalardaki hava filtreleri elektrik süpürgesi aracılığıyla temizlenebiliyor, kimyasala gerek olmadan yalnızca su ile de yıkanabiliyor. Klimadan yüksek performans alınabilmesi için filtrelerin iyice kurutulduktan sonra monte edilmesi gerekiyor.

 

Tüketiciye kullanım esnasında zorluk çıkarmayan ergonomik ve yenilikçi klimalar da pazarda rağbet gören ürünler arasında yer alıyor. Süper sessiz çalışma prensibi doğrultusunda geliştirilen E.C.A. klimalardaki nem düzenleyici fonksiyon, sessiz mod ve hızlı soğutma modu gibi özellikler konfor açısından avantaj getiriyor. Bununla birlikte tercih edilen cihazın montajı, gaz ve ısı kontrolleri yetkili servisler tarafından yapılması da E.C.A. uzmanları tarafından tavsiye ediliyor.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36