Wavin, dünya çapında nitelikli tesisatçı yetiştirmeyi hedefliyor ZeroBuild Türkiye'21 Yapı Biliminde En Yeniler İKLİM KRİZİNE DUR DİYECEK ÇÖZÜMLER ZEROBUILD TÜRKİYE’21’DE Türkiye’de Ürettiği Ekolojik Havalandırma Çözümü ile Dünya Mutfaklarını Havalandırıyor ALARKO CARRIER, TÜRKİYE’NİN İKLİM OKURYAZARLIĞI SEVİYESİNİ ÖLÇTÜ Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon’un Avrupa Üretim Üssü Oldu,İthalatı Kesildi Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek FORM ISI POMPASI ALANINDA YERLİ ÜRETİM WSHP İLE GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR DE DIETRICH MODULENS G ENTEGRE BOYLERLİ PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ GF HAKAN PLASTİK’TEN GELECEĞİ İNŞA EDENLERE GF AQUASYSTEM PP-RCT DÖRT MEVSİM KONFORUN ADI BAYMAK IOTHERM ISI POMPASI UV NANO TEKNOLOJİLİ LG UV SIRIUS KLİMA İLE TEMİZ VE SERİN HAVA TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK: CASTEL LOWARA e-LNE / e-LNT YÜKSEK VERİMLİ SİRKÜLASYON POMPALARI

NİBA’NIN İHRACAT BAŞARISI İSİB TARAFINDAN ÖDÜLLENDİRİLDİ

İSİB tarafından 2020 yılında toplam 21 kategoride en fazla ihracat yapan firmalara ödülleri verildi. Soğutma Kuleleri kategorisinde Niba en fazla ihracat yapan 2. Firma ödülünü aldı.
 
Konuyla ilgili firmanın Genel Müdürü Murat Bakanay,” Pandemi şartlarının en ağır olduğu 2020 yılında bu ödülü almak bizleri çok mutlu etti. Türkiye sürekli dış ticaret açığı veren bir ekonomiye sahip. Bundan çıkış yolu da ihracatımızı arttırmak ve bu ihracatında yerli girdi oranı yüksek ürünler ile yapılmasından yola çıkarak planlarımızı yapıyoruz. Tamamı yerli sermayeli Niba, kendi tasarımı, projesi, imalatı ve mühendisliğiyle dışa bağımlı olmadan kendi fabrikasında gerçekleştirdiği imalat ile global pazarda kendini göstererek döviz dengesinin çok önemli olduğu günümüzde, uzun yıllardır ülke ekonomisine katkı sağlıyor.Niba, bugün itibarı ile % 86 yerli girdi oranıyla üretmiş olduğu soğutma kulelerini dünyanın çok farklı coğrafyalarında toplam 62 ülkeye satışını gerçekleştirdi. Ülkemizde soğutma kulelerinde ihracatın ithalatı karşılama oranı 2018 yılında % 30 iken, 2021 yılının ilk 6 ayında % 105 olmuştur. Yani ihracat rakamı ithalat rakamını geçmiştir. Bu başarının arkasında bir çok etken vardır. İSİB’in vizyoner bakış açısıyla ihracatçı firmalara destek olması, firmalarımızın yurtdışında kendilerini daha iyi tanıtmalarına yönelik faaliyetler gerçekleştirmesi bunlardan bazılarıdır. İhracat sabır gerektirir, bugün yaptığımız yurtdışı tanıtım ve pazarlama faaliyetlerimizin meyvesini 3-5 sene sonra alabildiğimizi gördük. Pazar araştırması, Süreç takibi, Yurtdışı fuar ve ticaret heyetlerine katılım, Kaliteli ve sertifikalı ürün, Ürünün arkasında durma, Zamanında ürün teslimi.. İhracatımızın arttırılmasında önemli etkenler diyebilirim. Bu ödülün alınmasında tüm Niba çalışanlarının büyük emeği vardır. Buradan hepsine ayrıca teşekkür ediyorum. Diğer kategorilerde ödül alan firmaları da tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” şeklinde görüşlerini belirtti.
 
 
 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36