Wavin, dünya çapında nitelikli tesisatçı yetiştirmeyi hedefliyor ZeroBuild Türkiye'21 Yapı Biliminde En Yeniler İKLİM KRİZİNE DUR DİYECEK ÇÖZÜMLER ZEROBUILD TÜRKİYE’21’DE Türkiye’de Ürettiği Ekolojik Havalandırma Çözümü ile Dünya Mutfaklarını Havalandırıyor ALARKO CARRIER, TÜRKİYE’NİN İKLİM OKURYAZARLIĞI SEVİYESİNİ ÖLÇTÜ Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon’un Avrupa Üretim Üssü Oldu,İthalatı Kesildi Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek FORM ISI POMPASI ALANINDA YERLİ ÜRETİM WSHP İLE GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR DE DIETRICH MODULENS G ENTEGRE BOYLERLİ PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ GF HAKAN PLASTİK’TEN GELECEĞİ İNŞA EDENLERE GF AQUASYSTEM PP-RCT DÖRT MEVSİM KONFORUN ADI BAYMAK IOTHERM ISI POMPASI UV NANO TEKNOLOJİLİ LG UV SIRIUS KLİMA İLE TEMİZ VE SERİN HAVA TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK: CASTEL LOWARA e-LNE / e-LNT YÜKSEK VERİMLİ SİRKÜLASYON POMPALARI

ALDAĞ Sürdürülebilir Kalite Yönetimini, Süreçlerinin Tamamında Uluslararası Sertifikalarla Belgelendiriyor

Türkiye İklimlendirme Sektörünün en köklü kuruluşlarından Aldağ üretimden yönetime tüm süreçlerinde sürdürülebilir gelişim için kalite anlayışını bir standart haline getiriyor ve belgelendiriyor.
 
Uluslararası Standardizasyon Kuruluşu (ISO) tarafından belirlenen ve sürekli iyileştirilerek güncellenen standartlar, kendisini geleceğe taşımayı hedefleyen işletmeler için rehber anlamı taşıyor. Aldağ, süreçlerini bu standartlara uyumlandırarak belgelendirmeye büyük özen gösteriyor. Sahip olduğu; ISO 9001 Kalite Yönetimi Sistemi başta olmak üzere, ISO 14001 Çevre Yönetimi Sistemi, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetimi sertifikalarına ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’ni de ekleyen Aldağ sektörde öncü misyonunun gereklerini yerine getiriyor.
 
Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemini ISO 27001 ile Belgelendirdi
Şirketler için bilgi varlıklarının güvenliğinin önemi giderek artıyor. Şirketlerin fikri haklarından doğan bilgilerin yanı sıra finansal ve personel bilgilerinin, müşterilerine ve üçüncü taraflara ait bilgilerin güvenli tutulabilmesi, şirketlerin sorumluluğu altındadır. Bilgi güvenliği ve yönetimi, şirketin öz sermayesi sayabileceğimiz bilginin kullanılamaz hale gelmesini de önler. Bu sistemin kurulması ve sağlıklı işleyişi, şirket üst yönetimleri tarafından desteklenmelidir.
Aldağ, sürdürülebilir gelişmeyi odağına alan vizyoner yönetim anlayışı ile gerek kurumunun gerekse müşteri ve tedarikçilerinin bilgi güvenliğine gösterdiği duyarlılığı güvenilir bir sistem haline getirerek ISO 27001 belgesini almaya, yapılan denetimler neticesinde hak kazandı.
 
Aldağ, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ile kurumsal planlama faaliyetlerini, sorumlulukları, uygulamaları, prosedürleri, prosesleri, kaynakları tanımlayarak bir yandan olası riskleri en aza indirme yolunda önemli bir adım attı, öte yandan kurumsal itibar yönetimi açısından çıtayı yükseltmiş oldu.
 
Türkiye İklimlendirme Sektörünün en büyük merkezi sistemler üretim tesisine sahip Aldağ ürünleri için de uluslararası sertifikasyon programlarına dahil oluyor. 
 
Kaizen ve 5S, Üretimin de Pusulası 
32.000 metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplam 38.000 metrekare alana kurulu, bütünleşik tasarım ve sürdürülebilir bina felsefesi ile inşa edilen Aldağ Manisa Akhisar Tesisi, Türkiye’nin “yeşil endüstri yapıları”nın başarılı bir örneği olarak hizmet veriyor. Cihazlarda olduğu kadar üretimde de enerji verimliliğinin gözetildiği tesiste kullanılan tüm malzemeler geri dönüştürülebilir nitelikte seçildi.
Japonca “değişim” anlamına gelen Kai ve “daha iyi” anlamına gelen Zen sözcüklerinin bir araya gelmesi ile oluşan, “sürekli iyileştirme” anlamına gelen Kaizen felsefesi, Aldağ Manisa Akhisar Tesisinde örnekleniyor.
Operasyonel mükemmellik sağlamak için tesiste uygulanan 5S (Ayıklama, Düzenleme, Temizleme, Standartlaştırma ve Disiplin) metoduyla gerçekleşen ve süreç kaybı, gereksiz hareket, işgücü kaybı, zaman kaybı engellenmekte, böylelikle üretimde çokluk, esneklik ve çeşitliliği öngören “yalın üretim” gerçekleştiriliyor.
 
Bu sayede “kalite, maliyet, teslim süresi” değer kriterlerinin optimizasyonu en iyi düzeyde gerçekleşebiliyor.
 
 
 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36