Wavin, dünya çapında nitelikli tesisatçı yetiştirmeyi hedefliyor ZeroBuild Türkiye'21 Yapı Biliminde En Yeniler İKLİM KRİZİNE DUR DİYECEK ÇÖZÜMLER ZEROBUILD TÜRKİYE’21’DE Türkiye’de Ürettiği Ekolojik Havalandırma Çözümü ile Dünya Mutfaklarını Havalandırıyor ALARKO CARRIER, TÜRKİYE’NİN İKLİM OKURYAZARLIĞI SEVİYESİNİ ÖLÇTÜ Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon’un Avrupa Üretim Üssü Oldu,İthalatı Kesildi Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek FORM ISI POMPASI ALANINDA YERLİ ÜRETİM WSHP İLE GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR DE DIETRICH MODULENS G ENTEGRE BOYLERLİ PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ GF HAKAN PLASTİK’TEN GELECEĞİ İNŞA EDENLERE GF AQUASYSTEM PP-RCT DÖRT MEVSİM KONFORUN ADI BAYMAK IOTHERM ISI POMPASI UV NANO TEKNOLOJİLİ LG UV SIRIUS KLİMA İLE TEMİZ VE SERİN HAVA TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK: CASTEL LOWARA e-LNE / e-LNT YÜKSEK VERİMLİ SİRKÜLASYON POMPALARI

UZUN MEHMET CAMİSİ YANGIN ANINDA DOĞU İKLİMLENDİRME’NİN YANGIN DAMPERLERİ GÜVENCESİ ALTINDA

Zonguldak'ta, Milli Egemenlik Caddesi'nde 1,5 yıl önce inşaatına başlanan ve bu yılın başlarında yapımı tamamlanan Uzun Mehmet Camisi’nde peyzaj çalışmaları ve ses ve ışık denemeleri de sona erdi. 71 metre yüksekliğinde 4 minare ve 41 metre kubbe yüksekliği bulunan Uzun Mehmet Camisi, 6 bin kişi kapasitesi ile kentin en büyük camisi unvanına sahip. 2 bin 500 metrekarelik oturma alanına sahip cami, 12 bin metrekarelik proje alanı ile çocuk parkları, gezi ve bisiklet yolu, basketbol sahası gibi sosyal alanlara da ev sahipliği yapıyor. 1829 yılında, Türkiye’de ilk taş kömürünü bulan Uzun Mehmet’in adını alan Uzun Mehmet Camisi’nin önümüzdeki günlerde kapılarını açması planlanıyor. 

 

Doğu İklimlendirme bu önemli projede; yangın esnasında üzerindeki termik algılayıcı ve yangın damper motoru sayesinde otomatik kapanarak hava kanalından yangın ve dumanın diğer mahallere geçişini engellemek için ürettiği yangın damperleri ile yerini alıyor. EN 1366-2 standardına göre sızdırmazlık ve yangına dayanıklılık şartlarını yerine getiren, EN 13501-3 standardına göre EI-120(S) dayanım sınıfında yer alan damperler, 200x200 mm’den 1300x800 mm’ye kadar tek parça olarak üretilebiliyor. Hem dikey hem de yatay montaj test belgelerine sahip, 1300x800 mm ölçüsü ile Türkiye’de üretilen EI-120(S) sınıfı en büyük kesitli damper unvanını da taşıyor.  

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36