Wavin, dünya çapında nitelikli tesisatçı yetiştirmeyi hedefliyor ZeroBuild Türkiye'21 Yapı Biliminde En Yeniler İKLİM KRİZİNE DUR DİYECEK ÇÖZÜMLER ZEROBUILD TÜRKİYE’21’DE Türkiye’de Ürettiği Ekolojik Havalandırma Çözümü ile Dünya Mutfaklarını Havalandırıyor ALARKO CARRIER, TÜRKİYE’NİN İKLİM OKURYAZARLIĞI SEVİYESİNİ ÖLÇTÜ Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon’un Avrupa Üretim Üssü Oldu,İthalatı Kesildi Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek FORM ISI POMPASI ALANINDA YERLİ ÜRETİM WSHP İLE GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR DE DIETRICH MODULENS G ENTEGRE BOYLERLİ PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ GF HAKAN PLASTİK’TEN GELECEĞİ İNŞA EDENLERE GF AQUASYSTEM PP-RCT DÖRT MEVSİM KONFORUN ADI BAYMAK IOTHERM ISI POMPASI UV NANO TEKNOLOJİLİ LG UV SIRIUS KLİMA İLE TEMİZ VE SERİN HAVA TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK: CASTEL LOWARA e-LNE / e-LNT YÜKSEK VERİMLİ SİRKÜLASYON POMPALARI

BVN Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bilal Bahçıvan

BVN, SÜREKLİ GELİŞİM PRENSİBİ İLE HAREKET EDİYOR

 

BVN Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bilal Bahçıvan: 

"BVN Air olarak teknoloji ve Ar-Ge yatırımlarımız ile yüksek kalite standartlarında ürünler ile sektöre öncülük etmeye devam edeceğiz."

 

 

Bu ay BVN Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bilal Bahçıvan ile kısa bir söyleşi imkânı yakalık. Yakın zamanda yeni yatırımları olacağını belirten Bahçıvan, BVN olarak sürekli gelişim prensibi ile hareket ettiklerini belirtti.

 

İlk olarak almış olduğunuz “Fan İhracat Birinciliği” ödülünüzden bahsetmek isterim. Bu başarıyı elde etmek adına ihracat yol haritanızı nasıl belirlediniz?

 

BVN olarak sürekli gelişim prensibi ile hareket ediyoruz. İş süreçlerimizde dijitalleşme yönünde adımlar atarken bir yandan da üretimde inovasyona önem veriyoruz. Yeni makine yatırımları, Endüstri 4.0 yatırımları, yüksek teknolojili ve hassas test cihazları ile her geçen gün ürün ve hizmet kalitemizi yükseltiyoruz. Yıllardır sektörümüzde ihracat şampiyonuyuz. Bu bizim global marka olma vizyonumuzun bir parçası. Geçtiğimiz ay dünyada da otorite sayılan Uluslararası Hava Hareketi ve Kontrol Birliği AMCA’ya üye olduk. Küresel pazarda da mevcudiyetimizi güçlendiriyoruz. Geçtiğimiz yıl başlattığımız çalışma ile çeşitli iş süreçlerimizi dijital platformlara taşımıştık. ERP’miz ile entegre bir şekilde raporlarımızı alabiliyor, Müşteri Şikâyet Yönetimi gibi süreçleri iş süreçleri geliştirme platformumuz üzerinden takip ediyoruz. 

 

Aynı zamanda bu platformda müşterilerimiz için geliştirdiğimiz modülde müşterilerimize stok durumu, cari hareketleri gibi anlık bilgileri sunabiliyoruz. Bu bize bilgi alışverişinde hız kazandırıyor. Sektörümüzde 8 yıldır ihracat şampiyonuyuz, 80 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. İhracatta başarılı olabilmek için küresel trendleri takip etmek, hedef pazarı iyi tanımak ve anlamak gerekiyor. Yıllardır hedef pazarlarımızda iyi ilişkiler geliştiriyor, ihtiyaçları takip ediyor ve bunların üzerine gidiyoruz. Ayrıca ülkelerin kalite standartlarını iyi bilmek ve bu doğrultuda çalışmalar yapmak da önemli bir nokta.  Hedef pazarlarımızın kalite belgelerine sahibiz, uluslararası otorite kuruluşlara üyeliklerimiz mevcut ve Ar-Ge tarafında, ürün geliştirme tarafında da destekler alıyoruz. 

 

‘’YAKIN ZAMANDA YENİ BİR MOTOR ÇALIŞMASINI PROJELENDİRDİK’’

 

Ürün gamınızın mevcut durumu ve yenilikleriniz hakkında ayrıntılı bilgi rica ederiz?

 

Ürün gamımızı sürekli olarak geliştiriyoruz. Yakın zamanda yeni bir motor çalışmasını projelendirdik. Tüm Ar-Ge çalışmalarını tamamladık. Üretim için yeni cihazlar tedarik ettik. Bu motoru sorunsuz bir şekilde hayata geçirdiğimiz zaman daha büyük cihazlar üretebileceğiz. Soğutma fanlarında mevcut ürün gamımızı genişletme projesi yürütüyoruz. Bu proje kapsamında 630 çap üzerindeki 710, 800 ve 900 çaplı soğutma fanlarımızı yılsonuna kadar pazara sunmayı hedefliyoruz. 

 

‘’BVN OLARAK TÜRKİYE’DE YAPIMI DEVAM EDEN MİLLİ TREN PROJESİ’NİN TEDARİKÇİLERİ ARASINDA YER ALIYORUZ’’

 

Bize referans projelerinizden bahsedebilir misiniz?

 

Birçok referans projede BVN ürünleri kullanılıyor elbette ama size yeni bir bilgi olarak Milli Tren Projesinden bahsetmek isteriz. BVN olarak Türkiye’de yapımı devam eden Milli Tren Projesi’nin tedarikçileri arasında yer alıyoruz. Bu projenin ilk etabında yer alan Milli Trenler için çatı fanları üretip teslim etmiştik. Bu ürünlerimiz büyük kabul gördü. Bu başarılı çalışmadan sonra bu günlerde projenin ikinci etabı için tasarım ve ürün geliştirme çalışmalarını Ar-Ge Merkezimizde yapıyoruz. Çok fazla detay verememekle birlikte, projede yer alan yabancı menşeli ürünlerin yerlileştirilmesi için çalışmalar yaptığımızı sizinle paylaşabiliriz.  

 

Pandeminin sektöre etkileri hakkında görüşleriniz nelerdir?

 

Pandemi tüm dünya gibi ülkemizi de ticari olarak etkiledi. Henüz pandeminin ilk dönemlerinde; “Piyasanın ihtiyaçlarını iyi belirlemek ve bu doğrultuda hareket etmek elimizi güçlendirecektir. Katma değeri yüksek ürünlere yönelmek doğru bir hamle olacaktır.” değerlendirmesinde bulunmuştuk. Bu değerlendirmemizde haklı olduğumuz ortaya çıktı. 

 

‘’SEKTÖR OLARAK BİZ DE HAVA TEMİZLİĞİNİN VE İÇ MEKÂN HAVA KALİTESİNİN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNU VURGULAMA FIRSATI BULDUK’’

 

Bu süreçte sektörümüzün önemi daha da anlaşıldı. Peki, havalandırma sistemlerinde fanın önemi konusunda da sizden bilgi alabilir miyiz?

 

Bu salgın, kapalı mekânlarda havalandırmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Havalandırma sektörünün dile getirdiği, topluma anlatmaya çalıştığı bilimsel gerçeklerle insanlık yüz yüze geldi. Sektör olarak biz de hava temizliğinin ve iç mekân hava kalitesinin ne kadar önemli olduğunu vurgulama fırsatı bulduk. Dolaysıyla salgınla ile birlikte havalandırma sektörü için de ivme niteliği taşıdı. Yaşadığımız bu salgın nedeniyle sağlık alanında bazı yeni ekipmanlara ihtiyaç duyuldu. Örneğin sterilizasyon cihazları, sağlık kabinleri üretildi. Bu sistem ve cihazlarda BVN Air üretimi olan birçok fan kullanıldı. Covid 19 salgını nedeniyle kirli havanın deşarjı, temiz hava temini noktasında fan sektörüne büyük görevler düştü. BVN Air olarak bu ihtiyaçları karşılayabilecek; ısı geri kazanı cihazları, egzoz fanları ve taze hava fanlarını firmalara sunduk.  Salgının devam etmesi fanların ve fan sektörünün önemini arttırdı. Bu sebeple yılın devamında sektöre olan ihtiyacın artarak devam edeceğini düşünüyoruz.

 

Biz de bu doğrultuda hem iç piyasada hem de global pazarlarda hedeflerimizi gerçekleştirme yolunda önemli adımlar attık. Bu anlamda BVN Air olarak teknoloji ve Ar-Ge yatırımlarımız ile yüksek kalite standartlarında ürünler ile sektöre öncülük etmeye devam edeceğiz.

 

‘’AVRUPA’NIN ALANINDA ÇOK ÖNEMLİ MARKASI İLE İŞ BİRLİĞİ GÖRÜŞMELERİMİZİN SÜRDÜĞÜNÜ DUYURMAK İSTERİZ’’

 

2021 hedefleriniz ne durumda? 2022 hedeflerinizi belirlediniz mi?

 

Konuşmamın başında da belirttiğim gibi BVN olarak sürekli gelişim prensibi ile hareket ediyoruz. 2021 ve sonrasındaki hedeflerimizi 2020 yılında olduğu gibi yüzde 20-25 bandında hem cirosal hem de ürün adedi olarak arttırmak hedefindeyiz. Proje satış ve yönetimi alanında daha da uzmanlaşmak ve portföy arttırma iddiamızı üst düzeylere çıkartmak istiyoruz. Özellikle yurtdışı projelerde; proje analizi, keşif, otomasyon ve devreye alma gibi tüm yönleriyle ihtisaslaşmak yönünde çalışmalarımız var.

 

Ürün bazında ise duman tahliye sistemleri konusunda uzmanlaşacağız. Soğutma gruplarında soğutma fanları ve elektrik motorlarında hem pazar çeşitliliği hem de ürün çeşitliliği anlamında büyüme hedefimiz var. Bütün bu hedefler için de pazarlama ve ürün yönetimi konusunda çalışmalarımızı daha profesyonel boyutlara taşımak hedefindeyiz. Yakın zamanda yeni yatırımlarımız olacak, Avrupa’nın alanında çok önemli markası ile iş birliği görüşmelerimizin sürdüğünü duyurmak isteriz.

 

Untitled 5

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36