Wavin, dünya çapında nitelikli tesisatçı yetiştirmeyi hedefliyor ZeroBuild Türkiye'21 Yapı Biliminde En Yeniler İKLİM KRİZİNE DUR DİYECEK ÇÖZÜMLER ZEROBUILD TÜRKİYE’21’DE Türkiye’de Ürettiği Ekolojik Havalandırma Çözümü ile Dünya Mutfaklarını Havalandırıyor ALARKO CARRIER, TÜRKİYE’NİN İKLİM OKURYAZARLIĞI SEVİYESİNİ ÖLÇTÜ Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon’un Avrupa Üretim Üssü Oldu,İthalatı Kesildi Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek FORM ISI POMPASI ALANINDA YERLİ ÜRETİM WSHP İLE GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR DE DIETRICH MODULENS G ENTEGRE BOYLERLİ PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ GF HAKAN PLASTİK’TEN GELECEĞİ İNŞA EDENLERE GF AQUASYSTEM PP-RCT DÖRT MEVSİM KONFORUN ADI BAYMAK IOTHERM ISI POMPASI UV NANO TEKNOLOJİLİ LG UV SIRIUS KLİMA İLE TEMİZ VE SERİN HAVA TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK: CASTEL LOWARA e-LNE / e-LNT YÜKSEK VERİMLİ SİRKÜLASYON POMPALARI

DENEYİMLİ VE BİR O KADAR DA YENİLİKÇİ: MİKROPOR

Mikropor’un inovasyona, teknolojiye ve kaliteye adanmışlığı, bugünkü başarısını ve alanındaki lider konumuna gelmesini mümkün kılmıştır. 

 

1987 yılında “geleceğin teknolojisini üretme” tutkusu ile Ankara da kurulan Mikropor, bugün Atmosferik Hava Filtrasyonu ve Basınçlı Hava Sistemleri alanında dünyanın lider üreticilerinden biridir. Mikropor, yılların üretim tecrübesini biriktirmiş deneyimli ve bir o kadar da yenilikçi bir firmadır. 

 

Sayısı 1000’i bulan personeliyle Türkiye, Belçika ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan ve toplam kapalı alanı 250.000 m2’yi aşan üretim ve depolama tesislerinde yılda iki milyon adet ürün üretmektedir. 

 

Atmosferik Hava Filtrasyon Grubu altında ilaç, otomotiv, gıda gibi başlıca endüstrilerin yanında sağlık, enerji gibi sektörlerin HVAC sistemlerinde ihtiyaç duydukları filtrelerin ve filtrasyon sistemlerinin üretimi gerçekleştirilmektedir. 

 

İşletmelerin olmazsa olmazı basınçlı hava sistemlerinde 35 yıllık tecrübesi ile basınçlı hava filtreleri, hava/yağ separatörleri ve basınçlı hava kurutucuları ürün gruplarından oluşan çok geniş yelpazede üretim yapmaktadır.

Mikropor’un inovasyona, teknolojiye ve kaliteye adanmışlığı, bugünkü başarısını ve alanındaki lider konumuna gelmesini mümkün kılmıştır. Konusunda en donanımlı AR-GE laboratuvarına ve test sistemlerine sahip olmanın avantajları hem iç pazarda hem de küresel düzeyde görülmektedir. Filtrasyon teknolojileri de gelişen ve değişen sektörel ihtiyaçlara göre evrilmektedir. Selüloz ve mikro-cam bazlı filtrasyon materyallerinin yerini sentetik bazlı materyaller almıştır. Mikropor, Ar-Ge’ye verdiği önem ve yatırımlar sayesinde bugün Nano Spinning yöntemi ile filtre materyalini nano boyutta elyaf ile kaplayabiliyor; bünyesindeki SEM (Scanning Electron Microscope) ile bu yapıyı inceleyip kendi filtre materyalini geliştirebiliyor. 

 

Bilindiği üzere ülkemizde filtre test merkezi bulunmamaktadır. Üretilen filtrelerin verimini ve performansını ölçmek için yurt dışında bulunan bağımsız laboratuvarlardan hizmet alınması gerekiyor.  Mikropor, Türkiye’de ki bu eksikliği görerek 2000’li yılların başında kaba ve ince sınıf filtrelerin testi için EN779 / ISO 16890 test standı ve HEPA/ULPA filtrelerin testi için EN1822 test standı yatırımlarını yaptı. AR-GE’ye verdiği önem sayesinde Mikropor, ürün gamında EUROVENT Sertifikalı 100’den fazla hava filtresi bulunan dünyadaki ilk 5 üreticiden biridir. 

mia air aile

 

Mikropor için dış pazarlarda büyümek her zaman öncelikli olmuştur. Firma, üretimde son teknolojileri kullanarak geliştirilen ürün ve sistem çözümlerini 140’tan fazla ülkeye yayılmış müşterilerine sunmanın gururunu yaşamakta. Mikropor’un önümüzdeki yıllarda da öncelikli hedefi ihracatını ve marka bilinirliğinii artırmaktır. Bu çerçevede insan gücüne ve teknolojiye yaptığı yatırımlar sayesinde, dünyanın devlet destekli tek markalaşma programı TURQUALITY desteğini almaya hak kazanmıştır. Mikropor’u filtre ve filtrasyon endüstrisinde dünyaca tanınır bir Türk markası yapmak için firmanın hedefi öncelikle Avrupa ve Amerika da pazar payını artırmak. Avrupa Birliği üyesi 28 ülke verileri göz önüne alındığında ortalama 20 milyon Euro pazar büyüklüğü ile Türkiye, HVAC sistemleri hava filtreleri pazarında ilk 10 ülke arasına girememektedir. Bu değerler, yerli imalatçılara dış pazarların önemini tekrar vurgulamaktadır. Mikropor, büyüme hedefi doğrultusunda personel ve makine teçhizat ihtiyaçlarını belirleyerek, içinde bulunduğumuz salgın sürecinden mümkün olduğunca etkilenmeden yatırımlarına devam etmektedir. 

 

Müşteri ihtiyaç ve beklentilerinin ötesinde ürünler geliştiren Mikropor, Türkiye’nin uluslararası endüstriyel üretim sektöründeki bilinirliğine katkıda bulunan, çevreye duyarlı ve insana değer veren bir firmadır. Ürün yelpazesi de bu çerçevede genişlemektedir. Yeni ürünleri ile Mikropor, kalitesini son kullanıcılara ulaştırmayı hedefleyerek Mia Air Hava Temizleyici ürün grubunu 2019 yılı ikinci yarısında pazara sundu. Bildiğiniz üzere hava kirliliğinin sebep olduğu astım, akut solunum yolu hastalıkları, kalp rahatsızlıkları ve bunların sonucu felç riskleri ile sağlığımızın geleceği büyük bir risk altındadır. Hava kirliliğinin sebep olduğu bu risklere geçtiğimiz sene Covid-19 salgını da eklenmiş; kapalı ve doğru havalandırılmayan alanlarda hava temizleyicilerin kullanımı bir gereklilik halini almıştır.  Beş yıllık AR-GE çalışmasının bir ürünü olan Mia Air, ülkemizde kendi kapasitesinde pazar lideri olup; Almanya, İngiltere ve İspanya gibi ülkelerde tercih edilen hava temizleyicidir. Mikropor’un hava filtrasyonu bilgi birikiminin bir ürünü olan Mia Air, yüzey alanı toplamı 11 m2 olan 2 adet H14 HEPA filtre ve toplam ağırlığı 1.1 kg olan granül Aktif Karbon dolu 2 adet panel filtre içermektedir. 

 

900 m3/h hava debisi ve özellikle HEPA filtre yüzey alanı ile 1000 m3/h ve altı kategorideki hava temizleyiciler arasında dünyada bir benzeri yoktur. Mia Air, PM1, PM2.5, PM10, VOC ve CO2 sensörleri ile iç ortam hava kalitesini sürekli kontrol eder. Algıla & Koru (Detech & Protect) özelliği sayesinde farklı çalışma modlarında ortamın hava kalitesini algılayıp, tepki verebilir. Çalıştığı ortamın iç hava kalitesini sürekli iyileştirir. Mia Air, “Nesnelerin İnterneti” olarak tanımlayabileceğimiz IoT kabiliyeti sayesinde müşteri deneyimini üst seviyelere taşıyan bir hava temizleyicidir. Telefonunuz veya tabletinize kurabileceğiniz Mia Air Mobil Uygulaması ile dünyanın herhangi bir noktasından cihazınıza erişebilir, kumanda edebilir ve cihazın çalıştığı ortamın iç hava kalitesini gözlemleyebilirsiniz. Mia Air LAMP, Mia Air COMPACT, Mia Air DENTVAC ve Mia Air TOWER, Mia Air ailesinin, farklı ihtiyaç ve beklentilere göre geliştirilen diğer üyeleridir.

 

Mikropor 2

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36