GELECEK YENİLENEBİLİR KAYNAKLI ENERJİDE DÜNYAMIZI GELECEK İÇİN DEĞİŞTİRMELİYİZ Wilo Roadshow organizasyonu Kuşadası’na geliyor Danfoss’ta üst düzey atama EKİN ENDÜSTRİYEL FOUR EFFECTS 2019 FUARI’NA KATILDI Alarko Carrier, bu yıl da “Türkiye’nin En Değerli 100 Markası’’ listesinde yerini aldı Bursa’da Sanayicilere Dijital Dönüşümün Yol Haritası Çizildi Avrupa İklimlendirme Derneği EUROVENT, Yine Naci Şahin dedi GF HAKAN PLASTİK AQUASYSTEM AİLESİNE YENİ ÜYELER BAYMAK’IN YENİLENEN SİRKÜLASYON POMPALARI: EVOSTA2 VE EVOSTA3 FORM’DAN HAYAT KURTARAN DUMAN TAHLİYE SİSTEMLERİ DEMİRDÖKÜM, ISITMA, SOĞUTMA VE SICAK SU İHTİYACINI TEK CİHAZDAN KARŞILIYOR KOMBİ ALTI MIKNATISLI TORTU TUTUCU FİLTRESİ CALEFFI XS TASARRUF VE KONFORU BİR ARADA SUNAN BAYMAK MAGNUS YER TİPİ PREMIX KAZAN ALDAĞ EC FANLI FANCOIL UNIT DANFOSS LINK: AKILLI ISITMA SİSTEMİNDE MÜKEMMEL ÇÖZÜM

Protherm, genişleyen ürün gamıyla üst seviyede müşteri memnuniyetini hedefliyor

Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu: 
‘’ERP yönetmeliğinin devreye girdiği yeni dönemde genişleyen yoğuşmalı ürün gamıyla öne çıkan Protherm markamız ile bu sürece hazırız.’’
 
Vaillant Group bünyesindeki markalardan biri olan Protherm ile alakalı Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu’dan bilgi aldık.
 
Protherm’in bugüne kadarki serüveninden kısaca bahseder misiniz?
 
1991 yılında Prag’da kurulan Protherm, 1992 yılında Skalica’da üretilen elektrikli kombi ile satışlarına başladı. 1994 yılında ilk gazlı kombi üretimini yapan marka, 1995 yılında ise Almanya ve Ukrayna’ya ilk ihracatını gerçekleştirdi. 
2001 yılından bu yana Vaillant Group bünyesinde faaliyetlerini yürüten Protherm sayısız başarılara imza attığı yolculuğunu bugün Avrupa’da yılda 200.000 adetten fazla kombi üreten bir marka olarak sürdürüyor. 2004 yılında İstanbul’da açılan ofisiyle Türkiye pazarına giren Protherm, dünyada aralarında İngiltere, İtalya ve Rusya’nın da bulunduğu 25’ten fazla ülkede satış faaliyetlerine devam ediyor.
 
‘’PROTHERM TÜRKİYE’DE DE ÇOK DAHA DİNAMİK VEHEYECAN VERİCİ HALE GELİYOR’’
 
Protherm markası için başlangıç hedefiniz nedir? Gündeminizde neler var? Marka için yeni pazarlama stratejiniz var mı?
 
ERP yönetmeliğinin devreye girdiği yeni dönemde genişleyen yoğuşmalı ürün gamıyla öne çıkan Protherm markamız ile bu sürece hazırız. Protherm yenilenen marka stratejisi ile yepyeni bir yüze kavuşurken bütün marka ve pazarlama stratejilerimizde de bu doğrultuda bir yol haritası belirledik. Yeni dönemdeki yolculuğumuzda Protherm’in dinamik DNA’sını ortaya koyan yeni ürünleriyle ekonomi, tasarrruf ve konfor üçgenini oluşturuyor aynı zamanda yeni marka görselleri, yeni iletişim kanalları ve yeni teşhir standartları ile tüketicilerin karşısına çok daha heyecan verici bir şekilde çıkıyoruz. Kısacası artık Protherm 50’den fazla ülkede olduğu gibi Türkiye’de de çok daha dinamik ve heyecan verici hale geliyor diyebiliyoruz. Protherm olarak her ihtiyaca uygun yüksek teknoloji ile üretilmiş, maliyet-etkin ürün gamımız, yaygın satış kanallarımız ve satış sonrası hizmetlerimizle üst seviyede müşteri memnuniyetini hedefliyoruz.
 
Protherm için çalışmalara başladığınızdaki öngörünüz ile şu ana kadar gerçekleşenler örtüşüyor mu?
 
Protherm markası ile çalışmalara başladığımızda ürün, hizmet, iletişim ve dağıtım kanalı konuları ile ilgili hedeflerimizi belirlemiş ve bu doğrultuda bir iş planı oluşturmuştuk. Geldiğimiz noktaya baktığımızda ise hedeflerimize doğru koşar adımlarla ilerleyebildiğimizi rahatlıkla söyleyebiliyoruz. 
Şuanda Protherm Türkiye’ de 500’ den fazla noktada tüketicilerin kolayca ulaşabildiği, yeni ürün ailesiyle birlikte alternatif çözümler sunabildiği, tüketicisiyle daha da yakın bir marka haline gelmiş olup artık hedeflerini bir üst noktaya taşıyabilecek güce sahip haldedir diyebiliyoruz. 
 
Satış rakamları bugüne kadar nasıldı? Ne kadar olmasını planlıyorsunuz?
 
Türkiye’de faaliyet gösterdiği 14 yıldan bu yana Protherm, 600 binin üzerinde satış rakamına ulaştı. ErP yönetmeliğinin de devreye girmesiyle 2018 yılında kombi pazarının yıllık 1 milyon 100 bin adedi aşmasını öngörüyoruz. Biz de Protherm’in yoğuşmalı ürün gamı ile bu büyümeye katkıda bulunmayı ve İstanbul’daki başarımızı Türkiye geneline yaymayı hedefliyoruz.
 
‘’PROTHERM VAILLANT MARKASININ BİLGİ VE TECRÜBESİNDEN EN AKTİF ŞEKİLDE YARARLANAN MARKADIR’’
 
Protherm markası bildiğim kadarıyla 14 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Peki şimdiden sonra ne gibi farklılıklar göreceğiz? Vaillant’ın desteği Protherm’e neler kattı/katacak?
 
Protherm Türkiye’de 14 yıldır faaliyet göstermekle birlikte dünyada 144 yıllık Türkiye’de ise 26 yıllık dev bir tecrübeye sahip olan Vaillant markasının bilgi ve tecrübesinden en aktif şekilde yararlanan markadır.  
Böylelikle Protherm, Vaillant’ın tüketicilerine sunduğu teknoloji, dağıtım kanalı, kalite, güven ve benzersiz müşteri deneyiminin en iyi örneklerini takip edip segmentinde en uygun şekilde kendi yetkinlikleriyle birleştirerek rakiplerinden pozitif bir şekilde ayrışabiliyor. Ayrıca Protherm, satış sonrası hizmetler faaliyetlerinde Vaillant Group servis alt yapılarını kullanma yetkisine sahip olması sebebiyle tüketicilerine segmentinin üzerinde hizmet kalitesi sunabiliyor. Önümüzdeki dönemde de Protherm Vaillant’ın tecrübesinden yararlanmaya devam edecek, böylelikle bir üst segmentte de en iddialı markalardan biri haline gelecektir.
 
Dağıtım ağı, ciro ve pazar payından bahsedecek olursak neler söyleyebiliriz?
 
Türkiye Protherm yapılanmasında tüm Vaillant bayileri aynı zamanda Protherm Bayisi olup Protherm markamızın ürünlerini de tüketicilerle buluşturmaktadır. Ayrıca Protherm toptancı bayi kanalı yapısına da sahiptir.
Protherm Türkiye’de Vaillant güvencesiyle geçtiğimiz yıl yüzde 5 pazar payına ulaştı. İstanbul’da ise yüzde 10 ile üçüncü sıradayız. Yeni dönemde İstanbul’daki başarımızı tüm Türkiye’ye yaymayı amaçlıyoruz.
 
Ürün gamından biraz bahseder misiniz?
 
Kombi, şofben, termosifon, radyatör ve kazandan oluşan ürün gamımızı yeni çıkacak 3 yoğuşmalı kombimizle daha da genişletiyoruz. Lynx Condens ve Jaguar Condens ürün ailemizle yoğuşmalı kombi konusunda Protherm markamızla da iddialıyız.  Jaguar Condens ürünümüz 24 ve 27 kW olmak üzere 2 farklı kapasitede çalışıyor. Isıtmada B, kullanım suyunda ise A enerji seviyesinde olan ürün, XL miktarda sıcak su temini yapabilen reküperatör teknolojisine de sahip. 
Lynx Condens kombimiz ise 24 ve 28 kW olmak üzere 2 farklı kapasitede, hem kullanım suyunda hem de ısıtmada A enerji verimliliğine sahip olan ve XL miktarda sıcak su temini yapabilen ilk premix yoğuşmalı kombimiz. 
Bireysel kullanıma hitap eden yoğuşmalı kombi ailemizin yanı sıra 2 farklı kapasitedeki duvar tipi yoğuşmalı kazanımızı kısa süre içerisinde pazara çıkarmayı hedefliyoruz. Tüketicilerimizin merkezi ısıtma ihtiyaçlarına daha efektif çözümler sunacağımız Panther110 ve Panther150 kazanlarımız, paslanmaz çelik eşanjörlü ve %108 verimlilik oranına sahip ürünler.
 
‘’PROTHERM HER İHTİYACA UYGUN YÜKSEK TEKNOLOJİ İLE ÜRETİLMİŞ, MALİYET-ETKİN ÜRÜN GAMINA SAHİP’’
 
Hedeflediğiniz müşteri kitlesi kimler? Müşteri neden Protherm’i seçmeli?
 
Pazarda giriş segmentinde yer alan Protherm, yeni yoğuşmalı kombi ailesi, büyük kapasite cihazlarda sunduğu tatmin edici avantajları ve kalitesiyle performans segmentine doğru hızla yol almaktadır. 
Vaillant Group bünyesindeki markalarımızdan olan Protherm her ihtiyaca uygun yüksek teknoloji ile üretilmiş, maliyet-etkin ürün gamına sahip. Yaygın satış kanallarımız ve satış sonrası hizmetlerimizle üst seviyede müşteri memnuniyeti sağlamayı hedefliyoruz.
 
Protherm markasının bu yeni yüzü için çalışanlara eğitim verildi mi /verilecek mi?
 
Protherm markası, dinamik yapısı sayesinde ürün, hizmet, iletişim, dijitalleşme ve müşteri deneyimi anlamında dünyadaki trendleri an be an takip ediyor ve bu yapıya entegre olabiliyor. Bizler de Protherm ekiplerine hem globaldeki gelişmeler, hem de markamızın yeni yüzü, yeni ürünleri, yeni iletişim dili ve yeni tasarımlarıyla ilgili profesyonel eğitimler vermeye devam ediyoruz. Bu eğitimleri dönüşüm tamamlanana kadar vermeye devam edeceğiz.
 
Protherm Doğalgazcılar Klubü ile alakalı bilgi verir misiniz?
 
Doğalgazcılar kulübü, sektörde satış, tasarım, montaj ve uygulama, test kontrol, devreye alma, bakım ve onarım hizmetleri sunan sektör profesyonellerini bir araya getiren, eğitim ve deneyim paylaşımları, çeşitli bonus ve ödül imkanları sunan ve 2000’in üzerinde üyesi bulunan bir sadakat kulübüdür.
İklimlendirme markaları arasında kurulan ilk sadakat kulübü olan ve kurulduğu dönemde ilk 4 ayda %69 büyüyen Protherm Doğalgazcılar Kulübü aracılığı ile Protherm kullanıcılarına daha iyi ve etkin sunmak için çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

ingas-8