ALARKO CARRIER, TÜRKİYE’NİN İKLİM OKURYAZARLIĞI SEVİYESİNİ ÖLÇTÜ Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon’un Avrupa Üretim Üssü Oldu,İthalatı Kesildi Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek FORM ISI POMPASI ALANINDA YERLİ ÜRETİM WSHP İLE GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR DE DIETRICH MODULENS G ENTEGRE BOYLERLİ PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ GF HAKAN PLASTİK’TEN GELECEĞİ İNŞA EDENLERE GF AQUASYSTEM PP-RCT DÖRT MEVSİM KONFORUN ADI BAYMAK IOTHERM ISI POMPASI UV NANO TEKNOLOJİLİ LG UV SIRIUS KLİMA İLE TEMİZ VE SERİN HAVA TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK: CASTEL LOWARA e-LNE / e-LNT YÜKSEK VERİMLİ SİRKÜLASYON POMPALARI FRASCOLD'DAN YENİ MANYETİK SERİSİ, 2. KADEMEYE CEVAP VIESSMANN’DAN YENİ NESİL VITODENS CONNECT TÜRKİYE’NİN FARKLI İLLERİNDE İNŞA EDİLEN TOPLU KONUTLARIN YALITIMI İZOCAM’A EMANET FORM’DAN ŞİŞECAM ÜRETİM TESİSİNE, SIFIR ENERJİ TÜKETİMLİ HAVALANDIRMA SİSTEMİ

Türkiye’nin İlk Bitki Fabrikası Farminova’da ALDAĞ’ın Çevre Dostu Ürünleri Kullanıldı

Türkiye’nin ilk, Avrupa’nın en büyük, dünyanın da ikinci bitki fabrikası olan Farminova Bitki Fabrikası Türkiye tarım sektöründe özel bir yere sahip.
 
Tarımının güvenliği ve sürdürülebilirliğinin önemli adımı olan bitki fabrikaları, dünya tarımının geldiği son evre olan Tarım 4.0’ın da başrolünde kabul ediliyor.
 
2.5 milyon Euro’ya mal olan Farminova bitki fabrikasında, 7 gün 24 saat kapalı alanda, zirai mücadele ilaçları kullanılmadan, yeşil teknolojiyle, steril ortamda sağlıklı ve çevreyi kirletmeyen tarım gerçekleştiriliyor. Yapay zeka kullanılarak topraksız tarım yapılan tesiste, %95 oranında daha az su tüketiminin sağlanıyor, doğaya ve hiçbir canlıya zarar verilmiyor. 
 
Antalya’da bulunan Farminova Bitki Tesisinde, kendi konseptine uygun olarak Aldağ’ın çevre dostu ürün ve teknolojileri tercih edildi.
Bu tesis için üretilen 15.000 m3/h kapasiteye sahip sulu bataryalı klima santralleri; yüksek ısıl geçirgenliğin sağlandığı bataryası, IP55, IE2-IE3-IE4 sınıflarında 380V 50Hz motorları, 50 mm. kalınlığında taşyünü kullanılan ve kaynaklı birleştirme yapılmayan, daldırma galvanizli çelikten mamul panellere sahip gövde yapısı ile enerji verimliliği ve uzun ömür avantajlarını bir arada sunuyor. 
 
10.000 m3/h kapasiteye sahip, bir kısmı tavan tipi ısı geri kazanım ve havalandırma santralleri de Aldağ’ın çevre dostu, sürdürülebilir iklimlendirme vizyonu çerçevesinde, enerji tüketimi ve işletme maliyetleri konusundaki hassasiyetler göz önüne alınarak tasarlanmış, üretilmiştir.
 
Aldağ, Farminova Bitki Tesisinin havalandırma gereksinimlerini karşılayacak çok sayıda fan üretimini de gerçekleştirmiştir. Teslim edilen tüm cihazlar, satış sonrasında da Aldağ’ın büyük takdir toplayan SSH Grubu güvencesi altındadır.
 
 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36