ALARKO CARRIER, TÜRKİYE’NİN İKLİM OKURYAZARLIĞI SEVİYESİNİ ÖLÇTÜ Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon’un Avrupa Üretim Üssü Oldu,İthalatı Kesildi Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek FORM ISI POMPASI ALANINDA YERLİ ÜRETİM WSHP İLE GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR DE DIETRICH MODULENS G ENTEGRE BOYLERLİ PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ GF HAKAN PLASTİK’TEN GELECEĞİ İNŞA EDENLERE GF AQUASYSTEM PP-RCT DÖRT MEVSİM KONFORUN ADI BAYMAK IOTHERM ISI POMPASI UV NANO TEKNOLOJİLİ LG UV SIRIUS KLİMA İLE TEMİZ VE SERİN HAVA TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK: CASTEL LOWARA e-LNE / e-LNT YÜKSEK VERİMLİ SİRKÜLASYON POMPALARI FRASCOLD'DAN YENİ MANYETİK SERİSİ, 2. KADEMEYE CEVAP VIESSMANN’DAN YENİ NESİL VITODENS CONNECT TÜRKİYE’NİN FARKLI İLLERİNDE İNŞA EDİLEN TOPLU KONUTLARIN YALITIMI İZOCAM’A EMANET FORM’DAN ŞİŞECAM ÜRETİM TESİSİNE, SIFIR ENERJİ TÜKETİMLİ HAVALANDIRMA SİSTEMİ

FABRICAIR ÇİKOLATA FABRİKASI İÇİN KALİTELİ İÇ MEKAN HAVA ORTAMI SAĞLAYACAK

Tayland'daki bir çikolata fabrikası yeni üretim alanı için FabricAir sistemini tercih etti. FabricAir sistemi tesisin sıkı hijyen gereksinimlerini karşılarken, homojen hava dağılımı ile ürün kalitesinin korunmasına katkı sağlayacak.

 

FabricAir, tüm gıda üretim tesislerinde olduğu gibi sıkı hijyen gereksinimlerinin olduğu çikolata fabrikası için toplamda 266 metre kumaş kanaldan oluşan terzi usulü bir hava dağıtım sistemi tasarladı. 

 

Sistemde tercih edilen Combi 80 anti-mikrobiyal kaplamalı hava geçirgen kumaş ile hava, hem kanal yüzeyinin tamamından hem de SonicFlow™ akış modeli ile mekan içerisine hassas ve homojen bir şekilde dağıtılıyor. 

 

Kanal yüzeyinden atılan hava, kanalın tamamını bir battaniye gibi sararak kanal yüzeyinde muhtemel yoğuşmanın önüne geçiyor. Ayrıca bu projede kullanılan özel anti-mikrobiyal kaplama ile kanal yüzeyinde herhangi bir mikroorganizmanın gelişmesine izin vermiyor.

 

Hijyenik özelliklerin yanı sıra, tekstil kanal sistemi noktasal atışlar yapan ve sert hava akımlarına sebebiyet verebilen metal sistemlerin aksine havayı mekan içerisine homojen dağıtarak ürün kalitesinin korunmasına ve hava akımları nedeniyle alanda çalışan personelin sık hastalanmasını önlemeye yardımcı oluyor.

 

Metal sistemlere göre düşük basınçta çalışan ve sıcaklığı daha çabuk istenen seviyede dengeleyen tekstil kanal sistemi ortalama %45 enerji tasarrufu sağlıyor.

 

FabricAir Turkey A.Ş. Genel Müdür Fikret Şahin, gıda üretim tesislerinde tekstil kanal uygulamaları hakkında şunları söyledi: Sistemlerimiz özellikle gıda üretim tesislerinde neredeyse standart bir hava dağıtım çözümü haline geldi. Modern tekstil kanal sistemlerinin dünyadaki ilk üreticisi ve uygulayıcısı olarak ürünümüzün giderek daha sık tercih edilmesi bizi gururlandırıyor. Neredeyse yarım asırlık tecrübemizi ve uzmanlığımızı  sektör paydaşlarımız ve müşterilerimiz ile paylaşmaktan mutluyuz.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36