ALARKO CARRIER, TÜRKİYE’NİN İKLİM OKURYAZARLIĞI SEVİYESİNİ ÖLÇTÜ Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon’un Avrupa Üretim Üssü Oldu,İthalatı Kesildi Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek FORM ISI POMPASI ALANINDA YERLİ ÜRETİM WSHP İLE GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR DE DIETRICH MODULENS G ENTEGRE BOYLERLİ PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ GF HAKAN PLASTİK’TEN GELECEĞİ İNŞA EDENLERE GF AQUASYSTEM PP-RCT DÖRT MEVSİM KONFORUN ADI BAYMAK IOTHERM ISI POMPASI UV NANO TEKNOLOJİLİ LG UV SIRIUS KLİMA İLE TEMİZ VE SERİN HAVA TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK: CASTEL LOWARA e-LNE / e-LNT YÜKSEK VERİMLİ SİRKÜLASYON POMPALARI FRASCOLD'DAN YENİ MANYETİK SERİSİ, 2. KADEMEYE CEVAP VIESSMANN’DAN YENİ NESİL VITODENS CONNECT TÜRKİYE’NİN FARKLI İLLERİNDE İNŞA EDİLEN TOPLU KONUTLARIN YALITIMI İZOCAM’A EMANET FORM’DAN ŞİŞECAM ÜRETİM TESİSİNE, SIFIR ENERJİ TÜKETİMLİ HAVALANDIRMA SİSTEMİ

WAVIN’DEN NATUREL PARK PROJESİ’NE İNOVATİF BORU ÇÖZÜMLERİ

2016 yılında Şanlıurfa’da inşasına başlanan Naturel Park Projesi’nde yaşam başladı. 40’tan fazla ülkeye ürün ve çözümler sunan Wavin, enerji verimliliği sağlayan yerden ısıtma & serinletme sistemleriyle projede yer aldı.  Wavin, ev sahiplerine her odanın sıcaklığını Sentio kontrol sistemi sayesinde, cep telefonlarından uzaktan kontrol edebilme imkanı sunuyor.

 

İnşaat ve altyapıya yönelik yüksek kaliteli birçok boru ve ek parça sistem çözümlerini müşterileri ile buluşturan Wavin, dünya genelinde 40’tan fazla ülkeyi çok çeşitli ve inovatif ürün ve çözümleri ile buluşturuyor. Türkiye plastik boru sektörünün lider firmalardan Wavin, Adana’daki 171 bin metrekare üretim tesisi ve 60 bin metrekare kapalı alana sahip fabrikasında atık sudan sıhhi tesisata, ısıtma-soğutmadan yağmur suyu yönetimine kadar birçok sistem çözümünü müşterilerine sunuyor. 

 

Yüzde 87 oranında yeşil alana sahip olması ve fosil yakıt kullanılmaması ile uluslararası arenada en dikkat çeken projeler arasında yer alan Naturel Park Projesi’ne yenilikçi boru çözümleri ile destek olmaktan duydukları mutluluğu ifade eden Wavin Genel Müdürü Fatih Asal , düşüncelerini şöyle ifade etti: “Enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik odağında  yapımı tamamlanan Naturel Park Projesi 104 adet konuttan oluşuyor. Proje, extrem ısıtma / serinletme ve sıcak su temini tekniklerinin yanı sıra enerji verimliliği ve yenilenebilir enerjili  binaları ile dünyada ses getiren sayılı projelerden biri. Düşük karbon ayak izine sahip Naturel Park Projesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Türkiye’nin en çevreci projelerinden biri olarak faaliyet gösterirken, aynı zamanda yaz aylarında oldukça sıcak bir iklime sahip olan Şanlıurfa’da hane sakinlerinin evlerinde sonbahar havasını yaşamalarına imkân tanıdı. Kullanıcılar Naturel Park Projesi’nde en çok yerden serinletme sistemini sevdi. Wavin olarak boru çözümlerimizle enerji verimliliğini sağlayarak sürdürülebilir geleceğe destek olurken, aynı zamanda böylesine sıcak bir iklimde vatandaşlarımızın yaşam alanlarında konforla oturmalarına katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

 

Günümüzde yerden ısıtma ve serinletme sistemlerinin konfor, maliyet, sağlık ve ısı verimliliği açısından dünyadaki en kullanışlı sistemler olduğunun altını çizen Naturel A.Ş. Proje Müdürü Aziz Olağan ise Naturel Park Projesi hakkında şu bilgileri verdi:  “İyi projelendirilmiş ve kurulmuş bir sistem yaklaşık yüzde 30-40 oranında enerji verimliliği sağlamaktadır. Projemizde yerden ısıtma sistemi binalarda uygulanırken, her ev için bağımsız olmak üzere 16 Kw’lık, R32 ekolojik gazlı ısı pompalarını kullandı. Kullandığımız ısı pompaları verimlilik açısından dünyada ilk sıralarda yer almaktadır. Isı pompalarının ısıttığı ve soğuttuğu suyu evin her yerine homojen bir şekilde dağıtmak içi evlerimizin zeminine yüksek sıcaklık ve basınca dayanımlı Wavin borularını döşedik.  Wavin yerden ısıtma borularını döşemenin altında kaldığı  için odaları dilediğiniz gibi dekore etmemize imkân sağladı. Bundan sonraki projelerimizde de Wavin markalı ürünler  vazgeçilmez markamız olacaktır” diye konuştu. 

 

Wavin Genel Müdürü Fatih Asal

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36