ALARKO CARRIER, TÜRKİYE’NİN İKLİM OKURYAZARLIĞI SEVİYESİNİ ÖLÇTÜ Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon’un Avrupa Üretim Üssü Oldu,İthalatı Kesildi Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek FORM ISI POMPASI ALANINDA YERLİ ÜRETİM WSHP İLE GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR DE DIETRICH MODULENS G ENTEGRE BOYLERLİ PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ GF HAKAN PLASTİK’TEN GELECEĞİ İNŞA EDENLERE GF AQUASYSTEM PP-RCT DÖRT MEVSİM KONFORUN ADI BAYMAK IOTHERM ISI POMPASI UV NANO TEKNOLOJİLİ LG UV SIRIUS KLİMA İLE TEMİZ VE SERİN HAVA TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK: CASTEL LOWARA e-LNE / e-LNT YÜKSEK VERİMLİ SİRKÜLASYON POMPALARI FRASCOLD'DAN YENİ MANYETİK SERİSİ, 2. KADEMEYE CEVAP VIESSMANN’DAN YENİ NESİL VITODENS CONNECT TÜRKİYE’NİN FARKLI İLLERİNDE İNŞA EDİLEN TOPLU KONUTLARIN YALITIMI İZOCAM’A EMANET FORM’DAN ŞİŞECAM ÜRETİM TESİSİNE, SIFIR ENERJİ TÜKETİMLİ HAVALANDIRMA SİSTEMİ

Antalya’da 2000 Kişilik Yurt Yapımında ALDAĞ ile CIAT Markası Tercih Edildi

Antalya’da 2000 Kişilik Yurt Yapımında ALDAĞ Fancoil ve Isı Geri Kazanım Cihazları ile CIAT Marka Rooftop ve Soğutma Grupları Kullanıldı.
 
Antalya’da yaklaşık 49 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen, 2000 öğrenci kapasitesine sahip yurt kompleksi; dört yurt binası, bir sosyal tesis ve giriş kontrol binasından oluşuyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü İnşaat Emlak Daire Başkanlığı tarafından yaptırılan, yaklaşık 71 milyon TL yatırım ölçeğine sahip yurt kompleksinin iklimlendirme sistemlerinde A’dan Z’ye Aldağ imzası bulunuyor.
 
Aldağ bu proje için; gizli tavan tipi fancoiller, döşeme tipi fan coiller, dört yöne üflemeli fan coiller, ısı geri kazanım cihazları, hücreli aspiratörler ve fanlar üretecek. Aldağ Türkiye’deki operasyonlarını çatısı altında sürdüren CIAT’ın rooftop cihazları ve hava soğutmalı chiller gruplarının da tedarikçisi olacak. Her biri 1386 kW kapasiteye sahip Ciat Hava soğutmalı chiller grupları, global pazarın enerji verimliliğinde lider cihazları olarak öne çıkıyor. 140 ve 125 kW kapasiteli, atık ısıdan geri kazanım yapabilen, free cooling özellikli Ciat rooftop cihazları, iç hava kalitesi kontrolü ve farklı hava debileri ile zon yönetimi açısından mükemmel bir çözümdür.
 
Proje için Aldağ tarafından üretilen, 2.000 – 4.000 m3/h kapasite aralığındaki ısı geri kazanım cihazları, dışarı atılan hava ile içeri alınan havanın birbiri ile teması olmaksızın zıt hava akımı ile havadan havaya ısı transferi yaparak dışarıdan içeri alınan havanın sıcaklığını ortam hava sıcaklığına yaklaştırır. %70 verimlilikteki ısı eşanjörü ile %30 oranında enerji tasarrufu sağlar.
 
Aldağ marka güvencesini taşıyan fan coillerin tasarımında; akustik konfor sunan düşük ses seviyesi, yüksek ısıl verimlilik, yüksek teknolojiye sahip bileşenler, güvenilir filtrasyon ve mekanik dayanım gözetilmektedir. Hücreli aspiratör ve fanlar, enerji verimliliği ve çevre duyarlılığı konusunda hassas projelerin tercihi olduğunu, bir kez daha, Antalya 2000 Öğrenci Kapasiteli Yurt Kompleksi projesi ile kanıtlamıştır.
 
 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36