Jeotermal Enerji Derneği (JED) Başkanlığı’na yeniden Ali Kındap seçildi Wavin’den Naturel Park Projesi’ne inovatif boru çözümleri Doğu İklimlendirme ISH Digital’de Yerini Aldı ESSİAD’ın Yeni Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Can İŞBİLEN Oldu MÜKAD 2.Olağan Genel Kurul'u Ankara De Monti Otel 'de yapıldı Meva Şehir’in Tercihi Yüksek Verimli Mimsan Kazanlar İSKİD’in 15. Dönem Yönetim Kurulu, Ayk Serdar Didonyan başkanlığında göreve başladı Malta’da QUAD İş Kulelerinin Otopark Havalandırma Sistemi ve Havalandırma Fanları VENCO Tarafından Sağlandı KENTSEL DÖNÜŞÜM ENERJİ TASARRUFU İÇİN FIRSATTIR HER PAYDAŞIN EMEĞİNİ KAPSAYAN LİSTEYE ÜLKE ENERJİ’DEN TAM DESTEK TEKNOLOJİYE ATLAYIN: CASTEL UYGULAMA SEÇİCİ FOSİL YAKIT KULLANMADAN DA ISINMAK MÜMKÜN: LG THERMA V MONOBLOC İMBAT DOMESTİK SOĞUTMA GRUBU SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLI LABORATUVARDAN TAM NOT: HAVADAKİ BAKTERİLERE KARŞI %99.9999 ETKİLİ CASTEL'DEN 3061E - CO2 SİSTEMLERİ İÇİN KÜÇÜK VE GÜÇLÜ EMNİYET VALFİ

İMBAT DOMESTİK SOĞUTMA GRUBU

T3 iklim bölgesinde, yüksek dış hava sıcaklığına yönelik olarak binalarda 55-56°C’ye varan kullanım suyu sıcaklığının soğutulması için tasarlanmıştır. Otel, villa, spor salonu, okul, ofis vb. her türlü ticari ve domestik bina kullanım suyunun soğutulması ihtiyacını karşılamaktadır.

 

Yüzde yüz yerli tasarım İmbat domestik soğutma grupları, 56°C’den 26°C’ye anlık kullanım suyu soğutması sağlayarak etkin performansı ve kullanım kolaylığıyla binalara soğuk su temininde sağlıklı çözüm sunmaktadır.

 

STANDART ÖZELLİKLER

Modüler yapı, kolay servis ve bakım 

Yüksek sistem güvenliği

ECO-Design kriterlerine uygunluk

Tam ve kısmi yüklerde yüksek verim 

• Su devresinde düşük basınç kaybı

• T3 iklim bölgesi, 46°C dış hava sıcaklığı, 52°C’ye kadar çalışabilirlik 

• Asimetrik soğutma

• 50°C/26°C kullanım suyu soğutması

•Tak-Çalıştır

• 15 kW-45 kW kapasite aralığı

• R 410 A Ozon dostu soğutucu akışkan

• Scroll kompresör

• Tam otomatik

• LCD ekranlı kumanda

Elektronik genleşme vanası

 

OPSİYONEL ÖZELLİKLER

Kondenser fan hız kontrolü

Evaporatör ve kondenserde hidrofilik/epoksi kaplama 

Bakır boru bakır kanatlı kondenser

Kondenser yüzeyi koruma kafesi 

Düşük ses seviyeli modeller

Iç mekana montaj için radyal kondenser fanlı modeller 

DC inverter scroll kompresörlü modeller

Özel projelere uygun tasarım ve üretimde esneklik

 

İMBAT’A ÖZEL:

 

SU TARAFINDA MAKSİMUM GÜVENLİK

Plakalı tip evaporatör su tarafında paslanmaz filtre, fark basınç anahtarı ve donmaya karşı koruma tertibatı, anti-freeze sıcaklık kontrollü elektrikli ısıtıcılar ile maksimum güvenlik önlemleri alınmıştır.

 

MİKRO İŞLEMCİ KONTROLÜ

Gelişmiş mikroişlemci kontrolü ile değişken soğutma yüklerine göre kompresörler eşit yaşlanmakta, maksimum enerji tasarrufu ile en verimli soğutma sağlanmaktadır. Enerji kesintisi halinde, yeniden enerji sağlandığında cihaz otomatik olarak çalışmaya devam etmektedir. Enerji kesintilerinde mikroişlemcinin programı silinmemektedir.

 

ASİMETRİK SOĞUTMA DEVRESİ

Asimetrik kompresör uygulamasında birden çok kompresör, bir kondenser ve evaporatör devresine bağlı olduğu için tam kapasite ile çalışma dışındaki kısmi yükteki çalışmalarda, kondenzasyon sıcaklığı düşük, evaporasyon sıcaklığı yüksek gerçekleşmektedir. Bu sistemde iki kompresör ile üç kademeli kapasite kontrol sağlanmakta ve kısmi yüklerde ortalama olarak %35’e kadar verim artışı elde edilmektedir. Ayrıca kompresörlerin devreye girip çıkma sayısı geleneksel yöntemin 1/8¹i oranında azalmakta, böylelikle uzun ömür ve enerji tasarrufu sağlanmaktadır. Cihazların toplam çalışma süresinin çok küçük bir kısmında soğutma sistemleri tam kapasite ile çalışmaktadır. Bu yüzden asimetrik soğutma uygulaması, enerji verimliliği açısından önem taşımaktadır.

 

asimetrik sogutma 01

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36