Jeotermal Enerji Derneği (JED) Başkanlığı’na yeniden Ali Kındap seçildi Wavin’den Naturel Park Projesi’ne inovatif boru çözümleri Doğu İklimlendirme ISH Digital’de Yerini Aldı ESSİAD’ın Yeni Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Can İŞBİLEN Oldu MÜKAD 2.Olağan Genel Kurul'u Ankara De Monti Otel 'de yapıldı Meva Şehir’in Tercihi Yüksek Verimli Mimsan Kazanlar İSKİD’in 15. Dönem Yönetim Kurulu, Ayk Serdar Didonyan başkanlığında göreve başladı Malta’da QUAD İş Kulelerinin Otopark Havalandırma Sistemi ve Havalandırma Fanları VENCO Tarafından Sağlandı KENTSEL DÖNÜŞÜM ENERJİ TASARRUFU İÇİN FIRSATTIR HER PAYDAŞIN EMEĞİNİ KAPSAYAN LİSTEYE ÜLKE ENERJİ’DEN TAM DESTEK TEKNOLOJİYE ATLAYIN: CASTEL UYGULAMA SEÇİCİ FOSİL YAKIT KULLANMADAN DA ISINMAK MÜMKÜN: LG THERMA V MONOBLOC İMBAT DOMESTİK SOĞUTMA GRUBU SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLI LABORATUVARDAN TAM NOT: HAVADAKİ BAKTERİLERE KARŞI %99.9999 ETKİLİ CASTEL'DEN 3061E - CO2 SİSTEMLERİ İÇİN KÜÇÜK VE GÜÇLÜ EMNİYET VALFİ

SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLI LABORATUVARDAN TAM NOT: HAVADAKİ BAKTERİLERE KARŞI %99.9999 ETKİLİ

İklimlendirme sektörünün öncüsü Form’un %100 yerli Antiviral Hava Temizleyici cihazı NEFFES, Sağlık Bakanlığı onaylı, Ege Üniversitesi’ne bağlı akredite test firmasının yaptığı “havadaki bakteri dezenfeksiyon” testlerinden tam not aldı. 

 

UV-C ultraviyole sterilizasyon teknolojisi ile havada uzun süre asılı kalan virüs ve bakterileri yok eden NEFFES, iç ortamlarda sağlıklı bir atmosfer yaratılmasını sağlıyor. Solunum yoluyla bulaşan hastalıkların yayılmasına karşı mücadelede etkili bir çözüm olma yolunda ilerleyen NEFFES, NFS400 ve NFS1000 modelleriyle ofis, okul, kreş, muayenehane, hastane, eczane, restoran, kuaför, mağaza, market, otel ve ev gibi farklı amaçlara yönelik iç mekanlarda kullanılabiliyor. 

 

Tüm dünyada büyük karantinalara neden olan koronavirüs pandemisi, iç mekanlarda hava kalitesi ve temizliğinin önemini ortaya koydu. 56 yıldır iklimlendirme sektörüne yön veren Form, günümüzün sıra dışı şartlarında doğan yeni ihtiyaçlara da çözüm sunabilmek amacıyla ürettiği NEFFES Antiviral Hava Temizleyici’nin etkinliğine Sağlık Bakanlığı onaylı, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi’ne bağlı akredite test firmasından onay aldı. Aynı teste tabi tutulan diğer marka cihazlara kıyasla NEFFES, ortamdaki bakterilere karşı kısa sürede gösterdiği başarılı performansla açık ara öne geçti. NFS-1000 modelinin 30 dakikada havadaki bakterileri yüzde % 99.9999 (Log 6) oranında temizlediği bu testle kanıtlanmış oldu. 

Form Neffes EgeUniTest BB 020221 2Yenidoğan sağlığını tehdit eden bakteriye karşı etkin çözüm

Form’un İzmir’deki fabrikasında %100 yerli olarak üretilen Neffes Antiviral Hava Temizleyici, sahip olduğu HEPA 13 filtre dahil 4’lü filtre yapısı ve UV-C sterilizasyon teknolojisi ile iç mekanların havasını bulaşıcı hastalık riskinden arındırarak güvenli bir hale getiriyor. 

 

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı onaylı, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi bünyesindeki Egemikal  Analiz firmasının hava dezenfeksiyonu için özel tasarlanmış odasında NFS400 ve NFS1000 modelleri için yapılan testlerde, NEFFES’in, içindeki UV-C lambalar ile uzun süre havada asılı kalabilen bakterilere karşı etkinliği kanıtlandı. Tüm dünyada prematüre ve düşük doğum ağırlıklı yenidoğan ölümlerinin nedenlerinden biri olarak gösterilen Serratia marcescens isimli bakteri ve özellikle gözlerde alerjik reaksiyona neden olabilen Bacillus subtilis bakterisi üzerinde yapılan testlerde, NEFFES NFS-1000 modelinin yaklaşık 30 dakikalık bir çalışma sonrasında, ortamdaki bakterileri temizlemede %99.9999 (Log 6) oranında başarı elde ettiği kanıtlandı. 

 

Solunum yoluyla bulaşan hastalıklara karşı mücadele

Mevcut teknolojisiyle virüslerin ve diğer mikro organizmaların DNA/RNA hücre yapılarını kalıcı şekilde bozarak Covid-19 gibi virüslerin de havada tutunmasını engelleyen NEFFES; mantar, küf gibi zararlı organizmaların oluşumunu da önlüyor. Ayrıca ortamdaki radon, aeresol gibi zararlı gazlar ile sigara dumanı gibi kötü kokuları da oldukça hızlı bir biçimde yok ediyor. Özellikle insanların uzun süre bir arada bulunduğu ortamlarda solunum yoluyla bulaşan hastalıklarla mücadelede oldukça etkili bir araç olan NEFFES, tekerlekleri sayesinde mobil kullanım kolaylığı da sağlıyor. 

 

Kapalı alanların boyutlarına göre farklı kapasitelerde iki farklı model olarak geliştirilen NEFFES; 60’ı aşkın Mitsubishi Heavy Industries konsept mağazası ve Form Endüstri Tesisleri yetkili satıcılarında havasını tazelemek ve sağlıklı nefes almak isteyenleri bekliyor. 

 

Neffes ile ilgili daha fazla bilgi almak için aşağıdaki internet sitesini ziyaret edebilirsiniz: 

http://www.neffeshavatemizleyici.com/

 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36