İKLİM KRİZİNE DUR DİYECEK ÇÖZÜMLER ZEROBUILD TÜRKİYE’21’DE Türkiye’de Ürettiği Ekolojik Havalandırma Çözümü ile Dünya Mutfaklarını Havalandırıyor ALARKO CARRIER, TÜRKİYE’NİN İKLİM OKURYAZARLIĞI SEVİYESİNİ ÖLÇTÜ Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon’un Avrupa Üretim Üssü Oldu,İthalatı Kesildi Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek FORM ISI POMPASI ALANINDA YERLİ ÜRETİM WSHP İLE GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR DE DIETRICH MODULENS G ENTEGRE BOYLERLİ PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ GF HAKAN PLASTİK’TEN GELECEĞİ İNŞA EDENLERE GF AQUASYSTEM PP-RCT DÖRT MEVSİM KONFORUN ADI BAYMAK IOTHERM ISI POMPASI UV NANO TEKNOLOJİLİ LG UV SIRIUS KLİMA İLE TEMİZ VE SERİN HAVA TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK: CASTEL LOWARA e-LNE / e-LNT YÜKSEK VERİMLİ SİRKÜLASYON POMPALARI FRASCOLD'DAN YENİ MANYETİK SERİSİ, 2. KADEMEYE CEVAP VIESSMANN’DAN YENİ NESİL VITODENS CONNECT

FRASCOLD YÖNETİM KURULU ÜYESİ VE SATIŞ DİREKTÖRÜ LIVIO CALABRESE

SOĞUK ZİNCİRİ HAREKET HALİNDE TUTMAK İÇİN "KAPATMA DÖNGÜSÜ"

 

Frascold Yönetim Kurulu Üyesi ve Satış Direktörü Livio Calabrese:  "Doğru uygulamaya kadar her bir aşı dozunun bütünlüğünü sağlamak için sıcaklık parametrelerini tüm soğuk zincir boyunca sabit tutmak çok önemlidir."

 

Pandemi sürecinde aşı dozunun bütünlüğünü sağlamak için sıcaklık parametrelerini tüm soğuk zincir boyunca sabit tutmanın önemi hakkında Frascold Yönetim Kurulu Üyesi ve Satış Direktörü Livio Calabrese'nin görüşlerini aldık.

 

SOĞUTMANIN ROLÜ

Her yıl dünya çapında aşıların% 50'ye kadarı israf edilmektedir: Bu, Dünya Sağlık Örgütü tarafından tahmin edilen endişe verici bir sayıdır. Doğru sıcaklık kontrolünün olmaması, aşı israfının ana nedenlerinden biridir. COVID-19 merceğinden bakıldığında, bu kayıp yüzdesi potansiyel olarak 1 milyar aşıya eşittir. * Bu nedenle, doğru uygulamaya kadar her bir aşı dozunun bütünlüğünü sağlamak için sıcaklık parametrelerini tüm soğuk zincir boyunca sabit tutmak çok önemlidir.

 

Bu konu hakkında, soğutma ve iklimlendirme endüstrisi için yarı hermetik kompresörlerin geliştirilmesi, üretimi ve pazarlanmasında lider olan Frascold'un Yönetim Kurulu Üyesi ve Satış Direktörü Livio Calabrese daha ayrıntılı bilgi verdi.

 

Soğutma endüstrisinin uğraşması gereken başlıca zorluklar nelerdir?

 

İki ana zorluk vardır: birincisi, etkinlik ve güvenliğin korunması için aşı şişelerinin üretimden nakliyeye, depolamaya ve aşılamaya kadar kontrollü bir sıcaklıkta saklanması gerekir. Dahası, Avrupa Birliği'nde şu anda kullanımda olan sadece iki tip aşı, -80 ° C'ye kadar düşük bir sıcaklıkta soğutulmayı gerektirmektedir. Soğutma endüstrisi ön plandadır ve bu bağlamda, aşıların üretimini ve dağıtımını yöneten teknolojiler, aynı sıcaklıkta saklanması gereken mavi yüzgeçli orkinos örneğinde olduğu gibi gıda veya endüstriyel sektörde uzun süredir kullanılmaktadır. Organoleptik özelliklerinin değişmeden kalması için -70 ° C.

 

Soğuk zincir endüstrisi, sağlıkla ilgili acil durumla başa çıkmak için son aylarda çoktan zamanında harekete geçti. İlgili endüstrilerden uzmanlarla ortaklaşa olarak, Yetkinlik Merkezimiz, mevcut sistemleri yükseltmek ve teknolojik olarak gelişmiş, farklı soğutucu akışkan türlerine dayanan ve tıp ve ilaç sektörlerinin taleplerini karşılayabilen yenilerini oluşturmak için çalışmaktadır.

 

Aşıların -80 ° C saklama gereksinimlerini karşılamak için mevcut olası çözümler nelerdir?

 

Ana çözümler kuru buz, ultra düşük (ULT) dondurucular ve soğuk hava depolarıdır. Bu özel senaryoda, koruma süreci aşamasına göre en uygun teknolojiyi kullanmak çok önemlidir.

 

Örneğin kuru buz, düşük maliyetlerle -80 ° C'ye yakın sıcaklıkların korunmasına izin verir, ancak şu anda sistemlerin kullanılamaması nedeniyle pazar talebindeki yüksek artışı karşılamak mümkün değildir. Bu da, hava taşımacılığında olduğu gibi, yalnızca gerektiği yerde kuru buz kullanımını içerir. Ek olarak, kuru buzun zaman içinde etkinliğini sağlamak ve potansiyel olarak tehlikeli olan süblimleşmeyi önlemek için sık sık değiştirilmesi gerekir.

 

Etkili bir soğuk tedarik zinciri için ULT dondurucular ve soğuk hava depoları çok önemlidir. Taşıma ve depolama işlemleri için ideal olup, flakonların raf ömrünü 6 aya kadar uzatabilirler. Bu çözümler, aşırı hassasiyetle -80 ° C'ye ulaşılmasına ve muhafaza edilmesine izin veren, ayrıca sıcaklık ve tüm çalışma parametrelerinin sürekli izlenmesini sağlayan kademeli kompresörlü bir soğutma sistemine sahiptir. Kompresör, cihazın kullanım ömrünü artırırken döngü süresini ve dolayısıyla enerji tüketimini azaltan bir kompresör kontrol sistemine sahip en yüksek performanslı özel vakum yalıtım panellerinden oluşur. Küçük soğuk hava depoları çoğunlukla nakliye kamyonlarında kullanılırken, hava limanları gibi lojistik merkezlerde sıcaklık kontrollü odalar çok önemlidir. ULT dondurucular, aşıların sağlık kuruluşlarında, araştırma enstitülerinde ve hastanelerde uzun süreli saklanması için tasarlanmıştır. En çok talep edilen modellerin -20 ° C gibi düşük sıcaklıklarda çalışabildiğini ve aşılama kampanyası sonunda farklı bir kullanım hedefi olabileceğine dikkat çekiyoruz.

 

Frascold’ün rolü nedir?

 

Frascold, 80 yılı aşkın bir süredir soğutma endüstrisindeki operatörlerin müttefikidir ve çok çeşitli en yeni nesil ürünlerle birlikte nitelikli tavsiyelere güvenmek zorundadır.

 

Bizim öncülüğümüz, müşterilere en uygun sistemin değerlendirilmesinden, özelleştirilmiş çözümlerin tasarımına, prototiplenmesine ve bunların kullanılan soğutucu akışkanlar açısından değerlendirilmesi ve test edilmesine kadar destek veren Yetkinlik Merkezimizdir. Özellikle, geleneksel R508B ve R23 veya R170 hidrokarbon soğutucu akışkanlı sistemlerden çok düşük sıcaklıklarda çalışmak için optimize edilmiş kompresör ailemizi geliştiriyoruz. Kompresörler sessiz çalışma için tasarlanmıştır ve bu nedenle mükemmel akustik konfor sağladıkları için laboratuvarlar veya hastaneler dahil her türlü ortamda kuruluma uygundur. Hedef, Müşteri tarafından seçilen teknoloji, optimum soğutma koşulları ve maksimum çalışma sürekliliğinden başlayarak üretim, dağıtım, nakliye ve depolamaya kadar en iyi çözümü sunmaktır. HC, HFC ve HFO kompresörlerimizin mükemmelliği, kategori 3 ve G ekipmanı kullanırken bile zorlu ortamlarda ve potansiyel olarak patlayıcı ortamlarda maksimum güvenliği garanti eden ATEX sertifikası ile ödüllendirilmiştir.

 

“Gerçek ekonomik iyileşme ancak tüm nüfus aşılandıktan sonra gerçekleşecek. Bu hedefe ancak etkili soğuk zincir yönetimi ile ulaşılabilir. Geçtiğimiz yıl boyunca, soğutmanın günlük hayatımızın çeşitli alanlarında ne gibi önemli bir rol oynadığını, bunun yanı sıra toplumun refahına katkısının kapsamını ve İtalyan operatörlerinin getirdiği gerçek katma değeri anladık. Frascold'den Livio Calabrese, "sektörün evrimi," dedi ve "Güvenilirliğin yanı sıra, dikkate alınması gereken bir diğer temel husus da çevresel etkidir: aşıları sürdürülebilir bir şekilde depolayabilen çözümler geliştirmek, pazarda devrim yaratacaktır, çünkü bu dönemeç, geleceğin referans noktası olacak. "

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36