ALARKO CARRIER, TÜRKİYE’NİN İKLİM OKURYAZARLIĞI SEVİYESİNİ ÖLÇTÜ Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon’un Avrupa Üretim Üssü Oldu,İthalatı Kesildi Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek FORM ISI POMPASI ALANINDA YERLİ ÜRETİM WSHP İLE GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR DE DIETRICH MODULENS G ENTEGRE BOYLERLİ PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ GF HAKAN PLASTİK’TEN GELECEĞİ İNŞA EDENLERE GF AQUASYSTEM PP-RCT DÖRT MEVSİM KONFORUN ADI BAYMAK IOTHERM ISI POMPASI UV NANO TEKNOLOJİLİ LG UV SIRIUS KLİMA İLE TEMİZ VE SERİN HAVA TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK: CASTEL LOWARA e-LNE / e-LNT YÜKSEK VERİMLİ SİRKÜLASYON POMPALARI FRASCOLD'DAN YENİ MANYETİK SERİSİ, 2. KADEMEYE CEVAP VIESSMANN’DAN YENİ NESİL VITODENS CONNECT TÜRKİYE’NİN FARKLI İLLERİNDE İNŞA EDİLEN TOPLU KONUTLARIN YALITIMI İZOCAM’A EMANET FORM’DAN ŞİŞECAM ÜRETİM TESİSİNE, SIFIR ENERJİ TÜKETİMLİ HAVALANDIRMA SİSTEMİ

Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesinin Yapımımda ALDAĞ Ürünleri Tercih Edildi

Marmara Üniversitesi’ne devredilen 245 hektarlık eski Kenan Evren Kışlası arazisi üzerine inşa edilen Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi’nde; Osmanlı ve Selçuklu mimarisinden ilham alınarak “avlu merkezli yapılar” formu uygulandı. Yeni külliye, içinde bulunduğu topografya ile fiziksel uyum içinde, kendi kendine yeterli, sıfır atık üreten ve yeşil dokunun hakim olduğu çevreci bir yapı kompleksi olacak. Yatay mimarinin en güzel örneklerden biri olacak Maltepe’deki külliye, üniversitenin bütün fakültelerini bir araya getirecek, fakültelerin yanı sıra 4 bin kişilik öğrenci yurdu, birkaç noktada kütüphane, spor salonları, sosyal kültürel etkinlik alanları ve bisiklet parkurları gibi bölümleri kapsayacak.
 
Binalarının güneş enerjisinden elektrik üreteceği Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi’nin iklimlendirme, havalandırma sistemlerinde de enerji ve çevre dostu ürünleri ile Aldağ tercih edildi. 
 
Yeni külliye için hizmet verecek; 2.400–5.100 m³/h hava debisi aralığında sığınak santralleri, 7.29 kW soğutma kapasitesine sahip 4 borulu gizli tavan tipi fancoiller, 11.20 kW soğutma kapasitesine sahip 4 borulu yüksek basınçlı fancoiller, 9 kW ısıtıcılı, 3000 m3/h kapasiteli ısı geri kazanım cihazı, 6.32 – 8.75 kW kapasite aralığında sıcak hava apareyleri, aksiyel ve radyal fanlar ve çatı tipi fanları, Aldağ markasını taşıyacak. Yarım asrı aşan geçmişiyle Türkiye iklimlendirme sektörünün köklü kuruluşu Aldağ, resmi tescile sahip Ar-Ge Merkezinde geliştirilen cihaz ve teknolojilerinde sürdürülebilirliği hedefliyor. Dünya iklimlendirme sektörü gündeminde ilk sıraya taşınan iç hava kalitesi için öncelikle doğru cihaz ve kapasite tercihleri büyük rol oynuyor. Aldağ cihazlarının tüm bileşenleri için yaptığı tercihlerde bu bilinçle hareket ediyor.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36