VENCO, 400 °C 2 Saat Yangın Dayanımlı Fanlar İçeren İlk Siparişinin Üretimini Tamamladı SANAYİDE SU KULLANIMINA DİKKAT DOMESTİK SOĞUTMA GRUBU TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK GES’LERİNDEN BİRİ YILDIZ ENTEGRE MERSİN TESİSİ’NDE FAALİYETE GEÇTİ Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesinin Yapımımda ALDAĞ Ürünleri Tercih Edildi Kombi alırken bu özellikleri mutlaka bayinize sorun ATIK SU TERFİ İSTASYONLARINDA BAYMAK FARKI FORM’DAN PANDEMİ İLE MÜCADELEDE GÜVENİLİR ÇÖZÜMLER YÜKSEK VERİMLİLİK, KUSURSUZ SİSTEM: LOWARA SMART POMPA SERİSİ ÇEVRE DOSTU ŞOFBEN BAYMAK BH 12 KONFORDAN ÖDÜN VERMİYOR ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ KATI YAKITLI KAZANLARDA VERİM VE GÜVEN İÇİN BAYMAK LİNYİT COMFORT FOUR ECRH –ÇATI TİPİ PAKET KLİMA CİHAZI (ROOFTOP) İMBAT HASSAS KONTROLLÜ KLİMA ÇEVRİMSEL (RUN-AROUND) ISI GERİ KAZANIM BATARYALARI

Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesinin Yapımımda ALDAĞ Ürünleri Tercih Edildi

Marmara Üniversitesi’ne devredilen 245 hektarlık eski Kenan Evren Kışlası arazisi üzerine inşa edilen Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi’nde; Osmanlı ve Selçuklu mimarisinden ilham alınarak “avlu merkezli yapılar” formu uygulandı. Yeni külliye, içinde bulunduğu topografya ile fiziksel uyum içinde, kendi kendine yeterli, sıfır atık üreten ve yeşil dokunun hakim olduğu çevreci bir yapı kompleksi olacak. Yatay mimarinin en güzel örneklerden biri olacak Maltepe’deki külliye, üniversitenin bütün fakültelerini bir araya getirecek, fakültelerin yanı sıra 4 bin kişilik öğrenci yurdu, birkaç noktada kütüphane, spor salonları, sosyal kültürel etkinlik alanları ve bisiklet parkurları gibi bölümleri kapsayacak.
 
Binalarının güneş enerjisinden elektrik üreteceği Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi’nin iklimlendirme, havalandırma sistemlerinde de enerji ve çevre dostu ürünleri ile Aldağ tercih edildi. 
 
Yeni külliye için hizmet verecek; 2.400–5.100 m³/h hava debisi aralığında sığınak santralleri, 7.29 kW soğutma kapasitesine sahip 4 borulu gizli tavan tipi fancoiller, 11.20 kW soğutma kapasitesine sahip 4 borulu yüksek basınçlı fancoiller, 9 kW ısıtıcılı, 3000 m3/h kapasiteli ısı geri kazanım cihazı, 6.32 – 8.75 kW kapasite aralığında sıcak hava apareyleri, aksiyel ve radyal fanlar ve çatı tipi fanları, Aldağ markasını taşıyacak. Yarım asrı aşan geçmişiyle Türkiye iklimlendirme sektörünün köklü kuruluşu Aldağ, resmi tescile sahip Ar-Ge Merkezinde geliştirilen cihaz ve teknolojilerinde sürdürülebilirliği hedefliyor. Dünya iklimlendirme sektörü gündeminde ilk sıraya taşınan iç hava kalitesi için öncelikle doğru cihaz ve kapasite tercihleri büyük rol oynuyor. Aldağ cihazlarının tüm bileşenleri için yaptığı tercihlerde bu bilinçle hareket ediyor.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36