VENCO, 400 °C 2 Saat Yangın Dayanımlı Fanlar İçeren İlk Siparişinin Üretimini Tamamladı SANAYİDE SU KULLANIMINA DİKKAT DOMESTİK SOĞUTMA GRUBU TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK GES’LERİNDEN BİRİ YILDIZ ENTEGRE MERSİN TESİSİ’NDE FAALİYETE GEÇTİ Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesinin Yapımımda ALDAĞ Ürünleri Tercih Edildi Kombi alırken bu özellikleri mutlaka bayinize sorun ATIK SU TERFİ İSTASYONLARINDA BAYMAK FARKI FORM’DAN PANDEMİ İLE MÜCADELEDE GÜVENİLİR ÇÖZÜMLER YÜKSEK VERİMLİLİK, KUSURSUZ SİSTEM: LOWARA SMART POMPA SERİSİ ÇEVRE DOSTU ŞOFBEN BAYMAK BH 12 KONFORDAN ÖDÜN VERMİYOR ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ KATI YAKITLI KAZANLARDA VERİM VE GÜVEN İÇİN BAYMAK LİNYİT COMFORT FOUR ECRH –ÇATI TİPİ PAKET KLİMA CİHAZI (ROOFTOP) İMBAT HASSAS KONTROLLÜ KLİMA ÇEVRİMSEL (RUN-AROUND) ISI GERİ KAZANIM BATARYALARI

FOUR ECRH –ÇATI TİPİ PAKET KLİMA CİHAZI (ROOFTOP)

Four ECRH cihazı direkt genleşmeli soğutucu akışkan sistemi vasıtası ile iklimlendirme yapılacak ortamın ısıtma, soğutma ve taze hava ihtiyacına göre optimum şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca rotorlu ısı geri kazanım sistemi, termodinamik ısı geri kazanım sistemi, tam otomatik kontrol sistemi ve ekonomizer damperleri ile yüksek verimli ve minimum enerji tüketimi yapacak şekilde çalışmaktadır. Dış hava şartlarının uygun olduğu durumlarda, enerji sarfiyatını azaltmak için “doğal soğutma(free-cooling)” özelliği ile de mahal havasını şartlandırabilmektedir. 

 

Cihaz, %100 dönüş havasından, %100 taze hava oranına kadar çalışma imkânı sunan 8 farklı model, 3 farklı seri ve 4.400-35.200 m³/h hava debisi aralığında üretilmektedir. Kapasitelerine göre optimum soğutma sistemi tasarımı yapılmış Four ECRH cihazı 45 kW kapasiteye kadar tek devreli, 60-180 kW kapasite aralığında ise asimetrik çift devreli olarak çalışmaktadır. Asimetrik devreleme ile cihazda 3 kademeli kapasite kontrolü imkânı sağlanarak enerji verimliliği ön plana çıkarılmaktadır. Soğutma çevriminde çevre dostu R410A gazı, yüksek verimli ve sessiz çalışan hermetik scroll kompresörler, her batarya girişinde bulunan termostatik genleşme vanaları, check valfler, drayer ve gözetleme camları kullanılmaktadır. İç ortam bataryası üzerinden geçecek olan üfleme havası, statik ve dinamik olarak balanslanmış, geriye eğik kanatlı, yüksek verimli, radyal, tek emişli, EC plug fanlar ile sağlanmaktadır. Dış ortam bataryası üzerinden geçirilen hava ise direkt akuple elektrik motorlu, dış ortam şartlarına uygun, yüksek verimli aksiyal fanlar ile sağlanmaktadır. Ayrıca taze hava ve dönüş havası tarafında ISO Coarse (G4) filtreler ile opsiyonel ePM1 %55 (F7) filtreler ile kullanılabilmektedir. 

 

ENERGY serisinde bulunan ERP 2018 ve ERP2021 regülasyonlarına uygun, en az %73 ısıl verimliliğe sahip, tamburlu ısı/enerji geri kazanım eşanjörü ile de taze hava ve dönüş havası arasında kaybedilen ısının geri kazanımı sağlanabilmektedir. Ayrıca ihtiyaca göre elektrikli, sulu ve doğalgazlı ısıtıcı opsiyonları mevcuttur. Four ECRH serisi rooftop ünitelerinde kullanılan tam entegre otomasyon sistemi sayesinde farklı bina otomasyon protokolleri (Modbus, BacNet, LonWorks vb.) ile tam uyumlu çalışabilmektedir.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36