VENCO, 400 °C 2 Saat Yangın Dayanımlı Fanlar İçeren İlk Siparişinin Üretimini Tamamladı SANAYİDE SU KULLANIMINA DİKKAT DOMESTİK SOĞUTMA GRUBU TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK GES’LERİNDEN BİRİ YILDIZ ENTEGRE MERSİN TESİSİ’NDE FAALİYETE GEÇTİ Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesinin Yapımımda ALDAĞ Ürünleri Tercih Edildi Kombi alırken bu özellikleri mutlaka bayinize sorun ATIK SU TERFİ İSTASYONLARINDA BAYMAK FARKI FORM’DAN PANDEMİ İLE MÜCADELEDE GÜVENİLİR ÇÖZÜMLER YÜKSEK VERİMLİLİK, KUSURSUZ SİSTEM: LOWARA SMART POMPA SERİSİ ÇEVRE DOSTU ŞOFBEN BAYMAK BH 12 KONFORDAN ÖDÜN VERMİYOR ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ KATI YAKITLI KAZANLARDA VERİM VE GÜVEN İÇİN BAYMAK LİNYİT COMFORT FOUR ECRH –ÇATI TİPİ PAKET KLİMA CİHAZI (ROOFTOP) İMBAT HASSAS KONTROLLÜ KLİMA ÇEVRİMSEL (RUN-AROUND) ISI GERİ KAZANIM BATARYALARI

TEMİZ HAVA DOLAPLARINA TALEP, 2021’DE DE DEVAM EDECEK

Vaka sayılarının düşmeye başlaması ile kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılması bekleniyor. Okulların, iş yerlerinin, kafe ve restoranların yeniden açılması ile sosyal hayata yavaş yavaş dönüş yapılırken, kapalı ortamlardaki hava kalitesi ve temiz hava sirkülasyonu da sağlık üzerinde kritik rol oynayacak. 

34 yıldır endüstriyel tesislerin toz, gaz ve duman problemlerine yönelik çözümler geliştiren Bomaksan, virüs yayılımını yüzde 99,995 oranında engelleyen BOA AIR Temiz Hava Dolapları ile kapalı ortamlardaki virüs tehlikesini engellemeye devam ediyor. 

Başta Almanya ve İngiltere pazarları olmak üzere dünyanın birçok ülkesinden yoğun talep aldıklarını belirten Bomaksan Genel Müdürü R. Bora Boysan, “Vaka sayılarının azalmasıyla, kısıtlamalar yavaş yavaş kalkmaya başlayacak. Okulların, iş yerlerinin ve kafelerin açılması ile sosyal hayatımıza kademeli şekilde dönüş yapacağız. Ancak salgın süreci henüz bitmiş değil. Kapalı ortamlarda yeniden bir araya gelecek olmamız riski de beraberinde taşıyor. Bugün birçok ortamda doğal havalandırma gerçekleştirilemiyor. Bu, virüsün bulaş riski açısından kritik öneme sahip” dedi. 

19 ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Bora Boysan, “Bu talebin ülkemizde ve tüm dünyada normalleşme dönemiyle beraber daha da artacağını öngörüyoruz. BOA AIR markası altında geliştirdiğimiz temiz hava dolaplarının en önemli özelliği, insan yoğunluğunun ve sirkülasyonunun yüksek olduğu iç ortamlarda kullanıma uygun olması. Yani standart bir hava temizleme cihazına göre çok daha yüksek hava temizleme kapasitesi, çok daha gelişmiş bir filtrasyon teknolojisine sahip. İçerisinde bulunan sınıfının en yoğun aktif karbon filtresi ile VOC’leri ve kötü kokuları filtrelerken, 3 kademeli filtrasyon sistemi ile virüs, bakteri gibi mikroorganizmalar ile 1 mikron altı partikülleri bile yüzde 99,995 verimlilikte yakalıyor. Bu sayede hava kirliliğinin sebep olduğu ve hava yoluyla bulaşısı artan hastalıkların da önüne geçilmesine imkan sağlıyor” diye konuştu.

Yeni fabrika ve yatırımlarla üretim kapasitesini artırdıklarını kaydeden Bora Boysan, “İnsan kaynağı alanında da yatırımlarımızı sürüyoruz. Yurt dışından gelen yoğun talep üzerine 2021 yılında da yeni fabrikalarımızı devreye alarak üretim kapasitemizi 5 kat artırmayı planlıyoruz. Temiz Hava Dolabı ile 2020 yılı içerisinde ciromuzun yüzde 50’sinden fazlası ihracat kaynaklı oldu. 2021’de de ihracat rakamlarımızı artırarak bu oranı yüzde 75’e çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36