ALARKO CARRIER, TÜRKİYE’NİN İKLİM OKURYAZARLIĞI SEVİYESİNİ ÖLÇTÜ Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon’un Avrupa Üretim Üssü Oldu,İthalatı Kesildi Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek FORM ISI POMPASI ALANINDA YERLİ ÜRETİM WSHP İLE GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR DE DIETRICH MODULENS G ENTEGRE BOYLERLİ PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ GF HAKAN PLASTİK’TEN GELECEĞİ İNŞA EDENLERE GF AQUASYSTEM PP-RCT DÖRT MEVSİM KONFORUN ADI BAYMAK IOTHERM ISI POMPASI UV NANO TEKNOLOJİLİ LG UV SIRIUS KLİMA İLE TEMİZ VE SERİN HAVA TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK: CASTEL LOWARA e-LNE / e-LNT YÜKSEK VERİMLİ SİRKÜLASYON POMPALARI FRASCOLD'DAN YENİ MANYETİK SERİSİ, 2. KADEMEYE CEVAP VIESSMANN’DAN YENİ NESİL VITODENS CONNECT TÜRKİYE’NİN FARKLI İLLERİNDE İNŞA EDİLEN TOPLU KONUTLARIN YALITIMI İZOCAM’A EMANET FORM’DAN ŞİŞECAM ÜRETİM TESİSİNE, SIFIR ENERJİ TÜKETİMLİ HAVALANDIRMA SİSTEMİ

ZETES’te, ALDAĞ Klima Santralleri Ve Cıat Soğutma Grupları,Rooftop Ve Fancoilleri Kullanıldı

Eren Holding’in Türkiye’nin En Büyük Enerji Santrali ZETES’te, ALDAĞ Klima Santralleri Ve Cıat Soğutma Grupları,Rooftop Ve Fancoilleri Kullanıldı.
Zonguldak’ta bulunan, Eren Enerji firmasına ait ZETES-3 santrali ile birlikte 2.790 MWe kurulu güce ulaşan ZETES, Türkiye'nin en büyük elektrik enerjisi santralidir.
 
1,05 milyar $ hacmindeki yatırımla kurulan santral ile birlikte, ZETES’te üretilen elektrik, tek başına Türkiye’nin enerji ihtiyacının yaklaşık %8’ini karşılıyor.
 
 
ZETES-3 santralinin havalandırma ve iklimlendirme gereksinimi için tercih edilen cihaz ve sistemler Aldağ tarafından üretildi ve tedarik edildi.
ZETES-3 için üretilen ve %100 taze hava ile çalışabilen otomasyonlu Aldağ klima santrali, donmaya karşı koruma sistemiyle de zorlu dış ortam koşullarında kesintisiz hizmet verebilmektedir. 
 
Türkiye’deki faaliyetlerine Aldağ çatısı altında devam eden CIAT’ın bu proje için hava soğutmalı ve scroll kompresörlü soğutma grupları, hava soğutmalı kondenserli rooftop cihazları ve gizli tavan tipi, EC motorlu ve 4 borulu fan coil cihazları sipariş edildi.
 
CIAT soğutma grupları ve rooftop ünitelerinde, yangın güvenliği, donmaya karşı koruma ile hava akışı ve filtre tıkanma kontrolü gözetilmiştir. Tüm verilere uzaktan müdahale olanağı bulunan cihazların, çift kat polyester boya ile dış ortam koşullarına karşı mukavemeti artırılmıştır.
 
CIAT fan coil ünitelerinde rahatsız edici hava akışlarını önlemek için 180° veya 360° Coanda etkisine sahip difüzör bulunmaktadır.
 
Akustik konfor ve güvenilir iç hava kalitesi sunan cihazlarda yüksek enerji verimliliği sağlayan HEE motor kullanılmaktadır. Bu motorlar daha uzun kullanım ömrünün yanı sıra elektrik tüketimini %80’e varan oranlarda azaltabilmesi ile işletme dostudur.
 
Epure teknolojisi, mükemmel iç mekan hava kalitesini garanti eder. Bu filtreleme sistemi, havada asılı kalan PM 2,5 parçacıklarının konsantrasyonunu WHO (Dünya Sağlık Örgütü) tarafından önerilen sınırın (10 μg/m3) altına düşürür.
 
ZETES-3’te işletmeye alınan bu cihazların tamamı için gereken SSH faaliyeti de Aldağ tarafından verilmektedir.
 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36