DÜNYA’NIN LİDER SU ÇÖZÜMLERİ ŞİRKETİ GRUNDFOS’TA ORGANİZASYONEL YAPILANMA İMBAT SU SOĞUTMALI PAKET KLİMA CİHAZLARI SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, YENİLİK VE SAĞLIK: FRASCOLD GENEL MERKEZİN VERİMLİLİĞİNİ ARTIRMASI İÇİN ENTEGRE PROJEYİ SUNUYOR MASDAF’TAN PETROKİMYA ENDÜSTRİSİNDE YÜKSEK VERİMLİLİK SAĞLAYAN “AKILLI ÇÖZÜMLER” “LOWARA e-SH SERİSİ” PASLANMAZ POMPALAR ENDÜSTRİYEL UYGULAMALARDA İDEAL ÇÖZÜMLER SUNUYOR CASTEL: DÜŞÜK GWP SOĞUTUCU AKIŞKANLAR İÇİN GELECEĞE HAZIR BİLEŞENLER VE ÇÖZÜMLER ALDAĞ A.Ş. İCRA KURULU BAŞKANI REBİİ DAĞOĞLU Kombi Klima Shop’tan Dijital Açılış LG TERMOSİFON, ÖDÜL KAZANAN TASARIMIYLA SON DERECE ETKİLİ VE ÇEVRE DOSTU BİR PERFORMANS SUNUYOR VENCO EX-PROOF FANLAR ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ OLAY YERİ İNCELEME LABORATUVARINDA İMBAT ÇATI TİPİ KLİMA TERCİH EDİLDİ PA-FLEX KAUÇUKTAN YENİ PROJELERE DESTEK TERMOKON, KÜRESEL REFERANSLARINA TANZANYA’NIN EN BÜYÜK KESİMHANESİNİ EKLEDİ İMBAT SOĞUK DEPO CİHAZLARI NİJERYA’DA İZKA PORT BAYRAKLI’DA LOWARA POMPA VE HİDROFOR SİSTEMLERİ HİZMET VERİYOR

İMBAT SU SOĞUTMALI PAKET KLİMA CİHAZLARI

Yüzde yüz yerli tasarım İmbat su soğutmalı heat-pump paket klima cihazları; düşük enerji tüketimiyle, birden çok ısıtma opsiyonu, taze hava kontrolü, free-cooling, bina içine montaj, hızlı ve kolay kurulum avantajı ve ısı geri kazanım seçenekleri ile yüksek performans sunmaktadır. 

 

İmbat, su soğutmalı paket klimalarda kullanılan su soğutmalı kondenserler, bilhassa temiz suyun bol miktarda, ucuz ve düşük sıcaklıklarda bulunabildiği yerlerde gerek kuruluş ve gerekse işletme masrafları yönünden en ekonomik kondenser soğutma yöntemi olarak kabul edilebilir. Su soğutmalı kondenselerin dizaynı ve uygulamasında boru malzemesinin ısıl geçirgenliği, kullanılan suyun kirlenme katsayısı, boru ve kanat verimi, su devresinin basınç kaybı, soğutkanın sıcaklık seviyesi gibi hususlar göz önünde bulundurulur. Tüm bu yönleriyle İmbat su soğutmalı paket klima cihazları hem çevreci hem de ekonomiktir.

 

Su soğutmalı kondenser kullanımında cihazlar, su kaynaklı ısı pompası olarak aynı anda binada ısıtma ve soğutmayı yüksek verimle sağlar. Su soğutmalı heat-pump paket klima cihazlarının kullanıldığı iki borulu sistem ile aynı anda bağımsız soğutma/ısıtma ve ısı geri kazanım yapılır. Aynı konfor diğer sistemlerde dört borulu veya üç borulu sistem çözümü ile yapılabilir.

 

Kompakt dizaynları ile dar alanlarda da kolayca uygulanır. İmbat su soğutmalı paket klima cihazları, geniş ticari binalar (perakende mağazalar, havalimanları, alışveriş merkezleri v.b.), sinemalar, tiyatrolar, endüstriyel binalar gibi çok çeşitli projelere kullanılabilmektedir.

 

Ürününün kullanıldığı öne çıkan projeler arasında Galataport, İsdemir, Erdemir, Primemall Sivaspark AVM ve YDA’nın ödüllü merkez binası ile YDA Söğütözü projesi gibi önemli referanslar yer almaktadır. İsdemir’de yer alan çok sayıda ve uzun yıllardır çalışmakta olan İmbat su soğutmalı çatı tipi klimaların kondenserleri, işletmede var olan kapasitesi oldukça büyük soğutma kuleleri ile soğutulmaktadır. Son olarak yer alınan Galataport projesinde ise deniz suyu ve soğutma kulesi ortak kullanımıyla kondenserlerin soğutulması sağlanmaktadır.

Su soğutmalı paket klimaların yanında birçok farklı ürün grubuna da sahip olan İmbat, özellikle taşınabilir çatı tipi klima, tropikal çatı tipi klima, uçak yolcu yürüme köprüsü kliması, park halindeki uçaklar için taze hava şartlandırma kliması ve taşınabilir hijyenik klima gibi farklı kullanım amaçlarına uygun modellerini de ağırlıklı olarak ihraç etmektedir.

 

Genel olarak İmbat paket klima cihazlarının teknik özellikleri;

 

Verimlilik ve Enerji Sınıfı

Ar-Ge ve verimlilik odaklı iş modeliyle İmbat, ürünlerinin yüksek verimlilik ve çevreye duyarlı olma özellikleriyle de ön plana çıkmaktadır. İmbat markalı tüm çatı tipi ve su soğutmalı paket klimalar, Eco Design kriterlerine uygun olarak tasarlanır. İmbat çatı tipi ve su soğutmalı paket klimaların tamamı ise A ve B enerji sınıfıdır. İmbat çatı tipi ve su soğutmalı paket klima cihazları, yüksek iç hava kalitesi, yenilenebilir enerji kaynaklı yüksek verimleri ile çevreye duyarlılık ve kullanıcısına avantaj sağlar. 

 

Free cooling (Ekonomizör) 

Su soğutmalı paket klima cihazlarında free cooling ile dış hava sıcaklığı uygun şartlara geldiğinde binadaki iç ısı yükleri kompresör çalıştırmadan dış havayı kullanarak karşılanır.

 

Özellikle iç yüklerin fazla olduğu geniş alanların iklimlendirmesinde su soğutmalı paket klima cihazlarının free coolingli seçilmesi durumunda oldukça yüksek oranda elektrik tasarrufu sağlanır. Enerji kaynaklarının kısıtlı olduğu dünyamızda dış havayı kullanarak free coolingli soğutma yapmak tesislerin işletme maliyetini azaltan, verimliliklerini artıran önemli bir özellik durumunda.

 

Çift Cidarlı Taş Yünü İzolasyonlu Gövde

imbat sacİmbat su soğutmalı paket klimalar elektrostatik fırın boyalı galvaniz iki saç arasında, 70 kg/m3 yoğunluklu ve taş yünü izolasyonludur. 

 

Bu özellikler en iyi izolasyon, uzun ömür, hijyen ve yangına dayanıklılık sağlar.

 

Asimetrik Soğutma 

Aynı soğutma devresine farklı güçlerde kompresörlerin tandem olarak bağlandığı asimetrik kompresör uygulamasında kısmi yüklerde verim artar, farklı güçteki kompresörlerin tek tek çalışmaları ile kompresörlerin devreye girip çıkma sayıları azalır ve ömrü uzar.

 

Geniş Kapasite Aralığı

İmbat su soğutmalı paket klima cihazları 350 kW soğutma kapasitesine ve 65.000 hava debisine kadar çıkabilir.

 

İç Hava Kalitesi:

Yüksek verimli filtreler, filtre kirlilik alarmı ve dönüş havası kirliliğini kontrol eden CO2 iç hava kalite sensörü, ekonomizör ile entegre çalışır. Gerekli oranda taze hava alınarak, AC ve EC plug fanlar ile değişken hava debisi ve enerji tasarrufu sağlar. Standart olarak sunulan mahal basınç kontrolü özelliğiyle de mahal pozitif basınçta tutulur, şartlandırılmamış havanın mahale kontrolsüz girişi engellenir.

 

Su Soğutmalı Kondenser

Su soğutmalı paket klima cihazlarında plakalı tip yüksek verimli kondenserler kullanılmaktadır. Kondenser soğutma suyu olarak soğutma kulesi, mümkün ise yer altı su kaynakları veya akarsu kullanılabildiği gibi deniz suyu da kondenser için soğutkan olarak kullanılabilir. 

 

IoT ile Akıllı Kullanım: 

IoT uygulaması ile ölçülen gerçek zamanlı değerlerin analiz edilmesi ile optimum cihaz kullanımı ve daha iyi cihaz tasarımı sağlanır. Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (ISO 27001) ile bilginin gizliliği, bütünlüğü ve erişilebilirliği İmbat tarafından garantilenir.

 

Üfleme havası sıcaklıkları hem ısıtmada hem de soğutmada set edilebilmekte, bu sayede besleme havası sabit sıcaklıkta mahale gönderilebilmektedir. Yangın anında cihaza sinyal BMS tarafından sinyal gönderildiğinde üfleme fanı durmakta, ekonomizör taze havayı kapatmakta, dönüş havası egzost fanı ile dışarıya atılabilmektedir.

 

Opsiyonel olarak ise;

Yüzde 100 taze hava oranında çalışabilme

Plakalı ısı geri kazanımlı modeller

Tamburlu (entalpik, sorption ve kondensing) ısı geri kazanımlı modeller

Sıcak sulu, doğal gazlı veya elektrikli ısıtma

Entalpik free cooling (ekonomizör)

Üç kademe filtrasyon imkanı (G4+F7+F9)

İnverter scroll kompresörler

Yüksek dış hava sıcaklığına uygun modeller sayılabilir.

 

Çatı Tipi Klimada Türkiye’de ve Dünya’da İmbat Kalitesi

1991 yılında kurulmuş olan İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri, ilk paket klima cihazını ürettiği 1999 yılından bu yana odaklandığı ve uzmanlaştığı ana ürünlerinden biri olan su soğutmalı paket klima ile çatı tipi klima cihazlarını üretmekte, satışını yapmaktadır. 2015 yılında da çatı tipi klimalarda dünyada Eurovent sertifikasına sahip yedinci, ülkemizde ise tamamen yerli tasarım ilk çatı tipi klimaya sahip olan İmbat, Eco-Design kriterlerine uygun üretilen yüksek verimli çatı tipi klima cihazlarıyla hem projelere hem de dünyaya kazanç sağlamaktadır. İmbat, Eurovent sertifikası için her sene seçilen bir modele akredite bir laboratuvarda 6 ana kriter için testler yapılır. İmbat, bu testlerin 6’sından da tam not almanın ve bu başarıyı yüzde yüz yerli tasarım ve sermayeyle göstermenin gururunu yaşamaktadır.

 

Dünya devi rakiplerinin sahası olan Avrupa’ya da ürün satışı gerçekleştiren nadir Türk şirketlerinden olan İmbat, ürünlerinin hemen hemen yarısını Almanya, Avusturya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Rusya, İngiltere, İsviçre gibi Avrupa ülkelerine gerçekleştirir. Bu ülkelerde İmbat ürünlerini güvenle satan, yetkin servis ağına sahip şirketler ile çözüm ortaklığı şeklinde çalışır. Avrupa ile birlikte dünyadaki 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren İmbat, bir yandan Türk mühendisliğini dünyaya ulaştırırken, sanayimizin yerlileşmesi sürecine güvenilirliği ve kalitesiyle katkı koymaktadır. İmbat, ithal markaların oldukça aktif ve ağırlıklı olduğu bir pazarda, sektörün önemli oyuncularından biri olarak yıllar içinde gelişerek ve güçlenerek faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

imbat üretim 2

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36