DÜNYA’NIN LİDER SU ÇÖZÜMLERİ ŞİRKETİ GRUNDFOS’TA ORGANİZASYONEL YAPILANMA İMBAT SU SOĞUTMALI PAKET KLİMA CİHAZLARI SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, YENİLİK VE SAĞLIK: FRASCOLD GENEL MERKEZİN VERİMLİLİĞİNİ ARTIRMASI İÇİN ENTEGRE PROJEYİ SUNUYOR MASDAF’TAN PETROKİMYA ENDÜSTRİSİNDE YÜKSEK VERİMLİLİK SAĞLAYAN “AKILLI ÇÖZÜMLER” “LOWARA e-SH SERİSİ” PASLANMAZ POMPALAR ENDÜSTRİYEL UYGULAMALARDA İDEAL ÇÖZÜMLER SUNUYOR CASTEL: DÜŞÜK GWP SOĞUTUCU AKIŞKANLAR İÇİN GELECEĞE HAZIR BİLEŞENLER VE ÇÖZÜMLER ALDAĞ A.Ş. İCRA KURULU BAŞKANI REBİİ DAĞOĞLU Kombi Klima Shop’tan Dijital Açılış LG TERMOSİFON, ÖDÜL KAZANAN TASARIMIYLA SON DERECE ETKİLİ VE ÇEVRE DOSTU BİR PERFORMANS SUNUYOR VENCO EX-PROOF FANLAR ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ OLAY YERİ İNCELEME LABORATUVARINDA İMBAT ÇATI TİPİ KLİMA TERCİH EDİLDİ PA-FLEX KAUÇUKTAN YENİ PROJELERE DESTEK TERMOKON, KÜRESEL REFERANSLARINA TANZANYA’NIN EN BÜYÜK KESİMHANESİNİ EKLEDİ İMBAT SOĞUK DEPO CİHAZLARI NİJERYA’DA İZKA PORT BAYRAKLI’DA LOWARA POMPA VE HİDROFOR SİSTEMLERİ HİZMET VERİYOR

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, YENİLİK VE SAĞLIK: FRASCOLD GENEL MERKEZİN VERİMLİLİĞİNİ ARTIRMASI İÇİN ENTEGRE PROJEYİ SUNUYOR

Verimliliği artırmak, tüketimi azaltmak ve kaynakları Döngüsel Ekonomi ilkelerine uygun olarak korumak, soğutma ve klima endüstrisinin hizmetinde yarı hermetik kompresörlerin geliştirilmesi, üretimi ve pazarlanmasında lider oyuncu olan Frascold için öncelikli hedeflerdir. Milano ilinde bulunan genel merkez için yapılan son yatırımlar, Şirketin en yüksek mükemmellik standartlarına ulaşma, israfı azaltma ve çalışanlarının refahını artırma arzusunun somut bir kanıtıdır. Müdahaleler, son teknoloji bir fotovoltaik sistemin yaratılmasında, yeni çok işlevli bir binanın doğal malzemelerle yeniden tasarlanmasında ve yapımında ifade edilmektedir.

 

YENİLENEBİLİR KAYNAKLARDAN ELEKTRİK TEMİNİ

Frascold, ticari faaliyetlerinin çevresel etkilerini azaltmayı amaçlayan girişimleri destekleyerek iklim değişikliğiyle mücadele etmeye kararlıdır. Bu anlamda, sera gazı emisyonlarını azaltmak için Frascold, kısa süre önce yenilikçi bir fotovoltaik sistemin yapımına başladı. Üretim sahasının tüm kullanılabilir yüzeylerine ve 2021 yılında yapılması planlanan kapalı otoparkların çatılarına toplam 3.500 panel yerleştirilecek. Elettra Investimenti tarafından yürütülen proje, 583 t / yıl CO2 emisyon azaltımı ile gündüz ihtiyaçlarının neredeyse% 50'sini karşılayacak ve minimum 1.311.940 kWh / yıl temiz enerji üretimini garanti edecek. Sürdürülebilir büyümeyi teşvik etmek için, kurumsal mobilite için bir elektrikli araç filosunun piyasaya sürülmesi de planlanmaktadır. Frascold’ün amacı, temiz enerji üretimini çalışanlara ve ziyaretçilere sunulan kapalı bir park alanı ihtiyacıyla birleştirmektir. Bu nedenle, fotovoltaik panellerin bir kısmı özel barınaklarda (345 kWp) kurulacak ve kendisini gelecekteki şarj istasyonları için ideal bir altyapı olarak yapılandıracak.

 

KAYNAKLARIN KORUNMASI İÇİN YENİDEN AYDINLATMA

Bu verimli yolda, İtalyan üretim tesisinin enerjiyi yeniden geliştirme müdahaleleri, eski nesil aydınlatma armatürlerinin LED ekipmanlarla değiştirilmesinden oluşan tamamen yeniden canlandırmayı da içerecektir. % 100 çevre dostu olmasının yanı sıra Ortalama 50.000 saatin üzerindeki LED ömrü sayesinde hem elektrik tüketimi açısından 180.000 kWh / yıl hem de bakım açısından önemli ölçüde tasarruf sağlayarak binanın verimliliğini artırmaya katkıda bulunurlar. Bu, aynı zamanda çalışanların daha fazla refahı için işyerinde ışıklı çıktının ve görsel konforun iyileştirilmesine katkıda bulunur.

 

İÇ MEKAN KONFORUNUN GELİŞTİRİLMESİ

Frascold’un sürdürülebilir kalkınma misyonunun bir kanıtı olarak, müşteriler ve tedarikçilerle buluşma yeri olarak kullanılacak ve aynı zamanda bir oda olarak hizmet verecek çok işlevli bir bina inşa edilecektir.  Çevre dostu projelerde 50 yılı aşkın deneyime sahip bir ortak olan Rubner Group tarafından tamamı doğal hammaddeler ile tasarlanmış olup, sayısız fayda sağlayacaktır. Örneğin, yeniden kullanılabilen veya % 100 geri dönüştürülebilen düşük çevresel etkiye sahip bir malzeme seçimi sayesinde atmosfere CO2 emisyonlarının azalması dikkat çekicidir. Ayrıca, sağlıklı bir mikro iklim yaratılmasına ve odaların akustiğinin optimize edilmesine katkıda bulunan, ahşabın garanti ettiği yüksek ısı yalıtımı sayesinde% 60'a varan önemli enerji tasarrufu da dikkate değerdir. Son olarak, bir sıcaklık hissi vermenin yanı sıra, büyük pencerelerin varlığını sağlayan doğal aydınlatmanın doğru bir şekilde incelenmesi sayesinde iç mekan konforunun iyileştirilmesine katkıda bulunur.

 

Frascold'un CEO'su Giuseppe Galli,  “Sürdürülebilirlik, yenilikçilik ve refah bizim için temel faktörlerdir: yıllardır, genel merkez için önemli entegre projenin somut bir örneği olduğu bir yatırım politikası üstlendik. Yenilenebilir kaynaklardan enerji üretimi, kaynakların sorumlu kullanımı ve binanın verimliliğinin sürekli iyileştirilmesi sayesinde önemli tasarruflar sağlayacak geniş kapsamlı bir girişimdir. Bu tarihi anda Frascold, ortak çalışanların fiziksel ve zihinsel sağlığını destekleyerek üzerine düşeni yapmak istiyor ve bu anlamda acil sağlık durumunun olduğu aylarda ortaya çıkan ihtiyaçların karşılanması için planlanan müdahaleleri öngörmüştür." 

 

Frascold SpA - www.frascold.it

Frascold, soğutma ve iklimlendirme endüstrisinin hizmetinde olan yarı hermetik, pistonlu ve vidalı kompresörlerin geliştirilmesi, üretimi ve pazarlanmasında lider bir oyuncudur. Sürekli gelişim içinde olan, daima geleceğe dönük olan, zaman içinde şirketin değişimin motoru haline geldiği dinamik verimlilik paradigmasının değeri üzerine rekabetçi konumunu inşa eden, önerici ve proaktif bir rol oynayan bir şirkettir. Frascold, Milano ilinde bulunan ve 53.000 m2 toplam alanı kaplayan Genel Merkezi ile 2019 yılını 48 Milyon Euro'nun üzerinde ciro ile kapattı. Şirket, Çin, Hindistan ve ABD'deki doğrudan üslere yapılan önemli yatırımlarda ve 86 ülkedeki Distribütörlerle yapılan anlaşmalarda ifade edilen değer zincirinin tam kontrolü ve dikkatli bir uluslararasılaşma stratejisi sayesinde dengeli bir rekabet konumuna sahiptir.

 

frascold2

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36