Wavin, dünya çapında nitelikli tesisatçı yetiştirmeyi hedefliyor ZeroBuild Türkiye'21 Yapı Biliminde En Yeniler İKLİM KRİZİNE DUR DİYECEK ÇÖZÜMLER ZEROBUILD TÜRKİYE’21’DE Türkiye’de Ürettiği Ekolojik Havalandırma Çözümü ile Dünya Mutfaklarını Havalandırıyor ALARKO CARRIER, TÜRKİYE’NİN İKLİM OKURYAZARLIĞI SEVİYESİNİ ÖLÇTÜ Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon’un Avrupa Üretim Üssü Oldu,İthalatı Kesildi Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek FORM ISI POMPASI ALANINDA YERLİ ÜRETİM WSHP İLE GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR DE DIETRICH MODULENS G ENTEGRE BOYLERLİ PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ GF HAKAN PLASTİK’TEN GELECEĞİ İNŞA EDENLERE GF AQUASYSTEM PP-RCT DÖRT MEVSİM KONFORUN ADI BAYMAK IOTHERM ISI POMPASI UV NANO TEKNOLOJİLİ LG UV SIRIUS KLİMA İLE TEMİZ VE SERİN HAVA TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK: CASTEL LOWARA e-LNE / e-LNT YÜKSEK VERİMLİ SİRKÜLASYON POMPALARI

RUSYA VE JAPONYA, KNAUF AQUAPANEL®’İ TERCİH ETTİ

Knauf; Yangın dayanımı, ses yalıtımı, mekansal akustik, ısı yalıtımı, sismik tasarım, güvenlik sistemleri, yüzey kalitesi, cephe sonlama çözümleri ile de en geniş performans çözümlerini sunan lider firma kimliğini koruyor. Rusya ve Japonya’dan iki yeni projeyi AQUAPANEL® ile donatan Knauf, yeni nesil çözümleriyle estetik, dayanıklılık ve fonksiyonu bir araya getiriyor. 

 

Yenilikçi üretim teknolojisiyle, tamamen inorganik bileşenlerden oluşan, her türlü dış cephe ve iç mekan ıslak hacim uygulamaları için ideal bir yapı malzemesi olan AQUAPANEL®, her projenin özelliklerine uygun çözümler sunuyor. Çimento bazlı, mineral agregalar oluşan bir çekirdeğe sahip, her iki yüzü cam elyaf file kaplı, içeriğinde selüloz, yonga, ahşap gibi hiçbir organik malzeme barındırmayan AQUAPANEL® suya yüzde 100 dayanım sağlıyor. AQUAPANEL® plakalarının inorganik oluşu, yani içeriğinde selüloz veya ahşap bulunmaması sayesinde dış cephe duvar ve tavan uygulamalarında 15 m’ye kadar kesintisiz yüzeyler elde edilebiliyor. İç mekanlarda ise rutubete maruz kalan nemli ve ıslak alanlarda; küf ve mantar oluşturmaması ve 120 kg/m2’ye kadar üzerinde yük taşıyabilmesi nedeniyle seramik altı sistem çözümleri sunmaktadır. AQUAPANEL®, esnekliği sayesinde hiçbir ön işlem, kalıp uygulaması gerekmeksizin 1 m yarıçapına kadar bükülebiliyor; dolayısıyla her türlü eğrisel tasarımın uygulanmasında büyük kolaylık sağlıyor. AQUAPANEL®, A1 sınıfı yanmazlık, suya yüzde 100 dayanım, darbelere dayanım ve bunun gibi birçok niteliği ile farklı uygulama alanları için en ideal yapı çözümleri sunuyor. Ayrıca AQUAPANEL®, çimento esaslı bir plaka olmasına rağmen maket bıçağı ile kolayca kesilebiliyor ve hafifliği sayesinde kolayca taşınabiliyor.

 

Moskova’da bulunan ve günde 100 bin yolcu taşıyan Prokshino Metro İstasyonu’nun teknik inşası için ideal çözüm olarak Knauf AQUAPANEL® tercih edildi. Knauf AQUAPANEL® Dış Cephe Plakası’nın uygulandığı projede, ürün, ısı yalıtımı performansının yanı sıra yüksek yangın dayanım özelliği ile bir metro istasyonunun tüm gereksinimlerini karşılayarak her tür kaplamayı işleyebilme yeteneğini ortaya çıkardı. 2019'da Moskova Prokshino’da trafik yükünü hafifletmek üzere açılan Prokshino Metro İstasyonunun yüksek tavanları ve vitraylı pencereleri, Londra'daki Waterloo ve New York'taki Pennsylvania İstasyonu gibi 19. yüzyılın klasik tren istasyonlarına atıfta bulunurken, dış cephe fütüristik ve aerodinamik yapısıyla öne çıkıyor.

 

Özel aydınlatma ve ses efektleri ile farklı bir deneyim sunan ve yüksek performanslı bir antrenman alanı olarak tasarlanan Japonya'daki Aqualab projesinin iç cephe tavan ve duvarlarında da tercih edilen AQUAPANEL® İç Cephe Plakası, yüzde 100 su dayanımını ile yalnızca suya ve neme dayanıklı bir yüzey değil, aynı zamanda estetik bir görünüm sağlıyor. Projede su sisteminin gürültüsünü ve titreşimini kaldırabilecek, aynı zamanda bir yüzme havuzunun nemine dayanıklı olabilecek bir malzeme olarak kullanılan AQUAPANEL® boya, porselen karo ve seramik gibi ses yalıtım levhaları için de eşsiz bir yüzey sunuyor. Ayrıca, AQUAPANEL®’in dayanıklılığı, hafifliği ve işlenebilirliği sayesinde inşaat süreleri büyük ölçüde kısalıyor. 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36