ALARKO CARRIER, TÜRKİYE’NİN İKLİM OKURYAZARLIĞI SEVİYESİNİ ÖLÇTÜ Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon’un Avrupa Üretim Üssü Oldu,İthalatı Kesildi Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek FORM ISI POMPASI ALANINDA YERLİ ÜRETİM WSHP İLE GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR DE DIETRICH MODULENS G ENTEGRE BOYLERLİ PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ GF HAKAN PLASTİK’TEN GELECEĞİ İNŞA EDENLERE GF AQUASYSTEM PP-RCT DÖRT MEVSİM KONFORUN ADI BAYMAK IOTHERM ISI POMPASI UV NANO TEKNOLOJİLİ LG UV SIRIUS KLİMA İLE TEMİZ VE SERİN HAVA TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK: CASTEL LOWARA e-LNE / e-LNT YÜKSEK VERİMLİ SİRKÜLASYON POMPALARI FRASCOLD'DAN YENİ MANYETİK SERİSİ, 2. KADEMEYE CEVAP VIESSMANN’DAN YENİ NESİL VITODENS CONNECT TÜRKİYE’NİN FARKLI İLLERİNDE İNŞA EDİLEN TOPLU KONUTLARIN YALITIMI İZOCAM’A EMANET FORM’DAN ŞİŞECAM ÜRETİM TESİSİNE, SIFIR ENERJİ TÜKETİMLİ HAVALANDIRMA SİSTEMİ

ASELSAN KONYA SİLAH SİSTEMLERİ FABRİKASININ TERCİHİ ÇATI VE CEPHE’DE RAVAGO BİNA ÇÖZÜMLERİ OLDU

TÜRKİYE’NİN EN PRESTİJLİ PROJELERİNDEN, ASELSAN KONYA SİLAH SİSTEMLERİ FABRİKASININ TERCİHİ ÇATI VE CEPHE’DE RAVAGO BİNA ÇÖZÜMLERİ OLDU

 

Silah sistemleri konusunda ASELSAN’ın sahip olduğu Ar-Ge kültürü ile Konya Bölgesinin silah üretim kabiliyetini ve çevik yaklaşımlarını bir araya getirerek, sadece yurt içi pazarı değil yurt dışı pazarlarda da önemli bir pazar payı almayı hedefleyen yatırım, Konya’da her nevi silah ve silah sistemleri başta olmak üzere savunma sanayi ürünlerine yönelik olarak araştırma, tasarım, geliştirme ve mühendislik faaliyetlerini gerçekleştirmek ve tüm bu silah, silah sistemleri ve savunma sanayi ürünlerinin üretimini, test, montaj ve entegrasyonunu gerçekleştirmek üzere Türkiye’nin en büyük savunma elektroniği kuruluşu olarak hizmet veriyor. 

 

Konyalı 24 firmanın kendi arasında kurmuş olduğu Konya Savunma Sanayi A.Ş. ve ASELSAN ortaklığı ile silah ve silah sistemleri konusunda öncü rol üstlenecek Aselsan Konya Silah Sistemleri Fabrikası, Konya Havalimanı yakınında 300 bin metrekarelik alanda inşa ediliyor. 3 bin 300 metrekarelik kapalı kullanım alanına sahip fabrikanın, mühendislik ve tasarım alanında görev yapan 820 personel ve 400 teknisyenle 1220 kişiye istihdam sağlayacağı öngörülüyor. 

 

Aselsan Konya Silah Sistemleri Fabrikasının çatı ve cephe Yalıtımında Ravago Bina Çözümleri’ nin üretimini yaptığı, Ravaber taşyünü, Bitümex bitümlü membran ve dağıtımını üstlendiği Protan PVC Membran ürünleri kullanıldı. 

 

RAVABER (5)

 

Yüksek teknolojinin ürünü olan ve proje şartnamesinde talep edilen ve 70 kpa basma dayanımını sağlayan Ravatherm 100 mm Teras Çatı Levhası, projede 28.000 m2 ve Protan SE 1,5 mm PVC Membran 30.000 m2 olarak çatı detayı için tercih edildi. Ravatherm Taşyünü, mineral lif yapısı sayesinde ses, gürültü ve olumsuz hava koşulları gibi dış etkenleri bertaraf ettiği için, huzurlu ve konforlu bir çalışma ortamı sunmaktadır. Doğal hammaddeden imal edilmiş, ekolojik ve çevre dostu bir üründür.

 

pvc membran

 

Protan SE serisi, PVC su yalıtım membranları, özellikle zorlu hava şartlarına ve güneş ışınlarına maruz kalan tüm çatılarda kullanılmak üzere geliştirilmiş, uzun ömürlü çatılar için çözümler sunar. 

 

Bitümex Rumba, SBS (Styrene Butadiene Styrene) katkılı polimer bitümlü örtüler her tür yapı tipi ve detayında ihtiyaca yönelik çözümler sunar.

Yapının dış cephe, detaylarında da Ravatherm 120 kg/m3 yoğunluğunda 5 cm kalınlığında taşyünü, hem ısı hem yangın hem de ses yalıtımı ile Konya Aselsan için binanın ilk günkü performansını koruyacak.

 

Ravago Bina Çözümleri, üretimini üstlendiği taşyünü, membran ve xps ürünlerin yanı sıra satış ve dağıtımını yaptığı Dowsil, Tyvek, Protan gibi üstün nitelikli ürün, marka ve çözümler ile Türkiye’nin en büyük ve en prestijli projelerine imzasını atmaya devam ediyor.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36