Wavin, dünya çapında nitelikli tesisatçı yetiştirmeyi hedefliyor ZeroBuild Türkiye'21 Yapı Biliminde En Yeniler İKLİM KRİZİNE DUR DİYECEK ÇÖZÜMLER ZEROBUILD TÜRKİYE’21’DE Türkiye’de Ürettiği Ekolojik Havalandırma Çözümü ile Dünya Mutfaklarını Havalandırıyor ALARKO CARRIER, TÜRKİYE’NİN İKLİM OKURYAZARLIĞI SEVİYESİNİ ÖLÇTÜ Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon’un Avrupa Üretim Üssü Oldu,İthalatı Kesildi Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek FORM ISI POMPASI ALANINDA YERLİ ÜRETİM WSHP İLE GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR DE DIETRICH MODULENS G ENTEGRE BOYLERLİ PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ GF HAKAN PLASTİK’TEN GELECEĞİ İNŞA EDENLERE GF AQUASYSTEM PP-RCT DÖRT MEVSİM KONFORUN ADI BAYMAK IOTHERM ISI POMPASI UV NANO TEKNOLOJİLİ LG UV SIRIUS KLİMA İLE TEMİZ VE SERİN HAVA TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK: CASTEL LOWARA e-LNE / e-LNT YÜKSEK VERİMLİ SİRKÜLASYON POMPALARI

KATAR TÜRKİYE’YE, ACS KLİMA KATAR’A YATIRIM YAPIYOR

ACS Klima, Katarlı iş ortağı Al Malki Group ile olan ortak yatırım AMCO (Arabian Air Conditioning Manufacturing Company) 2020 yılında Katar’ın başkenti Doha’da kurulan fabrikasında global markası olan CLIMACS adı altında üretime başlamıştır. Al Malki Group, Ortadoğu'nun mekanik, elektrik ve inşaat sektörlerinde 20 yıldan fazla tecrübeye sahip olmakla beraber, 2016 Katar (inşaat sektörü) alt yüklenici ödülü kazanmış ve yine “2016 TOP 25 MEP Contractors” listesinde ikinci sırada yer almıştır. Toplamda 3 üretim tesisi ile yıllık 1.670.0000 m2 hava kanalı üretimine sahip öncü bir üreticidir. Almalki Group Holding bünyesinde 12 ayrı firma bulunmaktadır.

 

Al Malki Holding ve ACS Klima ortaklığı ile kurulan 6.000 m2 lik ikinci üretim fabrikası sayesinde global markası olan CLIMACS artık Katar’da da üretilmektedir. ACS Klima, Katar’da çok kısa sürede 80’den fazla projeyi tamamlamış bulunmaktadır ve 500’den fazla aktif çalışan cihaz faaliyet göstermektedir. Katar projelerinden, Newport Projesi, US Air Base, Design and Build of Mixed Use Office, Amiri Guard Buildings ve Katar’ın en büyük Telekom firması olan Ooredoo Telekom Projesi ACS Klima’nın başarılı projeleri arasında yer almaktadır.

 

İhracatla Büyümeye Devam Ediyor

ACS Klima’nın 2019 yılı başından itibaren artan ihracat kapasitesi şuan %80 ihracat seviyelerine ulaşmıştır. 2020 yılında Katar’da faaliyete giren ikinci fabrikası AMCO ile Avrupa’dan sonra Ortadoğu pazarında da büyümeyi hedefliyor.

 

DSC3651

 

ACS Klima’nın 20’den fazla distribütörü ile 40’den fazla ülkeye satışları devam ediyor. Başarıyla tamamlanan önemli projeler arasında, Pakistan - Reckitt Benckiser fabrikası, Libya - Al Jazeera Media Network Binası, Pakistan - Fanavar Mobtaker Biotech İlaç Fabrikası, Kuveyt – Inayah Hastanesi, İran - KZP Pharma İlaç Fabrikası yer almaktadır. ACS Klima’nın yurt dışı pazarlardaki yatırımları ve girişimleri hızla devam etmektedir.

 

500 kw soğutma kapasitesine sahip Rooftop cihazı, Birleşik Arap Emirlikleri - Dubai Sharjah Üniversitesi için özel olarak üretilmiştir. Tüm performans testleri ACS Klima’nın kendi fabrikasında tamamlanmış olup Dubai için özel olarak ESMA Belgesi alınmıştır.

 

Yurtiçi Projelerde ACS imzası

Yurt dışının yanı sıra Türkiye içerisinde, 15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Müzesi, Hatay Expo Kompleksi, Gebze ve Giresun Tübitak AR-GE Binaları ve Giresun Stadyumu 2020 yılı içerisinde hizmet verilen başarılı projeler olarak örnek gösterilebilir.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36