YETKİLİ AĞIZDAN DOĞALGAZ FATURALARINI DÜŞÜREN ÖNLEMLER DÜNYA’NIN LİDER SU ÇÖZÜMLERİ ŞİRKETİ GRUNDFOS’TA ORGANİZASYONEL YAPILANMA İMBAT SU SOĞUTMALI PAKET KLİMA CİHAZLARI SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, YENİLİK VE SAĞLIK: FRASCOLD GENEL MERKEZİN VERİMLİLİĞİNİ ARTIRMASI İÇİN ENTEGRE PROJEYİ SUNUYOR MASDAF’TAN PETROKİMYA ENDÜSTRİSİNDE YÜKSEK VERİMLİLİK SAĞLAYAN “AKILLI ÇÖZÜMLER” “LOWARA e-SH SERİSİ” PASLANMAZ POMPALAR ENDÜSTRİYEL UYGULAMALARDA İDEAL ÇÖZÜMLER SUNUYOR CASTEL: DÜŞÜK GWP SOĞUTUCU AKIŞKANLAR İÇİN GELECEĞE HAZIR BİLEŞENLER VE ÇÖZÜMLER ALDAĞ A.Ş. İCRA KURULU BAŞKANI REBİİ DAĞOĞLU LG TERMOSİFON, ÖDÜL KAZANAN TASARIMIYLA SON DERECE ETKİLİ VE ÇEVRE DOSTU BİR PERFORMANS SUNUYOR VENCO EX-PROOF FANLAR ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ OLAY YERİ İNCELEME LABORATUVARINDA İMBAT ÇATI TİPİ KLİMA TERCİH EDİLDİ PA-FLEX KAUÇUKTAN YENİ PROJELERE DESTEK TERMOKON, KÜRESEL REFERANSLARINA TANZANYA’NIN EN BÜYÜK KESİMHANESİNİ EKLEDİ İMBAT SOĞUK DEPO CİHAZLARI NİJERYA’DA İZKA PORT BAYRAKLI’DA LOWARA POMPA VE HİDROFOR SİSTEMLERİ HİZMET VERİYOR

YOĞUŞMALI KAZANDA LİDER BAYMAK RAKİPLERİYLE ARASINDAKİ FARKI AÇIYOR

Baymak Lectus yoğuşmalı kazan ailesi bu yıl da pazar lideri oldu. Baymak, son üç yılda 20 bini aşkın Lectus kazan sattı. Çevre dostu Lectus ailesi, premix yanma teknolojisi sayesinde %111’e varan oranlarda verim sağlıyor. 

 

Baymak Lectus yoğuşmalı kazan ürün ailesi, bu yıl da pazar lideri oldu. Liderliğini daha da güçlendirerek rakiplerine fark atan Lectus ailesi %111’e ulaşan verimliliği ve üstün yakıt tasarrufu özelliği ile tüketicinin birinci tercihi olmayı sürdürüyor. Lectus ailesi, pazara sunulduğu ilk yıl itibarıyla kazandığı “Pazar Lideri” unvanını her yıl daha da ileriye taşıyor. Baymak, geçtiğimiz üç yıl içinde 20 bini aşkın Lectus yoğuşmalı kazan satışı ile birçok projenin çözüm ortağı oldu. Lectus markası, pazardaki güçlü konumu sayesinde jenerik bir isim haline geldi. Tüketiciler tarafından “yoğunlaşmalı kazan” ürünü “Lectus” adıyla talep ediliyor. Yoğuşmalı kazan pazarı güçlü liderliği sayesinde artık “Lectus pazarı” olarak anılıyor. 

 

Baymak’ın Avrupa teknolojisiyle sunduğu Lectus kazanlar, 5627 sayılı ErP-Enerji Verimliliği Direktifi kapsamında hazırlanan, “Binalarda Enerji Performansı” (BEP) yönetmeliğine tam uyumlu. Bilindiği üzere toplam kullanım alanı 2 bin metrekareden büyük olan binalarda merkezi ısıtma sistemlerinin kullanılması zorunlu. Lectus yoğuşmalı kazan ürün ailesi, bu tür binalar için sayısız avantaj sağlıyor. 

 

RAKİPSİZ BİR TEKNOLOJİ

Baymak Lectus Duvar Tipi yoğuşmalı kazan serisi içerisinde yer alan 65, 90, 115, 160 (Lectus Plus) modellerinin en büyük özelliği “Premix yanma teknolojisi”. Verimliliği belirleyen Premix teknolojisi, bir birim gaz için gerekli olan havayı yanma öncesinde gaz ile karıştırarak ideal yanma elde edilmesini sağlıyor. Eski tip kazanlarla karşılaştırıldığında Lectus kazanlardan %30 oranında daha fazla verim ve performans alınabiliyor.

Baymak, Lectus yoğuşmalı kazanlarda devreye alınma tarihi itibari ile 3 yıl garanti veriyor. Kazan dairesi çözümlerinde Baymak ürünlerinin tercih edilmesi halinde yoğuşmalı kazanlara verilen sistem garantisi 5 yıla çıkıyor.

 

YÖNETİMİ ÇOK KOLAY

Yüksek güç ve performansın bir arada sunulduğu Lectus kazanlar, kullanım kolaylıkları nedeniyle de benzersizler. Renkli, geniş LCD ekranları sayesinde sistem kolayca yönetilebiliyor. Baymak için özel üretilen RVS kaskad kontrol paneli ile 15 adet Lectus kazan tam otomasyona bağlı olarak kontrol edilebiliyor. Ayrıca her kazanı kendi başına modüle etmek de mümkün. Hem bina yöneticileri hem de bina görevlileri için kontrol ve yönetim kolaylığı sunan RVS kaskad kontrol paneli, ısıtma, kullanım sıcak suyu veya farklı bölgelerin ayrı ayrı kontrol edilmesine imkan veriyor. Bunun yanı sıra günlük ve haftalık programlama yapmak da mümkün. Sisteme uzaktan erişim sağlayan web server ara yüzü sayesinde tüm kontrol ve yönetimler uzaktan yapılabiliyor. Sistem herhangi bir sorun yaşadığında otomatik bilgilendirme ile konu merkeze ulaştırılıyor. Bu sayede sorun en kısa sürede çözümlenebiliyor. 

 

ÇEVRE DOSTU BİR ÜRÜN

Lectus yoğuşmalı kazan serisi düşük emisyon değerleriyle çevre dostu bir ürün. TS EN, CE ve ISO 9001 kalite belgesine sahip olan Lectus kazanlar doğalgaz ve LPG kullanımına uygun üretiliyor. Özel alüminyum-magnezyum-silisyum alaşımlı döküm eşanjörü sayesinde yüksek ısı iletkenliği sağlıyorlar. Fiber kaplı paslanmaz çelik modülasyonlu brülörü ve modülasyonlu fan grubu sayesinde ürünlerden maksimum verim elde ediliyor. 500x500x750 mm kompakt ölçüleri sayesinde küçük alanlarda büyük kapasitelere ulaşma imkânı sağlayan Lectus, kazan dairesi kurulumlarında da kolaylık sağlayarak tüketicinin beklentilerini eksiksiz olarak karşılıyor. 

 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Kapasite: 65, 90, 115, 160 (Lectus Plus) modelleri

15 kazana kadar kaskad çalıştırma 

Kaskad sistem baymak kazanlar için RVS Siemens Kontrol Panelleri

TS EN ve CE Belgeli, ISO 9001

Geri akım klapesi ile yüksek güvenlik

%111,3’ e varan yüksek verim

Al-Mg-Si döküm ısı eşanjörü

Paslanmaz çelik brülör

Premix modülasyon

Sessiz çalışma

Donma korumalı

%16-100 modülasyon aralığı (Lectus 115 için)

Dijital ekran

Doğalgaz ve propan ile çalışma imkanı

Kompakt ölçüler

Düşük emisyon değerleri ile çevre dostu 

100/150 mm baca bağlantısı

0,8-6 bar arası kazan su basıncı

Gaz hattı 21 Mbar gaz basıncı

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36