YETKİLİ AĞIZDAN DOĞALGAZ FATURALARINI DÜŞÜREN ÖNLEMLER DÜNYA’NIN LİDER SU ÇÖZÜMLERİ ŞİRKETİ GRUNDFOS’TA ORGANİZASYONEL YAPILANMA İMBAT SU SOĞUTMALI PAKET KLİMA CİHAZLARI SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, YENİLİK VE SAĞLIK: FRASCOLD GENEL MERKEZİN VERİMLİLİĞİNİ ARTIRMASI İÇİN ENTEGRE PROJEYİ SUNUYOR MASDAF’TAN PETROKİMYA ENDÜSTRİSİNDE YÜKSEK VERİMLİLİK SAĞLAYAN “AKILLI ÇÖZÜMLER” “LOWARA e-SH SERİSİ” PASLANMAZ POMPALAR ENDÜSTRİYEL UYGULAMALARDA İDEAL ÇÖZÜMLER SUNUYOR CASTEL: DÜŞÜK GWP SOĞUTUCU AKIŞKANLAR İÇİN GELECEĞE HAZIR BİLEŞENLER VE ÇÖZÜMLER ALDAĞ A.Ş. İCRA KURULU BAŞKANI REBİİ DAĞOĞLU LG TERMOSİFON, ÖDÜL KAZANAN TASARIMIYLA SON DERECE ETKİLİ VE ÇEVRE DOSTU BİR PERFORMANS SUNUYOR VENCO EX-PROOF FANLAR ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ OLAY YERİ İNCELEME LABORATUVARINDA İMBAT ÇATI TİPİ KLİMA TERCİH EDİLDİ PA-FLEX KAUÇUKTAN YENİ PROJELERE DESTEK TERMOKON, KÜRESEL REFERANSLARINA TANZANYA’NIN EN BÜYÜK KESİMHANESİNİ EKLEDİ İMBAT SOĞUK DEPO CİHAZLARI NİJERYA’DA İZKA PORT BAYRAKLI’DA LOWARA POMPA VE HİDROFOR SİSTEMLERİ HİZMET VERİYOR

CASTEL GO GREEN: CO2 UYGULAMALARINA AYRILMIŞ ÜRÜN GRUBU

Sentetik sıvılara dayalı soğutma sistemlerinden kaynaklanan potansiyel doğrudan emisyonlarla ilgili çevresel endişeler ve AB mevzuatı pazarı daha yüksek verimlilik ve daha düşük sera gazı emisyonlarına doğru yönlendiriyor.

 

Yeşil bir alternatif olarak, iyi termodinamik performansı, yanmaz ve toksik olmayan özellikleri nedeniyle bu talebe olası bir çözüm Karbon Dioksit (CO2; R744) ile elde edilebilir.

Çevresel açıdan bakıldığında, CO2 çok çekicidir çünkü GWP'si 1 ve ODP'si sıfırdır, giderek artan bir soğutucu akışkan haline gelir ve artan sayıda kurulumda kullanımını görür.

 

Etkili bir CO2 performansı için yüksek çalışma basınçları gereklidir.

Örneğin, sistemin kapatılması sırasında ortam sıcaklığı kritik sıcaklığa ulaşabilir ve bu sıcaklığı aşabilir, dolayısıyla basınç kritik basıncı aşabilir.

CO2'nin belirli özellikleri, soğutma sisteminin tasarımında teknik değişiklikler gerektirir.

Castel, CO2 sistemlerinin özelliklerine ve soğutucu akışkan çalışma basınçlarına uygun olacak şekilde özel olarak tasarlanmış, test edilmiş ve üretilmiş GO GREEN serisi adı verilen eksiksiz bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

Çevre, verimlilik ve maliyet azaltma, diğer birçok soğutucu akışkanın aksine, farklı uygulama çözümleri için araştırmaya odaklanıyor.

Uygulamada, piyasadaki CO2 aşağıdaki soğutucu akışkan döngülerinde uygulanır:

• Alt kritik (kademeli sistemler).

• Transkritik (yalnızca CO2 sistemleri).

• İkincil sıvı (CO2 ısı transfer sıvısı olarak kullanılır).

 

Uygulanan teknoloji, kurulumun uygulama ve lokasyon alanına bağlıdır.

 

CO2 yalıtımı günümüzde büyük ölçüde şu alanlarda kullanılmaktadır:

- Endüstriyel soğutma

- Gıda ve perakende soğutma

- Endüstriyel ve ticari klima tesisleri

- Isı pompaları

- Taşıma soğutması

 

GO GREEN Castel ürünleri, uygun teknolojide maksimum basıncı elde etmek için en iyi teknolojiyi kullanan soğutucu akışkan R744 kullanan soğutma sistemlerine kurulum için tasarlanmıştır.

PS = 60 bar kritik altı sistemler için donatılmış bakır bağlantılar.

PS = 80 bar  bakır bağlantılar, transkritik sistemler alçak basınç  ve orta basınç tarafı için donatılmıştır.

PS = 130 bar güçlendirilmiş bakır bağlantılar (K65), transkritik sistemler yüksek basınç tarafı için donatılmıştır.

PS = 140 bar paslanmaz çelik bağlantılar, transkritik sistemler için yüksek basınç tarafı için donatılmıştır.

 

2020 Genel Kataloğunu küresel vanalar, solenoid valfler, emniyet valfleri, çek valfler, filtreler, süzgeçler ve daha fazlası için web sitemizden indirin: www.castel.it

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36