ALARKO CARRIER, TÜRKİYE’NİN İKLİM OKURYAZARLIĞI SEVİYESİNİ ÖLÇTÜ Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon’un Avrupa Üretim Üssü Oldu,İthalatı Kesildi Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek FORM ISI POMPASI ALANINDA YERLİ ÜRETİM WSHP İLE GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR DE DIETRICH MODULENS G ENTEGRE BOYLERLİ PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ GF HAKAN PLASTİK’TEN GELECEĞİ İNŞA EDENLERE GF AQUASYSTEM PP-RCT DÖRT MEVSİM KONFORUN ADI BAYMAK IOTHERM ISI POMPASI UV NANO TEKNOLOJİLİ LG UV SIRIUS KLİMA İLE TEMİZ VE SERİN HAVA TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK: CASTEL LOWARA e-LNE / e-LNT YÜKSEK VERİMLİ SİRKÜLASYON POMPALARI FRASCOLD'DAN YENİ MANYETİK SERİSİ, 2. KADEMEYE CEVAP VIESSMANN’DAN YENİ NESİL VITODENS CONNECT TÜRKİYE’NİN FARKLI İLLERİNDE İNŞA EDİLEN TOPLU KONUTLARIN YALITIMI İZOCAM’A EMANET FORM’DAN ŞİŞECAM ÜRETİM TESİSİNE, SIFIR ENERJİ TÜKETİMLİ HAVALANDIRMA SİSTEMİ

MASDAF, VERİMLİ POMPA TEKNOLOJİLERİ İLE İSTANBUL ULUSLARARASI FİNANS MERKEZİ’NDE

Yüksek pompa teknolojileri ile yurt içinde ve yurt dışında ki prestijli projelere, verimli ve uzun ömürlü pompa ve hidrofor çözümleri sunan Masdaf, bu kez 2023 yılında dünyada ki en önemli 10 finans merkezi içinde yer alması hedeflenen “İstanbul Uluslararası Finans Merkezi”nin çözüm ortağı oldu.

 

Pompa sektöründe yarım asra yaklaşan tecrübesi ve mühendislik gücüyle geliştirdiği yüksek pompa ve hidrofor teknolojileri ile sektöre yön veren Masdaf, Türkiye’nin dört bir yanındaki prestijli projelerin tercihi olmaya devam ediyor.

 

Ümraniye’de yaklaşık 300 bin metre kare alan üzerine inşa edilen ve 2023 yılında dünyadaki en önemli 10 finans merkezi içinde yer alması hedeflenen “İstanbul Uluslararası Finans Merkezi”nin 1. ve 13. parselleri üzerine inşa edilecek rekreasyon alanlarında kullanılacak pompa ve hidrofor sistemlerinde; Masdaf’ın “GenIO MultiHEXA Hidrofor Grupları”, BlackBOX serisi kendinden depolu “Atık Su ve Foseptik Terfi İstasyonları”, “Islak Rotorlu Sirkülasyon Pompaları” ve “Enduro serisi Dalgıç Pompaları” tercih edildi.

1606911472 Genio Multihexa 2

Kokunun dışarı çıkmasını önlüyor

Projenin, atık su ve foseptik terfi sistemlerinde Masdaf’ın 400 - 750 litre kapasite aralığındaki “BlackBOX serisi Atık Su ve Foseptik Terfi İstasyonları” yer alıyor. BlackBOX serisi terfi istasyonları, tankın üzerinde bulunan özel kapak sayesinde içeride oluşan kokunun dışarı çıkmasını engelliyor ve Enduro serisi Dalgıç Pompalar vasıtasıyla da tank içerisinde biriken atık suyu en kısa sürede tahliye ederek, sağlıklı ve konforlu yaşam alanları sunuyor. Pompanın basma hattında bulunan toplu çek-valf ise basılan atık suyun, tanka geri dönmesini engelleyerek, çalışma kaybını azaltıyor ve bu sayede pompanın çalışma ömrünü uzatıyor.

 

Çoklu pompa sistemlerinde “eş yaşlanma” avantajı

Projede basınçlı su ihtiyacını karşılamak üzere kullanılacak su basınçlandırma sistemlerinde ise debi aralığı 5-50 m³/h aralığında değişen “Genio MultiHexa Serisi Motor Üzeri Frekans İnvertörlü Paslanmaz Çelik Hidrofor”lar hizmet verecek. MultiHexa serisi hidroforlarda kullanılan GenIO Motor Üstü Frekans İnvertörleri, sistemin değişken debili tüketim şartlarında frekans değişimini kompanze ederek, pompaların daha verimli çalışmasını ve basıncın sürekliliğini sağlıyor. Ayrıca Mod-Bus haberleşme protokolü ile dış ünitelere (bina otomasyon sistemi veya PLC gibi) anlık erişim imkanı da sağlayarak, kontrol avantajı sunuyor. Sistemin ihtiyacı doğrultusunda verimli bir şekilde çalışan akıllı pompa teknolojileri ile hem sistem verimliliği hem de enerji tasarrufu sağlanıyor.

 

Pompaların her birinin toplam çalışma saatlerini de görüntüleyen GenIO Motor Üstü Frekans İnvertörleri, çoklu pompa sistemlerinde gerçek zamanlı eş yaşlanma imkânı sunuyor. Ayrıca arıza hallerinde arızalı pompanın devre dışı bırakılmasını sağlayarak, yedek pompanın otomatik olarak devreye alınmasını ve sistemin herhangi bir aksaklığa neden olmadan çalışmasını sağlıyor.

 

Uzun çalışma ömrü

Projede kullanılan bir diğer Masdaf teknolojisi ise kirli ve atık suların transferinde etkili çözümler sunan ENDURO Dalgıç Pompalar oldu. Atık suların taşınması işlemi sırasında oluşabilecek koku ve tıkanma sorununu ortadan kaldıran dalgıç pompalar, üstün bir teknolojiye sahip olarak geliştirildi. Ayrıca Enduro Dalgıç Pompa’nın dizaynı; pompa, motor, gövde bileşenlerinde ve motor besleme kablosunun gövdeye girdiği yerde, yaşanan “sıvı sızdırma” problemini de ortadan kaldırıyor. Yaratıcı bir tasarıma sahip olan, helisel yapıdaki salmastra kutusu ise pis su içerisinde bulunan katı parçacıkları, mekanik salmastradan uzak tutarak, mekanik salmastrayı koruyor ve uzun bir çalışma ömrü sunuyor. Pompa içerisinde ise mekanik salmastradan veya herhangi bir sebepten dolayı oluşabilecek kaçakları erken şekilde uyaran “su kaçağı elektrodu” kullanılıyor.

2022 yılında tamamlanması planlanan proje; kamu bankaları, özel bankalar, oteller, alışveriş merkezleri ve 2 bin kişi kapasiteli kültür ve kongre merkezine ev sahipliği yapacak.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36