YETKİLİ AĞIZDAN DOĞALGAZ FATURALARINI DÜŞÜREN ÖNLEMLER DÜNYA’NIN LİDER SU ÇÖZÜMLERİ ŞİRKETİ GRUNDFOS’TA ORGANİZASYONEL YAPILANMA İMBAT SU SOĞUTMALI PAKET KLİMA CİHAZLARI SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, YENİLİK VE SAĞLIK: FRASCOLD GENEL MERKEZİN VERİMLİLİĞİNİ ARTIRMASI İÇİN ENTEGRE PROJEYİ SUNUYOR MASDAF’TAN PETROKİMYA ENDÜSTRİSİNDE YÜKSEK VERİMLİLİK SAĞLAYAN “AKILLI ÇÖZÜMLER” “LOWARA e-SH SERİSİ” PASLANMAZ POMPALAR ENDÜSTRİYEL UYGULAMALARDA İDEAL ÇÖZÜMLER SUNUYOR CASTEL: DÜŞÜK GWP SOĞUTUCU AKIŞKANLAR İÇİN GELECEĞE HAZIR BİLEŞENLER VE ÇÖZÜMLER ALDAĞ A.Ş. İCRA KURULU BAŞKANI REBİİ DAĞOĞLU LG TERMOSİFON, ÖDÜL KAZANAN TASARIMIYLA SON DERECE ETKİLİ VE ÇEVRE DOSTU BİR PERFORMANS SUNUYOR VENCO EX-PROOF FANLAR ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ OLAY YERİ İNCELEME LABORATUVARINDA İMBAT ÇATI TİPİ KLİMA TERCİH EDİLDİ PA-FLEX KAUÇUKTAN YENİ PROJELERE DESTEK TERMOKON, KÜRESEL REFERANSLARINA TANZANYA’NIN EN BÜYÜK KESİMHANESİNİ EKLEDİ İMBAT SOĞUK DEPO CİHAZLARI NİJERYA’DA İZKA PORT BAYRAKLI’DA LOWARA POMPA VE HİDROFOR SİSTEMLERİ HİZMET VERİYOR

EHP TEKNOLOJİSİ İLE DAHA HIZLI ISINIP DAHA AZ ÖDEME DÖNEMİ BAŞLIYOR

Konutlarda ve iş merkezlerinde ısınma için doğal gaz tüketimi arttıkça faturalar da kabarıyor. Bunun en temel nedeni ise kullanılan eski teknolojiye sahip standart petekler olarak görülüyor. Geliştirdikleri EHP teknolojisiyle dünyada ilk ve tek, bilinen en hızlı, en verimli, en maliyet etkin ve en basit ısı transfer sistemini ısıtma ürünlerinde kullanarak yüksek faturalara son vermeyi hedefleyen Enover Enerji, EHP teknolojisi ile %65’e varan oranda ekonomik tasarruf sağlıyor.

 

Kış mevsiminin yaklaşması ile birlikte havalar soğuyor. Buna bağlı olarak ısınmak için de artan doğal gaz tüketimi, yüksek faturalarla karşılaşılmasına neden oluyor. Yüksek faturaların oluşmasında 100 yılı aşkındır kullanılan eski teknoloji peteklerin rolü ise büyük paya sahip görülüyor. Isıtma ve soğutma sistemlerinde devrim yaratacak teknolojiyi geliştiren Enover Enerji, nano teknolojik partikülleri içerisinde barındırdığı EHP teknolojisinin kullanıldığı ürünlerinde %65’e varan tasarruf ile yüksek faturalara son veriyor.

 

11 Yıllık Ar-Ge Çalışmasının Ürünü

Tüm dünyada enerji verimliliğine yönelik birçok çalışma gerçekleştiriliyor. Özellikle enerjide tasarruf elde edilmesi için maliyet etkin projelerin hayata geçirilmesi çabalanıyor. 11 yıllık Ar-Ge çalışması ile birlikte başta Gazi Üniversitesi olmak üzere birçok uluslararası akredite enstitü ve kuruluş tarafından tescillenen ve tamamı patentlenen EHP teknolojisi, Türkiye’nin önemli stratejik madeni borun, nano teknolojiyle buluşmasını sağlayarak enerji verimliliğinde çok ciddi kazanım sağlıyor. Geliştirdikleri EHP teknolojisine bugüne kadar altı milyon dolara yaklaşan yatırım gerçekleştiren Enover Enerji, tamamı ileri mühendislik içeren ürünleri ile daha çabuk ısınırken daha az fatura ödemenin mümkün olduğunu kanıtlıyor.

 

Isı Transferinde Devrimin Adı: EHP

Birkaç asırdır ısının iletiminde kullanılan teknoloji kendini tekrarlıyordu. Eski teknolojinin kullanıldığı standart petekler, gerçek yaşam konforunu sağlayan 21 derecelik oda sıcaklığına yaklaşık 45 dakika gibi uzun sürelerde erişebiliyor. Zaman, enerji ve maddi tasarrufun önemli olduğu çağda ısı iletiminde bir teknoloji devrimine imza atan Enover Enerji, çeşitli geometrik şekillerde çalışabilen ve üç fazlı tek ısı transfer sistemi olan EHP teknolojisi ile daha hızlı ve verimli ısınmayı mümkün kılıyor. Öyle ki içerisinde nano teknolojik partikülleri bulunduran EHP teknolojisinin yer aldığı petekler muadillerine oranla bir odayı 18 ile 22 dakika içerisinde gerçek yaşam konforu için gerekli olan 21 dereceye ulaştırabiliyor.

 

Yüklerden Kurtularak Maliyetleri Azaltın

Eski teknolojiye sahip standart peteklerin ağırlığı 31 - 34 kilogram iken, harcanan su miktarı ise 6 litre oluyordu. Enover Enerji’nin devrim yaratan EHP teknolojisinin kullanıldığı peteklerde ise ağırlık 13,8 kilograma düşerken, ısınma için harcanan su miktarı ise 0,46 litre oluyor. Aynı zamanda peteklerin üretim maliyetlerinde de büyük kazanç oluşturan Enover Enerji, yaklaşık %66 varan bir ekonomik tasarruf sağlıyor. Ayrıca EHP teknolojisi içeren peteklerde, normal peteklerin aksine her yıl yapılan bakımlar ve temizlikler gerekmiyor.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36