YETKİLİ AĞIZDAN DOĞALGAZ FATURALARINI DÜŞÜREN ÖNLEMLER DÜNYA’NIN LİDER SU ÇÖZÜMLERİ ŞİRKETİ GRUNDFOS’TA ORGANİZASYONEL YAPILANMA İMBAT SU SOĞUTMALI PAKET KLİMA CİHAZLARI SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, YENİLİK VE SAĞLIK: FRASCOLD GENEL MERKEZİN VERİMLİLİĞİNİ ARTIRMASI İÇİN ENTEGRE PROJEYİ SUNUYOR MASDAF’TAN PETROKİMYA ENDÜSTRİSİNDE YÜKSEK VERİMLİLİK SAĞLAYAN “AKILLI ÇÖZÜMLER” “LOWARA e-SH SERİSİ” PASLANMAZ POMPALAR ENDÜSTRİYEL UYGULAMALARDA İDEAL ÇÖZÜMLER SUNUYOR CASTEL: DÜŞÜK GWP SOĞUTUCU AKIŞKANLAR İÇİN GELECEĞE HAZIR BİLEŞENLER VE ÇÖZÜMLER ALDAĞ A.Ş. İCRA KURULU BAŞKANI REBİİ DAĞOĞLU LG TERMOSİFON, ÖDÜL KAZANAN TASARIMIYLA SON DERECE ETKİLİ VE ÇEVRE DOSTU BİR PERFORMANS SUNUYOR VENCO EX-PROOF FANLAR ANKARA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ OLAY YERİ İNCELEME LABORATUVARINDA İMBAT ÇATI TİPİ KLİMA TERCİH EDİLDİ PA-FLEX KAUÇUKTAN YENİ PROJELERE DESTEK TERMOKON, KÜRESEL REFERANSLARINA TANZANYA’NIN EN BÜYÜK KESİMHANESİNİ EKLEDİ İMBAT SOĞUK DEPO CİHAZLARI NİJERYA’DA İZKA PORT BAYRAKLI’DA LOWARA POMPA VE HİDROFOR SİSTEMLERİ HİZMET VERİYOR

“Okullarda Havalandırma Sistemleri ve Pandemi” konulu webinar yapıldı

İSKİD Merkezi İklimlendirme Sistemleri faaliyetleri kapsamında organize edilen “Okullarda Havalandırma Sistemleri ve Pandemi” konulu webinar, yoğun katılımla gerçekleşti.
 
13 Kasım Cuma günü 15:00’te başlayan ve moderatörlüğünü İSKİD Merkezi İklimlendirme Komisyonu Üyesi Kerim Gümrükçüler’in yaptığı “Okullarda Havalandırma Sistemleri ve Pandemi” başlıklı webinar, İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Atasoy’un “Pandemi Döneminde Örgütlü Çalışmanın Önemi” konulu açılış konuşmasıyla başladı.  Webinarda sırasıyla Merkezi İklimlendirme Komisyonu Başkanı Süleyman Kavas “Merkezi İklimlendirme Sistemlerinde Pandemi Tedbirleri”, FNP Mühendislik ve Müşavirlik Kurucu Ortağı Makine Mühendisi Filiz Pehlivan “Kapalı Alanlarda Hava Yolu ile Bulaşma ve Okullarda Havalandırma Sistemlerinin Önemi”, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Prof. Dr. Pınar Okyay “Doktor Gözüyle Pandemi Döneminde Okullar” ve UNESCO International School of London Öğretmen Dilek Livaneli “Okullarda Türkiye ve Dünyada Uygulamalar” konularında bilgiler içeren sunumları, katılımcılarla paylaştılar.
 
İSKİD Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Atasoy pandemiyle birlikte toplumda iç hava kalitesi konusunda bir farkındalık oluştuğunun altını çizdi. İSKİD olarak iç hava kalitesinin öneminin topluma anlatılması için iletişim çalışmalarına başladıklarını ve bu kapsamda havandegissin.org sitesini açtıklarını söyledi. Okullarda iç hava kalitesinin çocukların öğrenme süreçleri ve sağlıkları üzerinde önemli etkileri olduğunu ve webinarın bu konuya katkı sağlaması amacıyla organize edildiğini sözlerine ekledi.
 
Webinar’da Kovid-19 sürecinde sektörde alınan tedbirlere ilgili bilgileri paylaşan Merkezi İklimlendirme Komisyonu Başkanı Süleyman Kavas, Kovid-19 sürecinde sektörümüzde alınan öncelikli tedbir havalandırma cihazlarının %100 taze hava ile çalıştırılması oldu. Cihazların hava debileri arttırılarak mahallere daha fazla taze hava verilmesi sağlandı. Klima santrallerinde kullanılan filtrelerde iyileştirmeler yapıldı, konfor klima santrallerinin bir kısmında dahi hepa filtre kullanımına geçildi, filtre ve cihaz bakımları bu süreçte arttırıldı bilgisini paylaştı.
 
Webinar katılımcılardan gelen soruların cevaplanmasıyla sona erdi.
 
Webinar videosuna https://iskid.org.tr/tanitim-ve-etkinlik-videolari/ üzerinden ulaşılabilir.
 
 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36