ALARKO CARRIER, TÜRKİYE’NİN İKLİM OKURYAZARLIĞI SEVİYESİNİ ÖLÇTÜ Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon’un Avrupa Üretim Üssü Oldu,İthalatı Kesildi Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek FORM ISI POMPASI ALANINDA YERLİ ÜRETİM WSHP İLE GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR DE DIETRICH MODULENS G ENTEGRE BOYLERLİ PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ GF HAKAN PLASTİK’TEN GELECEĞİ İNŞA EDENLERE GF AQUASYSTEM PP-RCT DÖRT MEVSİM KONFORUN ADI BAYMAK IOTHERM ISI POMPASI UV NANO TEKNOLOJİLİ LG UV SIRIUS KLİMA İLE TEMİZ VE SERİN HAVA TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK: CASTEL LOWARA e-LNE / e-LNT YÜKSEK VERİMLİ SİRKÜLASYON POMPALARI FRASCOLD'DAN YENİ MANYETİK SERİSİ, 2. KADEMEYE CEVAP VIESSMANN’DAN YENİ NESİL VITODENS CONNECT TÜRKİYE’NİN FARKLI İLLERİNDE İNŞA EDİLEN TOPLU KONUTLARIN YALITIMI İZOCAM’A EMANET FORM’DAN ŞİŞECAM ÜRETİM TESİSİNE, SIFIR ENERJİ TÜKETİMLİ HAVALANDIRMA SİSTEMİ

Tokat’ın Yeni Uluslararası Havalimanı’nda Aldağ İmzası

Tokat, büyük gövdeli uçakların inebilmesine uygun olmayan havalimanının yerine, yıllık 2 milyon yolcu kapasiteli 16.119 metrekarelik yeni terminal binası ve 2700 x 45 metrelik pisti, modern bir havalimanında olması gereken diğer tesisleri ile birlikte yeni uluslararası havalimanına kavuşuyor. Yeni havalimanı ile kentin yatırım, istihdam ve ticaret hacminin de artması bekleniyor. Tokat’ın hava yolu ulaşımı ile ilgili tüm engellerini ortadan kaldıracak olan yeni havalimanı için yapılan özenli seçimler arasında Aldağ, yerini aldı.
 
Uluslararası havalimanları referanslarına Tokat’ı da ekleyen Aldağ, Türkiye’nin en modern havalimanları arasında adından söz ettiren tesis için iki borulu döşeme tipi ve dört borulu yüksek basınçlı fancoiller, sıcak sulu, radyal fanlı sıcak hava apareyleri üretiyor.
 
Özel takviyeli büküm ve pres işçiliği ile şekillendirilen iç gövdesi sayesinde ses ve titreşimin engellendiği Aldağ HAE serisi döşeme tipi fancoiller, bakır borular üzerine mekanik şişirme metodu ile fikse edilen alüminyum kanatları ile en yüksek ısıl verime ulaşıyor.
 
AFC serisi yüksek basınçlı fancoillerde ise üç devirli fanlar, statik ve dinamik balansları alınarak titreşim önleyici özel kauçuk elemanlar ile gövdeye bağlandıkları için sessiz işletim koşulları sunuyor.
 
Aldağ Radyal Fanlı Sıcak Hava Apareyleri de içerdiği özel fanı sayesinde %40’a varan enerji tasarrufu sağlıyor.
 
Yeni Tokat Uluslararası Havalimanı için Aldağ güvencesi ile hizmet verecek 850 kW kapasiteli, Ecodesign yönetmeliğine uygun, hava soğutmalı soğutma grupları, -18 °C ila 55 °C sıcaklık aralığında dört mevsim güvenilir soğutmayı sağlıyor. Akıllı kontroller ve kullanıcı dostu dokunmatik ekran arayüzü, Modbus, BACnet®, LonTalk®  gibi uluslararası iletişim protokollerine uyumlu yapısıyla “akıllı soğutma” sağlayan gruplar, daha az soğutucu akışkan kullanarak daha yüksek verimlilik seviyelerine ulaşıyor.
 
 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36