İSKİD'den webinar Yeni Gaziantep Havalimanı Yapımında CIAT Soğutma Grupları ile ALDAĞ Cihazları Tercih Edildi İnsan sağlığı için en büyük risklerden biri hava kirliliği Zorlu Enerji’nin Filistin’deki Dead Sea Güneş Enerji Santrali devreye alındı YAKLAŞAN SU KRİZİNDE ÇÖZÜM YÜKSEK TEKNOLOJİLİ AKILLI KENTLER “Okullarda Havalandırma Sistemleri ve Pandemi” konulu webinar yapıldı RÜZGARDA EN AZ BEŞ YILLIK PROJE STOKUNA İHTİYAÇ VAR İklimlendirme sektöründen genç mühendislere “Mesajınız Var” Tokat’ın Yeni Uluslararası Havalimanı’nda Aldağ İmzası Kahramankazan 15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Müzesinde ALDAĞ Cihazları Tercih edildi TÜREK BU YIL “TÜREK@home” ADI ALTINDA 25 KASIM’DA BAŞLIYOR Mitsubishi Electric’ten akıllı fabrikalar için yapay zeka teknolojili yeni ürün Biruni Üniversitesinin de Tercihi ALDAĞ Oldu ALDAĞ, Rooftop Pazarına CIAT İle Hızlı Girdi ODE YALITIM’IN İHRACATTAKİ BAŞARISI ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

CASTEL'DEN YENİ KOMPAKT YAĞ AYIRICI

Sistemleriniz için kompakt bir çözüm arıyorsanız, Castel yağ ayırıcılarını seçin, bugün daha da kompakt ve ekonomiktirler.

 

Yalnızca 250 mm yüksekliğiyle bu kompakt yağ ayırıcı, çok rekabetçi bir fiyata mükemmel çalışma performansını garanti eder.

 

Uygulamalar 

Castel yağ ayırıcılar, ticari soğutma sistemlerine ve HCFC, HFC, HFO soğutucu akışkan sıvıları kullanan sivil ve endüstriyel klima tesislerine kurulum için tasarlanmıştır .(daha fazla ayrıntı için lütfen Castel Teknik departmanı ile iletişime geçin veya www.castel.it bizi ziyaret edin.)

 

Yağ ayırıcı, sıkıştırılmış gazla karıştırılan yağı çıkarır ve yağ haznesine veya kompresör karterine geri döndürerek hareketli parçalarının verimli yağlanmasını sağlar. Ayrıca, kondenser ve evaporatör ısı değişim yüzeylerindeki yağ filmini ortadan kaldırarak veya azaltarak, bu ekipmanda yüksek bir ısı değişim katsayısı sağlar.

 

Yapı

OS540 Separatör gövdesi, yeterli kalınlıkta çelik bir borudan oluşmaktadır, ayrıca uç kapakları da çelikten yapılmıştır.

 

Lehim bağlantıları çelik çubuktan işlenmiştir.

 

Dâhili mekanizma, sorunsuz uzun vadeli bir çalışma sağlamak için basittir.

 

Giriş ve çıkışa yerleştirilen uygun metal ızgaralar, gaz hızındaki hızlı düşüşle birlikte yağı soğutucudan ayırmak için ideal koşullar yaratır.

 

Tankın dibinde bulunan bir şamandıra mekanizması, yağı kompresöre geri döndürür.

 

Ayırıcının tabanı ayrıca herhangi bir demir döküntüsünü toplamak için bir oda içerir. Kalıcı bir mıknatıs, şamandıra kontrollü iğneli vananın çalışmasına zarar vermelerini veya tıkanmalarını önlemek için bu kiri tutar.

 

Kurulum

Yağ ayırıcılar OS540, kompresör ile kondansatör arasındaki tahliye hattına, yalnızca dikey konumda ve kompresöre mümkün olduğunca yakın olarak monte edilmelidir.

 

Kapalı çevrim sırasında soğutucu sıvının yoğunlaştırıcıdan yağ ayırıcısına geri dönmesini önlemek için, yoğunlaştırıcı ile yağ ayırıcı arasına bir çek valf (ayrıntılar için Castel kataloğuna bakın) takılması önerilir.

 

Yağ ayırıcı, kompresör tahliye sıcaklığında veya yakınında çalışırken en iyi performansı gösterir.

Mümkünse, ayırıcı gövdesinin soğutulmasına ve soğutucu akışkanın yoğunlaşmasına neden olabilecek yerlere kurulumdan kaçının. Bu mümkün değilse, sistemdeki soğutucunun yoğuşmasını önlemek için ayırıcının uygun çözümlerle (yalıtım, bantlı ısıtıcı veya diğer) donatılması önerilir.

 

Yağ ayırıcı takılmadan önce, ilk yağ dolumu olarak tabloda belirtilen miktarda yağlayıcı ekleyin. Separatörün iyi çalışması ve şamandıra mekanizmasına zarar vermekten kaçınmak için bu yağ ön dolumunun doğru yapılması çok önemlidir. Daima kompresör karterinde bulunan aynı tip yağlayıcı kullanın.

 

Soğutma sisteminin düzenine bağlı olarak, yağ dönüş hattını aşağıdaki konumlardan birine bağlayın:

- Doğrudan kompresör karterine.

- Varsa, kompresörün önündeki veya alıcının önündeki emiş hattına.

- Sistemin merkezi bir yağ kontrol sistemi ve kompresörlere yağ dağıtım sistemi varsa, yağ deposuna.

Yağ ayırıcısının doğru çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için, yağ dönüş hattına bir sıvı göstergesinin (ayrıntılar için Castel kataloğuna bakın) takılması tavsiye edilir.

 

2020 Genel Kataloğunu web sitemizden indirin: www.castel.it Tüm yağ kontrolleri, çek valfler ve sıvı göstergelerimizi görmek için (Daha fazlası için!).

 

Tab

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36