ALARKO CARRIER, TÜRKİYE’NİN İKLİM OKURYAZARLIĞI SEVİYESİNİ ÖLÇTÜ Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon’un Avrupa Üretim Üssü Oldu,İthalatı Kesildi Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek FORM ISI POMPASI ALANINDA YERLİ ÜRETİM WSHP İLE GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR DE DIETRICH MODULENS G ENTEGRE BOYLERLİ PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ GF HAKAN PLASTİK’TEN GELECEĞİ İNŞA EDENLERE GF AQUASYSTEM PP-RCT DÖRT MEVSİM KONFORUN ADI BAYMAK IOTHERM ISI POMPASI UV NANO TEKNOLOJİLİ LG UV SIRIUS KLİMA İLE TEMİZ VE SERİN HAVA TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK: CASTEL LOWARA e-LNE / e-LNT YÜKSEK VERİMLİ SİRKÜLASYON POMPALARI FRASCOLD'DAN YENİ MANYETİK SERİSİ, 2. KADEMEYE CEVAP VIESSMANN’DAN YENİ NESİL VITODENS CONNECT TÜRKİYE’NİN FARKLI İLLERİNDE İNŞA EDİLEN TOPLU KONUTLARIN YALITIMI İZOCAM’A EMANET FORM’DAN ŞİŞECAM ÜRETİM TESİSİNE, SIFIR ENERJİ TÜKETİMLİ HAVALANDIRMA SİSTEMİ

SUVLA ŞARAP FABRİKASI TANPERA'YI TERCİH ETTİ

Çanakkale Bölgesinin bilinen en büyük şarap üreticilerinden Suvla Şarapları, yüksek hijyen standartlarında üretim yapma amacıyla “ısıtma ve yıkama hatlarında buhar kullanımı” talebiyle Tanpera'yı tercih etti.

Öncelikli olarak ihtiyaçları olan kapasitenin doğru hesaplanabilmesi için uygulama noktaları tespit edildi. Aşamalar arasında kullanacakları buhar - yük hesapları yapılarak kendilerine 500 kg/h toplam kapasiteli “su borulu buhar jeneratörü” önerildi  ve her bir uygulama noktasındaki buhar tüketimi tespit edildi.

Bu çalışma sonucunda 500 kg/saat kapasiteli paket tip  su borulu buhar jeneratörü ve donanımları, eşanjör gruplarının  buhar hatları dizaynı, montajı  ve izolasyonu sonucu müşteriye anahtar teslim hizmet verildi. 

 

Uygulama Noktaları:

 

CIP 1-2 Hatları

Isıtılacak olan tankların kapasitesi üzerinden hesaplar yapıldığında ve ani çekiş ihtimali de göz önünde alınarak 2 farklı noktada 2.000 lt/saat kapasiteli TANPERA PRO 2000/10 akümülasyon tankları (Her bir tank için 110 kg/saat buhar tüketimi) kullanıldı. CIP hatlarında akümlasyon tanklarını beslemek üzere TANPERA Plakalı tip CIP eşanjörleri dizayn edildi    

 

Şarap Isıtma Hattı    

Fabrika yetkilileri tarafında verilen bilgiler ile 220 kg/saat toplam kapasiteli TANPERA Plakalı tip buhar eşanjörü ve pompa grubu dizayn edildi.

 

Bina Isıtma Hattı

Fabrika yetkilileri tarafında verilen bilgiler ile 150 kg/saat buhar tüketimi ile tüm ısıtma sistemini çalıştıracak TANPERA Plakalı tip buhar eşanjörü dizayn edildi.     

 

Fıçı Yıkama Hattı

Fabrika mevcutta ihtiyacı olan 60 kg/h temiz buharı (gıda maddesi ile temas edeceği için) elektrikli mini buhar jeneratörü ile üretiyordu. Elektrik maliyeti çok yüksek olacağı için fabrikada üretilen buhar ile temiz buhar jeneratörü (özel tip borulu eşanjör) üzerinden temiz buhar üretilebileceği fabrika yetkililerine bildirildi ve uygun görülmesi üzerine dizaynı tamamlanarak 60 kg/h 0,5 bar buhar temiz buhar üretebilen sistem çalışır halde müşteriye teslim edildi. Temiz Buhar jeneratörünün primer devresi 3 bar 72 kg/saat buhar ile beslenmektedir.

Yatırım maliyeti oldukça uygun olan temiz buhar jeneratörü ile firma elektrikli jeneratörlerine göre daha düşük maliyette temiz buhar üretmeye ve fıçı yıkama hatlarında kullanmaya başladı.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36