İSKİD'den webinar Yeni Gaziantep Havalimanı Yapımında CIAT Soğutma Grupları ile ALDAĞ Cihazları Tercih Edildi İnsan sağlığı için en büyük risklerden biri hava kirliliği Zorlu Enerji’nin Filistin’deki Dead Sea Güneş Enerji Santrali devreye alındı YAKLAŞAN SU KRİZİNDE ÇÖZÜM YÜKSEK TEKNOLOJİLİ AKILLI KENTLER “Okullarda Havalandırma Sistemleri ve Pandemi” konulu webinar yapıldı RÜZGARDA EN AZ BEŞ YILLIK PROJE STOKUNA İHTİYAÇ VAR İklimlendirme sektöründen genç mühendislere “Mesajınız Var” Tokat’ın Yeni Uluslararası Havalimanı’nda Aldağ İmzası Kahramankazan 15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Müzesinde ALDAĞ Cihazları Tercih edildi TÜREK BU YIL “TÜREK@home” ADI ALTINDA 25 KASIM’DA BAŞLIYOR Mitsubishi Electric’ten akıllı fabrikalar için yapay zeka teknolojili yeni ürün Biruni Üniversitesinin de Tercihi ALDAĞ Oldu ALDAĞ, Rooftop Pazarına CIAT İle Hızlı Girdi ODE YALITIM’IN İHRACATTAKİ BAŞARISI ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

GF HAKAN PLASTİK’TEN DİJİTALLEŞMEDE BİR BÜYÜK ADIM DAHA: BIM KÜTÜPHANESİ

GF HAKAN PLASTİK ÜRÜN YÖNETİMİ VE  İNOVASYON MÜDÜRÜ OZAN KOVANCI

 

Plastik boru sektörünün lider markası GF Hakan Plastik, yapı profesyonelleri ile arasındaki bilgi alışverişini ve işbirliğini güçlendirme yolunda bir adım daha attı. BIM Kütüphanesine eklenen ürünleri ile kurulacak sistemlerin planlama ve uygulamasında doğru ürün- verimli çalışma ortamının yaratılması hedefleniyor. 

 

İnşaat malzemeleri sektöründe dijitalleşme, özellikle tasarımı sanallaştırarak henüz daha tasarım aşamasında öngörülemeyecek problemleri görme; bu problemlere etkin çözümleri hızlı, efektif yöntemler bularak uygulama ve verimliliği artırma açısından son derece kritik bir öneme sahiptir.

 

Building Information Modelling (BIM) ya da Türkçe olarak Yapı Bilgi Modellemesi,  mimarlık, mühendislik, inşaat yapıları ve altyapıyı daha verimli şekilde planlamak, tasarlamak, inşa etmek ve yönetmek için kullanılan 3 boyutlu (3D) model tabanlı bir süreçtir.

 

Untitled 3

GERÇEĞE EŞ MODELLEME İLE GÜVENİLİR, DÜŞÜK MALİYETLİ VE YÜKSEK VERİMLİ DİJİTAL TASARIM

Komple bir sistem tasarımı için gerekli tüm verileri içeren Autodesk Revit® aileleri, optimize edilerek çeşitli projelerin tüm aşamalarında kullanılabilmesi için tasarımcıların hizmetine sunuluyor. Bu yapı modelleri kullanılarak;

 

Doğru, hızlı ve eksiksiz tasarım

Ürün yelpazesine genel bakış ve projelere kolayca ekleyebilme

Farklı tasarım seçeneklerinin kolayca modellenmesi ve tasarıma etkilerinin hızlıca görülerek değerlendirimesi

Gömülü malzeme listesi ve ürün açıklamaları

Gerçek zamanlı tesisat/hat uzunluğu hesapları

Farklı ölçü birimlerinde kolayca çalışabilme (Imperial/Metric sistemler)

 

konularında dijitalleşmenin faydalarından yararlanılması amaçlanıyor.

 

GF Hakan Plastik tarafından üretilen Türkiye’de bir ilk olan sessiz boru sistemlerinden Silenta Premium, Silenta 3A ve basınçlı temiz su sistemlerinin sektördeki en güçlü üyesi GF Aquasytem PP-R  ürün bileşenlerinin tamamının bulunduğu kütüphaneye, bim.gfps.com sitesinden ücretsiz olarak indirerek kullanım imkanı bulunuyor.

GF Hakan Plastik Ürün Yönetimi ve İnovasyon Müdürü Ozan Kovancı, süreçle ilgili şu açıklamalarda bulundu: “ GF Global’in 2019 yılında başlattığı çalışmanın ardından biz de ürünlerimizin BIM Kütüphanesi’ne eklenmesini sağladık. Kendi resmi veri tabanımız, bim.gfps.com’dan sonra sonra BIM kütüphanelerimizi bimobject.com‘a ekledik. Bu platform, BIM kullanıcılarına açık bir platform ve kullanıcılar BIM objelerimizi rahatlıkla kendi tasarımlarına ekleyebiliyorlar.

 

BIM platformuna geçiş yapmamızın, ürünlerimizin global bilinirliğine son derece pozitif etkisi oldu. Silenta ürünlerimiz, birçok defa bim.object.com ’da haftanın en çok indirilen ürünleri arasına girmeyi başardı. Bu aynı zamanda ürünlerimizin popülerliğini de ölçmemiz açısından bize çok iyi bir fırsat yarattı.

 

Şu anda Silenta Premium, Silenta 3A ve PP-R Aqua-system ürünlerimizin BIM kütüphanelerini oluşturduk. Devamında diğer çok satan ürünlerimizin BIM kütüphanelerini oluşturarak dijitalleşme anlamında da sektörümüzde en güçlü firmalardan biri olmayı hedefliyoruz.”  

 

1223

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36