İSKİD'den webinar Yeni Gaziantep Havalimanı Yapımında CIAT Soğutma Grupları ile ALDAĞ Cihazları Tercih Edildi İnsan sağlığı için en büyük risklerden biri hava kirliliği Zorlu Enerji’nin Filistin’deki Dead Sea Güneş Enerji Santrali devreye alındı YAKLAŞAN SU KRİZİNDE ÇÖZÜM YÜKSEK TEKNOLOJİLİ AKILLI KENTLER “Okullarda Havalandırma Sistemleri ve Pandemi” konulu webinar yapıldı RÜZGARDA EN AZ BEŞ YILLIK PROJE STOKUNA İHTİYAÇ VAR İklimlendirme sektöründen genç mühendislere “Mesajınız Var” Tokat’ın Yeni Uluslararası Havalimanı’nda Aldağ İmzası Kahramankazan 15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Müzesinde ALDAĞ Cihazları Tercih edildi TÜREK BU YIL “TÜREK@home” ADI ALTINDA 25 KASIM’DA BAŞLIYOR Mitsubishi Electric’ten akıllı fabrikalar için yapay zeka teknolojili yeni ürün Biruni Üniversitesinin de Tercihi ALDAĞ Oldu ALDAĞ, Rooftop Pazarına CIAT İle Hızlı Girdi ODE YALITIM’IN İHRACATTAKİ BAŞARISI ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

SEMBOL İNŞAATIN TERCİHİ ALDAĞ

Sembol İnşaat Kamu-Özel Ortaklığı Modeliyle İnşa Ettiği "Kervan Saray" Adlı Çok Fonksiyonlu Tesisin Yapımında ALDAĞ Klima Santralleri Kullanıldı.
 
Kırgızistan’ın Türkistan kentinde, kamu-özel ortaklığı modeliyle inşa edilen Kervan Saray çok fonksiyonlu turistik tesis, 101 milyon USD hacminde bir yatırımla hayata geçiyor. Bu uluslararası tesis, otellerin yanı sıra, pazar yeri, restoranlar ve yapay bir göleti bünyesinde barındırıyor. 
Kazakistan 2025 Stratejik Planı çerçevesinde “herkes için bir şehir” anlayışıyla yeniden tasarlanan ve “2023 Türkistan Kültür Başkenti” etkinliklerine ev sahipliği yapması planlanan yeni çehreye sahip olacak kentin yeni turizm cazibe merkezi de Kervan Saray olacak.
 
Kent için kritik öneme sahip bu projede iklimlendirme sistemlerine Aldağ hayat verecek. Merkezi iklimlendirme sistemlerinin kalbi sayılan klima santralleri, Türkiye’nin Merkezi İklimlendirme alanındaki en büyük tesisinde üretilecek. Aldağ’ ın Manisa Akhisar Tesisi’ nde bu proje için üretilecek 2.500-14.000 m3/h debi aralığındaki Klima Santralleri; işletim ömrü boyunca Aldağ güvencesinde olacak. 
 
Güvenilir iç hava kalitesini ekonomik işletme koşulları ile birlikte sunan Aldağ, bu proje için aynı zamanda ısı geri kazanım cihazları da üretecek. 
 
Bu cihazlar sayesinde; dışarı atılan hava ile birbiri ile temas etmeksizin içeri alınan hava arasında zıt hava akımı ile havadan havaya ısı transferi yapılarak iç ortama kazandırılacak sıcaklık sayesinde en az %30 enerji tasarrufu gerçekleşecek.
 
 
 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36