ISOMER, BOSCH KALİTESİNİ TÜM TÜRKİYE’YE TAŞIYACAK LG’den Multi Split Klima Seçenekleri GF Hakan Plastik, ihracatta gücünü artırıyor BUKHARA COTTON FABRİKASINDA İMBAT HASSAS KONTROLLÜ KLİMA TERCİH EDİLDİ İklimlendirme Sektörünün En İyi İhracatçıları Ödüllerine Kavuştu Bosch Termoteknoloji, İklimlendirme Alanında Social Media Awards Altın Ödülün Sahibi Oldu İSİB’İN SANAL HEYET ORGANİZASYONU UKRAYNA İLE DEVAM EDİYOR SEMBOL İNŞAATIN TERCİHİ ALDAĞ Kombinin mucidi Vaillant’ın logosu yenilendi İPRAGAZ VE ODE YALITIM İŞ BİRLİĞİ YALITIM UYGULAMACILARINA TASARRUF, VERİM VE ZAMAN KAZANCI SUNACAK ÜÇAY MÜHENDİSLİK’İN 2021 HEDEFİ 30 BİN DAİKİN KOMBİ Çimtaş’ta Aldağ Klima Santralleri Tercih Edildi Sanko Enerji Salihli’de Robotik Kodlama Sınıfı açtı Bosch Termoteknoloji #İyiörnekol Hareketi ile Farkındalık Yaratıyor 26. lCCl Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı başladı

MİMSAN’DAN YENİ NESIL ISITMA TEKNOLOJİSİ: “MSK SICAK SU KAZANI”

Isıtma sektörünün inovatif markası Mimsan, yerli ve yüksek teknoloji misyonuyla uluslararası standartlarda geliştirdiği ve 2020 yılının ilk yarısında piyasaya sunduğu yeni nesil “MSK Katı Yakıtlı Üç Geçişli Otomatik Yüklemeli  (stokerli) Sıcak Su Kazanı” ile %85’e varan oranlarda yüksek yanma verimi sağlayarak hem yakıt tüketimini azaltmayı hem de buna bağlı olarak atmosfere salınan atık gaz oranını düşürmeyi hedefliyor. Yükselen enerji maliyetleri hem bireylerin hem de işletmelerin düşük maliyetli merkezi ısıtma teknolojilerine olan talebini her geçen gün artırıyor. 37 yıldır verimli merkezi ısıtma teknolojilerine odaklanan Mimsan Grup, ısıtmada atık enerji miktarını azaltarak hem çevreyi koruyor hem de enerji maliyetlerini düşürerek ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Türkiye’de her 100 doların yaklaşık 16 dolarının enerji için harcandığını ve enerjinin %75’inin ithal edildiğini belirten MİMSAN Grup CEO’su H. Ahmet İlhan, MİMSAN Grup olarak geliştirdikleri merkezi ısıtma teknolojileri ile daha az enerjiyle yüksek konfor sunmayı hedeflediklerini belirtti. İlhan: “Çevreye duyarlı binalar ve işletmeler için enerjiyi verimli kullanan teknolojiler geliştirmeliyiz. Çünkü binalarda tüketilen enerjinin %85’i ısıtma ve soğutma sistemlerinde kullanılıyor. Bu nedenle ısıtma teknolojileri, enerji verimliliği açısından büyük önem arz ediyor. Müşterilerimizin ihtiyacına uygun olarak geliştirdiğimiz kazan teknolojilerinde her türlü yakıtın (biyokütle, katı, sıvı, gaz vb.) yakılması yöntemiyle enerji kaynaklarını değerlendirerek, ülke ekonomisine katkı sunuyoruz. Ayrıca Türkiye’nin yıllık sera gazı emisyonunun %12’sini oluşturan ısıtma teknolojilerini, verimli ve çevreci donanımlara sahip olacak şekilde geliştirerek hem enerjiyi verimli kullanmayı hem de sera gazı salınımını azaltmayı hedefliyoruz.” dedi.

İlhan, Mimsan’ın yerli ve yüksek teknoloji misyonuyla uluslararası standartlarda geliştirdiği ve 2020 yılının ilk yarısında piyasaya sunduğu yeni nesil “MSK Katı Yakıtlı Üç Geçişli Otomatik Yüklemeli  (stokerli) Sıcak Su Kazanı” ile %85’e varan oranlarda yüksek yanma verimi sağladıklarını belirtti. İlhan sözlerine şöyle devam etti: “MSK Sıcak Su Kazanı” ile yüksek yanma verimi sağlayarak hem yakıt tüketimini azaltmayı hem de buna bağlı olarak atmosfere salınan atık gaz oranını düşürmeyi hedefledik. Üç geçişli, katı yakıtlı, otomatik yüklemeli (stokerli) olarak geliştirilen çevre dostu  “MSK Sıcak Su Kazanı”, düşük işletme giderleri ve uzun kullanım ömrü ile merkezi ısıtma sistemleri için özel olarak tasarladık. Bu yeni nesil teknolojinin sahip olduğu otomatik yakıt yükleme sistemi ile yakıt yüklemesi alttan, helezon vasıtası ile gerçekleştirilirken, yanma üstte devam ediyor. Helezon yükleme sisteminin özel tasarımı ile dumanın helezon borusundan bunkere geçişi engellenerek, verimli bir yanma sağlanıyor. Modüler olarak dizayn edilen döküm pota sistemi, montaj ve demontaj işlemlerinde kolaylık sağlıyor. Ulusal ve uluslararası normlara uygun olarak terzi usulü üretebildiğimiz MSK kazan teknolojilerinin, ısı kaybı hesapları da uzman mühendislerimiz tarafından yapılıyor. Bu sayede kazan teknolojilerinde doğru kapasite tespiti yaparak, binalarda ve işletmelerde ki yüksek enerji sarfiyatlarının önüne geçiyoruz.”

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Baymaklife-38