AVenS’ in Yeni viral savaşçısı Vortice DEPURO EVO POMSAD’TAN BATARYA HAMLESİ VE AVRUPA BİRLEŞİK SU ETİKETİ Solarex İSTANBUL 2021 Bulaşı riskini azaltmak için Temiz Hava Dolabı geliştirdi ATLAS COPCO’DAN TÜRK SANAYİSİNE ÜCRETSİZ ANALİZ HİZMETİ Nobel İlaç Düzce Üretim Tesisi’nde ALDAĞ Güvencesinde CIAT Fancoil Cihazları Tercih Edildi GF Hakan Plastik yalınlaşıyor BİN 400 KOBİ MÜHENDİSLİK DESTEĞİ İLE KORUNACAK Tavuk Gübresinin Bertarafı ile 2.3MWe Elektrik Üretilecek Yapı sektöründe dönüşüm rüzgarı SÜT-D DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ ÇAĞRISI Türkiye’nin En kapsamlı Engelsiz Yaşam Merkezi’nde ALDAĞ Güvencesi ile CIAT Soğutma Grupları Tercih Edildi 35 ÜLKENİN FİKİR ÖNDERLERİ ZEROBUILD FORUM’DA SIFIR ENERJİ BİNALARI KONUŞACAK Bahçeşehir Kolejlerinin Tercihi Yine Aldağ Oldu İzmir’in tarihi stadyumu E.C.A ile iklimlendiriliyor

15. ULUSAL TESİSAT MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ VE teskon+sodex FUARI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Makina Mühendisleri Odası adına İzmir Şubesi yürütücülüğünde düzenlenen ve sektörün en önemli buluşma noktalarından olan Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi için Düzenleme ve Yürütme Kurulu ilk toplantılarını gerçekleştirerek çalışmalara başladı. 
 
Düzenleme ve Yürütme Kurulu toplantıları, COVID-19 salgını nedeniyle kişisel mesafenin korunabilmesi amacıyla çevrim içi olarak gerçekleştirdi.
 
DÜZENLEME KURULU TOPLANTISI
TESKON 2021 Düzenleme Kurulu ilk toplantısı, 15 Temmuz 2020 tarihinde 10 üyenin katılımı ile düzenlendi. Odamız Yönetim Kurulu Üyesi Harun Erpolat başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Adana, Ankara Antalya, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin ve Samsun Şube temsilcileri katıldılar. Toplantıda bir önceki kongre hakkında genel bilgilendirme yapıldı ve 15. kongrenin 2-5 Haziran 2021 tarihlerinde Odamız Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi, İzmir’de yapılmasına karar verildi. Kongre Yürütme Kurulu’nun belirlendiği toplantıda Kongre Sekreteri olarak Şubemiz Teknik Görevlisi Sungu Köksalözkan belirlendi. 
 
YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI
Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi Yürütme Kurulu ilk toplantısını 25 Temmuz 2020 tarihinde gerçekleştirdi. Toplantıya, Yürütme Kurulu Üyeleri Arslan Çağlayan Gürel, Ebru Karakıran, Güniz Gacaner Ermin, Kemal Gani Bayraktar, Kirami Kılınç, Mehmet Soğancı, Necmi Varlık, Nurdan Yıldırım, Seçkin Erdoğmuş ve Ziya Haktan Karadeniz'in yanı sıra Kongre Sekretaryası adına Sungu Köksalözkan ve Önder Sözen katıldı. Toplantıda, Yürütme Kurulu Başkanlığı'na Ziya Haktan Karadeniz seçildi ve etkinliğe ilişkin çalışmalar başladı.
 
Toplantıda ayrıca ilk çağrı broşürü ve afişin hazırlanarak duyuruların başlamasına ilişkin çalışmalar gerçekleştirildi. Bu kapsamda bildiri konuları ve bildiri takvimi için görüşler oluşturularak Bilim Kurulu’yla paylaşıldıktan sonra son şeklinin verilmesine karar verildi.
 
TESKON 2021 ANA TEMA: MEKANİK TESİSATTA DÖNÜŞÜM
Tesisat mühendisliği alanında enerji verimliliği, dijitalleşme ve iç çevre kalitesi ana başlıklarının yanında, küresel salgın sırasında hastalıkların yayılmasında mekanik tesisat bileşenlerinin etkisi de önemli bir başlık haline geldi.  Şimdiye kadar uygulanan çözümlerin salgın sırasında kullanılamaz hale gelmesi ya da çok özel önlemler altında kullanılabilmesi nedeniyle önümüzdeki yıllarda mekanik tesisat bileşenlerinin yeni yaklaşımlarla tasarlanması ve mevcut sistemlerin dönüşümü öncelikli gündemimiz olacak. Bu fikirler doğrultusunda TESKON 2021'in ana teması "Mekanik Tesisatta Dönüşüm" olarak belirlendi. Tesisat mühendislerini bekleyen bu zorlu süreç için TESKON 2021’in sadece güncel araştırmaların ve günümüz teknolojisinin sunulduğu bir ortam değil, geleceğin tartışıldığı ve şekillendiği, mekanik tesisatta yaşanacak yüksek nitelikli dönüşüme yön verecek itici güç olması hedefleniyor.
 
BİLDİRİ GÖNDERİM TARİHLERİ YAYINLANDI
Kongrede öngörülen konularda sunulmak istenen bildirilere ait son tarihler aşağıda verilmiştir.
 
16 Ekim 2020 Bildiri özetlerinin kongre sekretaryasına gönderilmesi
6 Kasım 2020 Bildiri özetlerinin değerlendirilmesi ve yazarlarına sonucun iletilmesi
5 Şubat 2021 Tam metin bildirilerinin kongre sekretaryasına gönderilmesi
16 Nisan 2021 Bildirilerin değerlendirilmesi ve sonuçların yazarlara iletilmesi
30 Nisan 2021 Kongre Programının yayımlanması
 
Bildiri gönderimlerini http://omys.mmo.org.tr/teskon adresinden yapabilirsiniz. (Internet Exporer Kullanılmalıdır.)
Kongre ile ilgili güncel bilgileri mmoteskon.org adresinden edinebilirsiniz.
 
düzenleme fotoğrafyürütme fotoğraf
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36