AVenS’ in Yeni viral savaşçısı Vortice DEPURO EVO POMSAD’TAN BATARYA HAMLESİ VE AVRUPA BİRLEŞİK SU ETİKETİ Solarex İSTANBUL 2021 Bulaşı riskini azaltmak için Temiz Hava Dolabı geliştirdi ATLAS COPCO’DAN TÜRK SANAYİSİNE ÜCRETSİZ ANALİZ HİZMETİ Nobel İlaç Düzce Üretim Tesisi’nde ALDAĞ Güvencesinde CIAT Fancoil Cihazları Tercih Edildi GF Hakan Plastik yalınlaşıyor BİN 400 KOBİ MÜHENDİSLİK DESTEĞİ İLE KORUNACAK Tavuk Gübresinin Bertarafı ile 2.3MWe Elektrik Üretilecek Yapı sektöründe dönüşüm rüzgarı SÜT-D DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ ÇAĞRISI Türkiye’nin En kapsamlı Engelsiz Yaşam Merkezi’nde ALDAĞ Güvencesi ile CIAT Soğutma Grupları Tercih Edildi 35 ÜLKENİN FİKİR ÖNDERLERİ ZEROBUILD FORUM’DA SIFIR ENERJİ BİNALARI KONUŞACAK Bahçeşehir Kolejlerinin Tercihi Yine Aldağ Oldu İzmir’in tarihi stadyumu E.C.A ile iklimlendiriliyor

KIYI İSTANBUL’DA İKLİMLENDİRME ÇÖZÜMÜ İMBAT’TAN

Kıyı İstanbul projesinin iklimlendirmesinde, İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri tercih edildi. Enerji verimliliği yüksek ve yüzde yüz yerli tasarıma sahip, 120 kW - 155 kW soğutma kapasitesi aralığındaki İmbat çatı tipi klimalar, projenin sağlıklı ve ideal iklim koşullarını sağlayacak.

 

146 dönüm üzerine kurulacak ve marina, çarşı, otel birimleriyle 4.000’i aşkın kişiye istihdam sağlayacak olan Kıyı İstanbul Projesi, tarihi Mimar Sinan Köprüsü'nün bulunduğu Büyükçekmece’de göl ile denizin birleştiği noktadan başlayarak E5 karayolu paralelinde toplamda 1.200 metrelik sahil şeridi boyunca konumlanacak.

 

Dev projede 152 odalı otel, 1000 yat kapasiteli marina ve açık hava müzesi niteliğinde iki katlı çarşı yer alıyor. 81.000’i kapalı 7.000’i açık olmak üzere toplamda 88.000 metrekarelik alan üzerine kurulu olan Çarşı bölümünde 200'ün üzerinde mağaza yer alacak. Kesintisiz Marmara denizi manzarasıyla açık teraslara konumlandırılan premium restoranları ile dünya mutfağından seçkin örnekler sunacak. İmbat, çatı tipi klimalarıyla projenin Çarşı bölümü içinde yer alacak.

 

Kıyı İstanbul projesinin iklimlendirmesinde de yerli tasarım ve mühendislik gücü ile İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri’nin tercih edilmesi, markaya duyulan güvenin ve yerli tasarıma verilen önemin de bir göstergesi oldu.

 

İmbat çatı tipi klima cihazları İmbat tasarımına özel geliştirilmiş yazılımla kontrol edilmektedir. Uzaktan kumanda ve kontrol ile bina yönetim sistemlerine bağlanabilir, uzaktan set değerleri izlenebilir ve ayarlanabilir özelliktedir. Değişken soğutma yüklerine göre kompresörler eşit yaşlanmakta ve maksimum enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

Çevre dostu R-410A soğutucu gazının kullanıldığı İmbat çatı tipi klima cihazları; günlük, haftalık programlanabilen, Modbus veya Bacnet bina yönetim sistemlerine uyumludur. Uzaktan kumanda kontrolü ile kullanıcılarına gerekli mahal iklimlendirmesini oda içinden kontrol edebilme imkanı sunmaktadır.

İmbat uzun yıllardır birden fazla kompresörlü cihazlarında, aynı soğutma devresine farklı güçlerde kompresörlerin tandem olarak bağlandığı asimetrik soğutma teknolojisini standart olarak sunmaktadır.  Bu sayede mikroişlemci kontrolü ile değişken soğutma yüklerine göre kompresörler otomatik olarak sırayla çalışmakta, kompresörler eşit yaşlanmakta ve maksimum enerji tasarrufu ile en verimli soğutma sağlanmaktadır. Asimetrik kompresör uygulamasında kısmi yüklerde verim artmakta, farklı güçteki kompresörlerin tek tek çalışmaları ile kompresörlerin devreye girip çıkma sayıları azalmakta ve ömrü uzamaktadır. Kompresör sayısından fazla kapasite kontrol kademesi ile yük değişimlerine en uygun cevap sağlanmaktadır.

 

İmbat çatı tipi klimalar galvaniz iki sac arasında, 70 kg/m3 yoğunluklu ve taş yünü izolasyonludur. Dış cephe saclar galvaniz üzeri fırın boyalıdır. Bu özellikler iyi izolasyon, uzun ömür, hijyenik ve yangına dayanıklılık sağlamaktadır. İmbat çatı tipi klima cihazları %100 dış hava ile çalışabilmektedir. Proje ve mahal ihtiyacına göre özel tasarlanabilen üfleme yönleri alttan, alından, üstten veya alttan seçilebilmektedir.

 

Sahip olduğu bilgi ve deneyim ile sektöründe ilklere imza atan İmbat, yerli üretici olarak 21 yıldan bu yana çatı tipi klimaların tasarımı ve üretimini gerçekleştirmektedir. Türkiye ve uluslararası pazarlara sunduğu ürünlerle, mühendislik anlayışını dünyaya ulaştırmaktadır.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36