ALARKO CARRIER, TÜRKİYE’NİN İKLİM OKURYAZARLIĞI SEVİYESİNİ ÖLÇTÜ Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon’un Avrupa Üretim Üssü Oldu,İthalatı Kesildi Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek FORM ISI POMPASI ALANINDA YERLİ ÜRETİM WSHP İLE GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR DE DIETRICH MODULENS G ENTEGRE BOYLERLİ PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ GF HAKAN PLASTİK’TEN GELECEĞİ İNŞA EDENLERE GF AQUASYSTEM PP-RCT DÖRT MEVSİM KONFORUN ADI BAYMAK IOTHERM ISI POMPASI UV NANO TEKNOLOJİLİ LG UV SIRIUS KLİMA İLE TEMİZ VE SERİN HAVA TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK: CASTEL LOWARA e-LNE / e-LNT YÜKSEK VERİMLİ SİRKÜLASYON POMPALARI FRASCOLD'DAN YENİ MANYETİK SERİSİ, 2. KADEMEYE CEVAP VIESSMANN’DAN YENİ NESİL VITODENS CONNECT TÜRKİYE’NİN FARKLI İLLERİNDE İNŞA EDİLEN TOPLU KONUTLARIN YALITIMI İZOCAM’A EMANET FORM’DAN ŞİŞECAM ÜRETİM TESİSİNE, SIFIR ENERJİ TÜKETİMLİ HAVALANDIRMA SİSTEMİ

KALYON HOLDİNG TAM ENTEGRE GÜNEŞ ENERJİSİ PANELİ FABRİKASINDA ALDAĞ TERCİH EDİLDİ

KALYON HOLDİNG TARAFINDAN KURULAN, TÜRKİYE’NİN İLK TAM ENTEGRE GÜNEŞ ENERJİSİ PANELİ FABRİKASINDA ALDAĞ KLİMA SANTRALLERİ VE ISI GERİ KAZANIM CİHAZLARI TERCİH EDİLDİ

 

Kalyon Güneş Teknolojileri Üretim A.Ş., tarafından Ankara Başkent Organize Sanayi’de inşa edilen, üretim birimleri ve yardımcı tesisler ile birlikte toplam 80.000 m² kapalı alana sahip entegre güneş paneli tesisi, PV panel üretiminin entegre olarak tek çatı altında toplandığı tek tesis olma özelliğine sahip. Yıllık 500 MW fotovoltaik modül üretimi kapasitesine sahip tesis, Türkiye'nin ilk, Avrupa ve Orta Doğu'nun tek entegre güneş paneli tesisi olarak 19 Ağustos’ta hizmete girdi. Yatırım tutarı 400 milyon doları bulan tesis gerçekleştireceği üretimle her yıl yaklaşık 100 milyon dolarlık panel ithalatını önleyecek. Tesiste üretilen panellerin yerlilik oranı yüzde 70'in üzerinde olacak. Bu tesiste güneş enerjisi teknolojilerinin geliştirilmesi için bir Ar-Ge merkezi kurulacak ve bu merkezde 100 araştırmacı faaliyet gösterecek. Ar-Ge Merkezi'ne 10 yılda yaklaşık 90 milyon dolar kaynak aktarılacak. Türkiye’nin yenilenebilir enerji yatırımları arasında önemli bir yere sahip olan tesiste Aldağ A.Ş.’nin klima santrali, ısı geri kazanım cihazları ve sıcak hava apareyleri hizmet verecek. 

Hiçbir şekilde kaynaklı birleştirme yapılmadığı için gövde iç yüzeyleri tamamen pürüzsüz, yıkama, silme kolaylığına sahip, EUROVENT belgeli 13.000 m3 kapasiteli klima santrali, tesisin çevresel duyarlılıklarını hassasiyetle gözetiyor.

Aldağ A.Ş.’nin kanal tipi, elektrikli ısıtıcılı ve modbus protokolü ile uyumlu ısı geri kazanım cihazları, %70 verimlilikteki ısı eşanjörü ile %30 enerji tasarrufu gerçekleştirir. Bu tesiste kullanılacak sıcak hava apareyleri, bakır boru alüminyum kanatlı, yüksek verimli ısıtıcı bataryalara sahiptir. Sessiz ve güvenli çalışan fanı, 230 V 50 Hz şebekeden beslenir. Bu fan grubu ile %40 enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36