ALARKO CARRIER, TÜRKİYE’NİN İKLİM OKURYAZARLIĞI SEVİYESİNİ ÖLÇTÜ Çukurova Isı, ABD’li Roberts-Gordon’un Avrupa Üretim Üssü Oldu,İthalatı Kesildi Termo Teknik ürünleri ile bu kış sıcak geçecek FORM ISI POMPASI ALANINDA YERLİ ÜRETİM WSHP İLE GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR DE DIETRICH MODULENS G ENTEGRE BOYLERLİ PREMIX TAM YOĞUŞMALI KOMBİ ALDAĞ’DAN TÜRKİYE’NİN EN İYİ EUROVENT TB1 SINIFI KLİMA SANTRALİ GF HAKAN PLASTİK’TEN GELECEĞİ İNŞA EDENLERE GF AQUASYSTEM PP-RCT DÖRT MEVSİM KONFORUN ADI BAYMAK IOTHERM ISI POMPASI UV NANO TEKNOLOJİLİ LG UV SIRIUS KLİMA İLE TEMİZ VE SERİN HAVA TEKNOLOJİYE SIÇRAMAK: CASTEL LOWARA e-LNE / e-LNT YÜKSEK VERİMLİ SİRKÜLASYON POMPALARI FRASCOLD'DAN YENİ MANYETİK SERİSİ, 2. KADEMEYE CEVAP VIESSMANN’DAN YENİ NESİL VITODENS CONNECT TÜRKİYE’NİN FARKLI İLLERİNDE İNŞA EDİLEN TOPLU KONUTLARIN YALITIMI İZOCAM’A EMANET FORM’DAN ŞİŞECAM ÜRETİM TESİSİNE, SIFIR ENERJİ TÜKETİMLİ HAVALANDIRMA SİSTEMİ

SCHNEIDER ELECTRIC, YENİ NESİL HASTANE PROJESİ LİV HOSPİTAL GAZİANTEP’İN ÇÖZÜM ORTAĞI OLDU

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, Türkiye’de dijital hastane konseptinin öncülerinden Liv Hospital Gaziantep’in çözüm ortaklığını üstleniyor. 

 

Çevreye duyarlılığın, enerji verimliliğinin ve hasta güvenliği ve memnuniyetinin en üst düzeyde öncelik olarak belirlendiği projede, Schneider Electric’in Ecostruxure mimarisi ve yenilikçi çözümleri tercih ediliyor. Böylece Nesnelerin İnterneti ve bulut tabanlı geleceğin otomasyon çözümlerinden yararlanılarak bölgesel bir ilk yaratılıyor. Schneider Electric ayrıca EcoXpert ve EcoStruxure Power gibi çözümleriyle tasarımdan uygulamaya her adımda projeye katkı sağlıyor.

 

Müşteri odaklı yaklaşımıyla şirket, otomasyon başta olmak üzere alçak gerilim, orta gerilim, yapısal kablolama, anahtar priz gibi ürün gruplarında projeye özel çözümler yaratmaya odaklanıyor. Liv Hospital Gaziantep’te yeni nesil Power Monitoring Expert ve Power Scada Operations yazılımlarına ek olarak Ecostruxure mimarisinin en üst katmanında bulunan Power Advisor yazılımı da kullanılıyor. Bulut tabanlı bu yazılım, enerji kalitesi ve verimliliği ile ilgili aksiyonları önleyici bakım bildirim ve raporlamaları sunuyor. Tüm bu çözümler sayesinde projede %30’a varan enerji tasarrufu ve %20’nin üzerinde operasyonel maliyet tasarrufuna ulaşılması hedefleniyor. 

 

Böylece Schneider Electric çözümleriyle yaratılan uçtan uca dijital bir sistem projenin belkemiğinde yer alıyor. Bu da hastanenin sürdürülebilir, güvenilir, verimli ve güvenli bir hizmet sunmasını garanti altına alıyor. Ayrıca şirket, bu yenilikçi çözümleriyle sağlanacak enerji ve operasyonel verimlilik ile yatırım maliyetinin 2 yıl içerisinde geri dönüşünü sağlamayı taahhüt ediyor.  

 

Geleceğin hastanesi Gaziantep’te yükseliyor

Liv Hospital Gaziantep, Türkiye’de dijital hastane konseptinin yaygınlaşması, daha verimli ve kesintisiz enerjiye sahip hastaneler yaratılması açısından büyük bir öneme sahip. Kullanılan yeni nesil teknolojilerle projenin emsal teşkil edeceğine değinen Schneider Electric yetkilileri şehir hastaneleri ve özel hastanelerde sahip olduğumuz tecrübenin hem ülkemizde hem de bölgede örnek alındığını görüyoruz. Liv Hospital Gaziantep projesi de bölgesel çapta ilklere imza atacak ve geleceği şekillendirecek bir çalışma. 2018 yılında ilk kez düzenlediğimiz Innovation Summit Istanbul’da temellerini attığımız iş birliğimizle, Liv Hospital ailesinin güçlü ve yenilikçi bir üye kazanmasında rol almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu sayede ülkemize ekonomik ve toplumsal değer sunan çalışmalarımıza da bir yenisini eklemiş bulunuyoruz" dedi.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36