İSKİD'den webinar Yeni Gaziantep Havalimanı Yapımında CIAT Soğutma Grupları ile ALDAĞ Cihazları Tercih Edildi İnsan sağlığı için en büyük risklerden biri hava kirliliği Zorlu Enerji’nin Filistin’deki Dead Sea Güneş Enerji Santrali devreye alındı YAKLAŞAN SU KRİZİNDE ÇÖZÜM YÜKSEK TEKNOLOJİLİ AKILLI KENTLER “Okullarda Havalandırma Sistemleri ve Pandemi” konulu webinar yapıldı RÜZGARDA EN AZ BEŞ YILLIK PROJE STOKUNA İHTİYAÇ VAR İklimlendirme sektöründen genç mühendislere “Mesajınız Var” Tokat’ın Yeni Uluslararası Havalimanı’nda Aldağ İmzası Kahramankazan 15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Müzesinde ALDAĞ Cihazları Tercih edildi TÜREK BU YIL “TÜREK@home” ADI ALTINDA 25 KASIM’DA BAŞLIYOR Mitsubishi Electric’ten akıllı fabrikalar için yapay zeka teknolojili yeni ürün Biruni Üniversitesinin de Tercihi ALDAĞ Oldu ALDAĞ, Rooftop Pazarına CIAT İle Hızlı Girdi ODE YALITIM’IN İHRACATTAKİ BAŞARISI ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

HT Solar’dan rekor üretim

Türkiye’den dünyaya tedarik ettiği güneş panelleri 1GW’a ulaştı
 
Dünyanın en büyük güneş paneli üreticilerinden HT Solar, kurulduğu 2016 yılından bugüne dek küresel güneş paneli sevkiyatının 1GW’a ulaştığını açıkladı. 2019 yılında sadece ABD pazarına 400 MW güneş paneli ihracatı gerçekleştiren şirket, ABD’nin yanı sıra Avrupa ülkeleri, Ortadoğu, Güney Amerika ve Balkan Ülkelerine de güneş paneli ihraç ediyor. Türkiye pazarında da lider üretici konumda bulunan HT Solar, ISO 500 Büyük Sanayi Kuruluşları 2019 Listesi’ndeki sıralamasını da 2018 yılına göre 160 sıra birden yükselterek 191. sıraya yükseltti.
 
İstanbul Tuzla’daki fabrikasında yıllık 800 MW’lık güneş paneli üretim kapasitesi ve 400 MW’lık güneş hücresi üretim kapasitesine sahip olan HT Solar, başta ABD olmak üzere Avrupa ve Ortadoğu pazarlarına da ihracat gerçekleştiriyor. ABD ve Avrupa’nın ihracat şartları için gerekli tüm sertifikalara sahip olan HT Solar, kurulduğu 2016 yılından bu yana Türkiye dahil tüm güneş paneli sevkiyatının 1 GW’a ulaştığını açıkladı. 3,5  yıl gibi kısa bir sürede üretimine ve sevkiyatlarına aralıksız devam eden şirket, bu dönemde en çok ABD olmak üzere; Macaristan, Slovenya, Suriye, Birleşik Arap Emirlikleri, Fransa, Almanya, Ukrayna, Hollanda, Meksika’nın yanı sıra iç pazara yaptığı sevkiyatlarla referans projelerini artırdı. 
 
HT Solar Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ahmet BelerDaha yüksek verimli panellerin üretimine başlanacak
Pandemi henüz Türkiye’de başlamadan, 2020 başında süreci öngörerek hammadde stoğu yaptıklarını, güçlü finansal yapıları ve tedarik zincirleri sayesinde de üretime ve sevkiyatlarına büyük oranda  devam ettiklerini söyleyen HT Solar Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ahmet Beler, “ HT Solar olarak, dünyanın ve Türkiye’nin sahip olduğu güneş enerjisi potansiyelini çevreci vizyonla daha iyi kullanmasına katkı sağlamayı ve enerji maliyetlerini düşürmeyi amaçlıyoruz. Şu anda üretim hattımızı 158,75mm’lik hücrelerle üretim yapmaya uygun hale getirdik, yakın zamanda 166 mm’lik ve 182mm’lik hücrelerle de üretime başlayacağız. Bu konuyla ilgili üretim hattımıza  gerekli yatırımları yapmaya devam ediyoruz. Sonrasında ise MBB olarak adlandırılan ve multi-busbarlı daha yüksek verimli panellerin üretimine başlayacağız. Üretim hattımızda yapacağımız iyileştirmelerle ve yeni yatırımlarla üretim kapasitemizi artırarak global projelere daha fazla panel tedariki sağlamayı ve yeni pazarlara açılmayı planlıyoruz.” dedi.
 
Dünyanın en iyi performans gösteren üreticilerinden biri
HT Solar, son olarak ABD merkezli test laboratuvarı olan ve sektörün en prestijli kurumları arasında yer alan PVEL’in hazırladığı PVEL 2020 PV Güvenirliği Değerlendirmesi’ne İstanbul, Türkiye’deki fabrikasında üretilen ürünlerle girmeyi başaran tek Türk üretici oldu. Yüksek performanslı panelleriyle dünya çapında birçok projede yer alan HT Solar, 2016 yılından bu yana Türkiye’den dünyaya güneş paneli sevkiyatını 1GW’ a ulaştırarak, güçlü finansal yapısı, kaliteli üretimi ve yüksek kapasitesi ile daha fazla global projenin çözüm ortağı olmayı hedefliyor. 
 
HT Solar referans proje görseli
 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36