Toyota-Sa Acil Yardım Hastanesinde Cıat Soğutma Grupları ile ALDAĞ Klima Santral ve Fancoilleri Tercih Edildi KANATLARDAKİ UFAK BİR HASAR VERİMLİLİĞİ %3-4 ORANINDA AZALTIYOR DIŞ CEPHE YANGINLARI İLE İLGİLİ İZODER’DEN AÇIKLAMA PA-FLEX KAUÇUK PROJELERDE İZODER Başkanı Levent Gökçe: “Yalıtım uygulamaları devlet tarafından teşvik edilmeli” Masdaf Pompa Sistemlerinde “Performans Test” Güvencesi Bosch Termoteknik, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu arasında 71. oldu HT Solar’dan rekor üretim DemirDöküm WhatsApp Hattı ile Tüm Hizmetlerini Tek Tıkla Erişilebilir Hale Getirdi İzocam, dijital yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor Buderus Star Club’ın Kat Kat Puan Kampanyası 31 Temmuz’a kadar devam ediyor Çatı Çıkış Sızdırmazlık Elemanı : “Master Flash “ Borusan Mannesmann’da eğitim treni artık bu istasyondan kalkıyor: Techstation Termo Teknik LOGIC Premix Yoğuşmalı Kombi yıl sonuna kadar 5 yıl garantili Kipaş Tekstil, Mimsan’ın Kojenerasyon Sistemi ile Enerjide %30 Tasarruf Sağlayacak

PNÖSAN’DAN SAĞLAM ADIMLAR

Pnösan Group Marka İletişim Uzmanı Nida Şahin:  

"Şu anda da basınç düşürücülerin üretimine başlayarak, ürün yelpazemizi genişletiyor, çeşitli özel vana gruplarının üretimini de yapmaya ve Türk sanayisine katkıda bulunmaya devam ediyoruz."

 

Akışkan kontrolünde sektörün önde gelen markalarından olan Pnösan Group, buhar ve akış kontrolü, sızdırmazlık, pnömatik ve hidrolik çözümleri ile öne çıkıyor. Pnösan Group Marka İletişim Uzmanı Nida Şahin’den hem Pnösan Group’un gündemi hem de ülkemizin gündemdeki konuların sektördeki yansımaları hakkındaki görüşlerini aldık.

 

Öncelikle ürün gamınız hakkında bilgi rica ederiz. Kısa veya uzun vadede ürün gamınıza katmayı düşündüğünüz yeni ürünler var mı?

 

Üretimini yaptığımız Nordsteam markamız adı altında, ilk olarak kondenstopları ve buhar armatürlerini üretmeye başladık. Şimdide oransal kontrol vanaları için ellerimizi sıvadık ve oldukça verimli, sağlam adımlar attığımız bir yol seçtik. Şu anda da basınç düşürücülerin üretimine başlayarak, ürün yelpazemizi genişletiyor, çeşitli özel vana gruplarının üretimini de yapmaya ve Türk sanayisine katkıda bulunmaya devam ediyoruz.

 

Otomasyona dayalı endüstriyel vana üretiminde iyi bir noktayı yakalamaya çalıştığımızı söyleyebiliriz. Tüm ürünlerimize yurt içi ve yurt dışından gelen talepler her geçen gün artıyor. Pnösan Group olarak üretimini yaptığımız oransal kontrol vanaları şu anda oldukça ön planda ve ayrıca üretimini yaptığımız basınç düşürücülerin için de aynı performansı beklemekteyiz.

 

IMG 3708

 

Geçen ay ‘’Dünya Çevre Günü’’nü kutladık. Markalarınızın sürdürülebilir çevre politikası hakkında bilgi verebilir misiniz? Üretim sürecinde, çevreyi korumak adına neler yapıyorsunuz?

 

Pnösan Grup olarak, markalarımızın sürdürülebilir çevre politikası;

İklim değişikliğine karşı duyarlı, temiz ve sağlıklı bir çevrenin gelecek nesillere aktarabilmek

Oluşan çevre kirliliğinin, kaynağında çözüm bulması için uğraş vermek

Çevresel sürdürülebilirlik için, toplumda ve çalışan bünyesinde, çevre koruma eğitimlerini organize etmek

Geri dönüştürülebilir atıklarımızı, geri dönüşüm merkezlerine veya tesislerine iletmek

 

‘’TEMMUZ AYI İTİBARİ İLE YATIRIM SÜRECİMİZE DEVAM ETMEYİ PLANLIYORUZ’’

 

Değinmeden geçemeyeceğimiz bir konu da "Pandemi Süreci." Ocak ayında Nida Hanım ile gerçekleştirdiğimiz bir sohbet sırasında 2020 yılı yol haritanızı daha emin ve dikkatli çizmeyi planladığınızı belirtmişti. Aniden gelişen pandemi dönemini düşünerek, 2020 yılı planlamalarınızda ne gibi değişikliklere gittiniz?

 

Türkiye’de ilk COVID-19 vakası çıktığı günden bu yana şirketlerin çoğu, dijital yetkinliklerine bağlı olarak çalışanlarını, müşterilerini ve diğer tüm paydaşlarını korumak ve riskleri en aza indirgemek adına belli önlemler aldılar. Biz de bu önlemleri, sektörün imkanları doğrultusunda yapmaya gayret gösterdik ve hala da yapmaktayız.

 

COVID-19 pandemisi ile birlikte, tüm toplum ve tabii ki çalışma hayatı, en azından bu süreci atlatana kadar bir uyum sürecine girmiş oldu. Bununla birlikte iş hayatının aktörleri olarak; pek alışık olmadığımız yepyeni sorular ve sorunlarla karşı karşıya kalırken, yanıtlarını ve çözümlerini de aramaya başladık. Kısa vadede süreçle mücadele ederken, uzun vadeyi düşündüğümüzde de önemli dersler çıkardık.

2020 yol haritamızda, pandemi sürecinden dolayı bazı sekmeler yaşandı. Önceliğimiz sağlık olduğu için, mart ayı içerisinde temelini oluşturmayı planladığımız yeni yatırım sürecimizi, birkaç ay erteleme kararı almıştık. Daha önce de belirttiğim gibi, yol haritamızı daha emin ve dikkatli yürütebilmek adına aldığımız bir karardı. Temmuz ayı itibari ile bu yatırım sürecimize devam etmeyi planlıyoruz. 

 

pnosan fabrika

 

‘’ÇALIŞANLARIMIZIN SAĞLIĞINI, BÜTÜNSEL BİR PENCEREDEN BAKARAK ELE ALIYORUZ’’

 

Ülkedeki pandemi döneminde çalışanlarınızın sağlığı için; çalışma saatleri ve çalışma koşullarınızla alakalı ne gibi değişiklikler yaptınız? 

 

Çalışanlarımızın sağlığını, bütünsel bir pencereden bakarak ele alıyoruz; bedensel, zihinsel ve ruhsal boyutları ile…

 

Öncelikle süreç başladığında, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun şekilde, çalışmalarımızı devam ettirdik. Covid-19 vakalarının artışı ve ekibimizin sağlığını tehdit edecek hale gelmesi ile de üretim bölümümüzün çalışmalarını sonlandırdık, satış bölümünü de yarı-yarıya çalışma sistemine geçirdik. İş sürecimizin bir kısmını da online olarak da yürüttük. 

 

Sizce, bu sürecin sektör üzerindeki etkileri neler oldu ve pandemi sonrası sektörü neler bekliyor?

 

İş dünyasında yeni iş modelleri ve pazar yapıları oluşuyor ve bu noktada markaların konumlandırılmasının, daha önemli olduğunu düşünmekteyiz. Şirket olarak, geleneksel strateji yöntemlerinden biraz sıyrılarak, yeni dijital entegrasyon dönemine uyum sağlamaya gayret gösteriyoruz. Bu konudaki avantajımız, altyapımızı daha önceden, online kullanıma uygun hale getirmeyi, düşünmüş olmamızdı. Benzer kriz yönetimlerinde, hızlı aksiyon alırken, planlı ilerlemenin de önemli olduğunu biliyor olmak, bu konuda bize sağlıklı ilerleme imkânı sağladı. 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Pnosan-36