MİMSAN, İnegöl OSB’ye “Arıtma Çamurundan Termal Enerji Tesisi” Kurdu Kastamonu Merkez Spor Salonu Yapımında Ciat Soğutma Grupları ve Aldağ Klima Santralleri Tercih Edildi SOSİAD’ın Dünya Soğutma Günü’nde Düzenlediği Yaşam için Soğuk Zincir Konulu Webinar Yoğun İlgi Gördü İklimlendirme Teknik Kurulu Okullar ve Kreşlerde alınması gereken pandemi tedbirlerini açıkladı GOLDSUN Elektrikli Isıtıcılar, Kısa Dalga Infrared Teknolojisi ile % 40 Daha Verimli TAV Batum Havalimanında Aldağ Güvencesi ile Ciat Rooftop Cihazları Tercih Edildi Gelenek sahibi aile şirketi: Fronius, 75. yıl dönümünü kutluyor RÜZGAR ENERJİSİ TEKNİSYENLERİ AVRUPA STANDARTLARINDA EĞİTİM ALIYOR SMART ENERGY GÜNEŞ ENERJİSİNE İLGİ DUYAN HERKESİ SMART AKADEMİ PROGRAMLARINA BEKLİYOR ASHRAE YENİ GLOBAL GENEL MERKEZ BİNASINA AFS’DEN DESTEK ENDÜSTRİYEL SOĞUTMADA DAIKIN RÜZGARI WAVİN Türkiye 1 Temmuz Çarşamba günü saat 11.00’de webinar düzenliyor Braukmann İsmi Resideo ile Yeniden Canlanıyor Sanibey Barajı TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesini aldı Sektörde bir ilk: Bosch Termoteknoloji’den Kombi Seçim Programı

SMART ENERGY GÜNEŞ ENERJİSİNE İLGİ DUYAN HERKESİ SMART AKADEMİ PROGRAMLARINA BEKLİYOR

Smart Akademi yeşil geleceğin peşinde
 
Smart Energy’nin eğitim platformu Smart Akademi, “Yeşil geleceğin peşindeyiz, gelecek seninle başlar!” diyerek tüm sektör çalışanlarına ve enerji sektörünü tanımak isteyen üniversite öğrencilerine sesleniyor. Güneş enerjisi sektörünün öncü oyuncularından Smart Energy, sektörün gelişimine şimdi de eğitimlerle katkıda bulunacak. İlk aşamada çevrimiçi eğitimlerle faaliyetlerine başlayan Smart Akademi, ‘yeşil geleceğin peşinde’ prensibi ile güneş enerjisi ile ilgili herkesin ilgisini çekecek eğitimler verecek.  
 
Güneş enerjisi sektöründe Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden biri olan Smart Energy, ‘Yeşil geleceğin peşinde’ anlayışı ile yoluna devam ediyor. Smart Energy, bu doğrultuda eğitim platformu olan Smart Akademi’yi hayata geçirdi. Güneş enerjisi sektörüne yönelik mesleki ve teknik eğitimlerle her zaman yeşil geleceğin peşinde olduklarını vurgulayan Smart Energy Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Filiz Avşar Aktaş, katılımcıların mesleki ve kişisel gelişimine katkı sağlayacak bir program oluşturduklarını açıkladı. 
 
Aktaş, “Smart Energy olarak, her platformda faaliyet alanımız olan güneş enerjisinin ülkemizin ve dünyanın geleceği açısından taşıdığı önemi anlatmaya çalışıyoruz. Yeşil geleceğin peşinde hızla ilerleyen bir şirket olarak, bu konuda bilginin ve eğitimin de ne kadar önemli olduğunu biliyoruz” diyerek, Smart Akademi konusunda şu bilgileri verdi: “Tam da bu nedenle kurduğumuz Smart Akademi’nin online eğitimleriyle güneş enerjisini daha geniş kitlelere anlatmayı ve 2020 yılı sonuna kadar en az bin kişiye ulaşmayı amaçlıyoruz. İçinde bulunduğumuz dönemde çevre dostu, kendi kendine yetebilen yenilenebilir enerji kaynaklarının önemi bir kez daha ortaya çıktı. Güneş enerjisini yaygınlaştırmak, daha geniş kitleler tarafından bilinir ve kullanılır hale getirmek en önemli amaçlarımızdan biri. Sürekli öğrenim ve sürekli gelişim anlayışımız ile bunu yaparken de sektörle ilgili en doğru bilgiyi, yetkin kişiler aracılığıyla, geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyoruz.”
 
BİLGİ VE DENEYİM PAYLAŞIMI YAPILACAK
Smart Energy eğitim platformu Smart Akademi’de ilk etapta güneş enerjisi sektörüne yönelik mesleki ve teknik eğitimlerin verilmesini planladıklarını açıklayan Aktaş, “Bunu şirketimiz bünyesindeki gerekli eğitim ve donanıma sahip iç eğitmenlerimizle yapacağız, teknik eğitimlerde şirket bünyesinde sahip olduğumuz teknik ve mesleki bilgi birikimlerinden faydalanacağız” dedi. İlerleyen süreçte ise, hem Smart Energy çalışanlarının hem de diğer katılımcıların mesleki ve kişisel gelişimine katkı sağlayacak farklı eğitimler planladıklarını açıklayan Aktaş, “Böylelikle hem sektörden hem de akademik çevreden eğitmenlerimizi Smart Akademi bünyesine katmayı planlıyoruz” diye konuştu. 
 
ÖĞRENCİLER İLE PROFESYONELLER BULUŞACAK
Güneş enerjisi sektörünün hızlı bir ivmeyle büyümeye ve teknolojik olarak gelişmeye devam ettiğini vurgulayan Aktaş, sözlerine şöyle devam etti: “Sektörle birlikte Smart Energy olarak biz de her geçen gün büyüyor ve güçleniyoruz. Güneş enerjisi sektöründeki 10 yılı aşkın birikimimizi, bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen öğrencilerle ve sektörü daha yakından tanımak isteyen profesyonellerle paylaşmak arzusundayız. Smart Akademi’nin, en önemli değerlerinden birisi olan çalışanlarımızın bu hızlı değişim ve gelişim sürecine adapte olmalarını kolaylaştırırken; sektörde de bu gelişmeler konusunda farkındalığı artırarak, daha bilinçli üreticiler ve tüketiciler oluşmasına katkıda bulunmasını bekliyoruz.” 
 
AKADEMİ’DE HERKESE AÇIK EĞİTİMLER OLACAK
Smart Energy olarak en önemli değerlerinden birisinin profesyonel ve yetkin ekipleri olduğuna inandıklarını belirten Aktaş, “Smart Akademi fikri oluştuğu günden itibaren dışa açık bir platform olarak planlandı. Smart Akademi aynı zamanda, eğitimler konusunda farklı kurum ve kuruluşlarla iş birliğine açık bir platform. Yakın zamanda TWRE ile ortak olarak düzenlediğimiz bir dizi çevrimiçi eğitim gerçekleşti. Eğitimlerden Smart Energy çalışanlarının yanı sıra bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen öğrenciler ve sektör çalışanları da yararlanabilecek. Katılımcılarımıza dijital katılım sertifikası verilecek.” dedi.
 
TWRE İLE İŞ BİRLİĞİ YAPILDI
Enerji sektörünün ilk ve tek kadın inisiyatifi olan TWRE (Yenilenebilir Enerji ve Enerji Sektörü Türk Kadınları – Turkish Women in Renewables and Energy) iş birliğinde ilk eğitimlerini gerçekleştirdiklerini belirten Aktaş, sözlerine şöyle devam etti: “Smart Energy eğitim platfor-mu Smart Akademi olarak TWRE iş birliği ile Kuzey yarımkürenin en uzun günü ve aynı zamanda Dünya Güneş Günü olan 21 Haziran hafta sonunda ücretsiz bir eğitim programı düzenledik. ‘Hammadde, Hücre Üretimi, Panel Üretimi, Verimlilik, Ar-Ge ve Ür-Ge’ başlıklı ilk eğitim Ar-Ge ve İnovasyon Müdürümüz tarafından verildi. ‘On-Grid Sistem Ekipmanları, Tek-nik Özellikleri, Uygulama Alanları’ başlıklı ikinci eğitimi de İş Geliştirme Yöneticimiz gerçekleştirdi. Ardından Değer ve İş Geliştirme Mühendisimiz tarafından program üzerinde örnek modelleme ile ‘On-Grid GES Projesi Tasarımı’ eğitimi tamamlandı. Derslerin devamında yapılan testli mini sınava katılıp yüzde 70 başarı gösteren katılımcılara ise katılım belgesi verildi.”
 
Smart Akademi’nin ders programını takip edebilmek ve eğitimlere katılabilmek için Smart Energy’i sosyal medya hesaplarından takip etmek yeterli olacak. 
 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31