MİMSAN, İnegöl OSB’ye “Arıtma Çamurundan Termal Enerji Tesisi” Kurdu Kastamonu Merkez Spor Salonu Yapımında Ciat Soğutma Grupları ve Aldağ Klima Santralleri Tercih Edildi SOSİAD’ın Dünya Soğutma Günü’nde Düzenlediği Yaşam için Soğuk Zincir Konulu Webinar Yoğun İlgi Gördü İklimlendirme Teknik Kurulu Okullar ve Kreşlerde alınması gereken pandemi tedbirlerini açıkladı GOLDSUN Elektrikli Isıtıcılar, Kısa Dalga Infrared Teknolojisi ile % 40 Daha Verimli TAV Batum Havalimanında Aldağ Güvencesi ile Ciat Rooftop Cihazları Tercih Edildi Gelenek sahibi aile şirketi: Fronius, 75. yıl dönümünü kutluyor RÜZGAR ENERJİSİ TEKNİSYENLERİ AVRUPA STANDARTLARINDA EĞİTİM ALIYOR SMART ENERGY GÜNEŞ ENERJİSİNE İLGİ DUYAN HERKESİ SMART AKADEMİ PROGRAMLARINA BEKLİYOR ASHRAE YENİ GLOBAL GENEL MERKEZ BİNASINA AFS’DEN DESTEK ENDÜSTRİYEL SOĞUTMADA DAIKIN RÜZGARI WAVİN Türkiye 1 Temmuz Çarşamba günü saat 11.00’de webinar düzenliyor Braukmann İsmi Resideo ile Yeniden Canlanıyor Sanibey Barajı TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesini aldı Sektörde bir ilk: Bosch Termoteknoloji’den Kombi Seçim Programı

ASHRAE YENİ GLOBAL GENEL MERKEZ BİNASINA AFS’DEN DESTEK

AFS Boru, Amerika’da ASHRAE yeni global genel merkez bina projesine hava kanalları sağlayarak destek oldu.
 
1894 yılında kurulan ASHRAE (American Society of Heating Refrigerating and Air Conditioning Engineers); ısıtma, havalandırma, iklimlendirme, soğutma ve ilgili alanlarda çalışmalar yürüterek insanlığa hizmet etmeye kendini adamış uluslararası bir dernektir. ASHRAE, yapılarda kullanılan en yeni ve en son teknoloji HVAC&R ekipmanlarının vitrini olmak için iki katlı, 6.200 metrekarelik bir binayı renove ediyor. Lider hava kanalı üreticisi ve 78 ülkeye havalandırma ürünleri ihracatçısı AFS, inşa sürecinde projenin hava kanallarını sağlayarak ASHRAE’e destek oldu.
 
Dünyada kendi Ar-Ge programına sahip olan nadir derneklerden biri olan ASHRAE’in özellikle geliştirdiği teknik standartlar ve tasarım kriterleri tüm dünyada en üst düzeyde kabul görüyor. Değişen ve gelişen şartlara göre, belirli sürelerle gözden geçirilen ve yeniden yayımlanan bu standartlar, ilgili alanda çalışan mekanik tesisat mühendisleri ve müteahhitleri, mimarlar, danışman mühendisler, özel ve kamusal kurum ve kuruluşlar  tarafından çok yakından takip ediliyor. 
 
AFS Genel Müdürü Zeki POYRAZ:” Yaklaşık 56.000’in üzerinde üyesi bulunan ASHRAE, teknik seminerleri ve workshopları ile bilgi ve tecrübelerin global olarak paylaşılmasını sağlamasının yanı sıra üyelerine ihtiyaç duyduğu teknik bilgiyi sunarak, HVAC&R için standartlar ve teknik ilkeler oluşturuyor. ASHRAE kurulduğu günden itibaren, bina iklimlendirmesi ısıl konfor, iç hava kalitesi, binalarda enerji verimliliği, yeşil bina standartları,  üzerine düzenlediği kurslar, seminerler, kongreler, yayımladığı kitaplar vasıtasıyla bu alana yön vermiştir. Ayrıca HVAC&R profesyonelleri için sürekli eğitim ve iletişim ağı sağlıyor. Sektörümüzde bu kadar önemli rol oynayan uluslararası meslek kuruluşuna bu süreçte destek vermek vazifemiz. Bu desteğimiz kapsamında ayrıca Amerika’daki yeni global genel merkez binasında bir toplantı salonu “AFS Meeting Room” olarak adlandırılacak.” dedi.
 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

duyar vana-31